i5-4210U sisteme Windows 7 yüklenmeli mi?

İnsan.exe

Hectopat
Daha fazla  
Önceden 300 GB'lik HDD kullanıyordum ve içine rahatlıkla oyun yükleyebiliyordum ama PC'nin hızlanması için 128 GB'lik SSD taktırdım ve artık içine rahat rahat oyun yükleyemez oldum. Sorum şu: Windows 10 rahatlıkla 50-60 GB yer kaplıyor. Bu alanı değerlendirip laptopu Windows 7'ye çevirmeli miyim? Bir sıkıntı olur mu? Windows 10 alanı küçültülebiliyor diye şeyler duymuştum ama uğraşmak istemiyorum. Windows 7 kurup içine de bir tane antivirüs yükler, rahat rahat kullanırım. Sizce driver gibi vb. bir sıkıntı olur mu? Yanımda harici bir Wi-Fi var. Windows 7 Wi-Fi driver yüklü olarak gelmiyor. Yanımdaki Wi-Fi ile driverı kurabilir miyim?

Intel(r) Core(tm) i5-4210u CPU @ 1.70GHz 2.40 GHz.
4 GB RAM.
NVIDIA 820M/ıntel(R) HD Graphics family.

Son düzenleyen: Moderatör:
W7'de 128-129 gb boş alan olurken, W10'da 121 şu anda. W7 daha iyi olabilir. Bu ssd işine çok takılıyorlar ben harddisk ile 10 kullanıyorum ki giriş seviyenin de giriş seviyesi. :)

W7'de 128-129 GB boş alan olurken, Windows 10'da 121 şu anda. W7 daha iyi olabilir. Bu SSD işine çok takılıyorlar ben hard disk ile 10 kullanıyorum ki giriş seviyenin de giriş seviyesi. :)

HDD varken PC 4 dkk da açılıyordu bence SSD'ye takmak gerek ama şimdiki aklım olsaydı değiştirmek yerine Win 7 yapardım PC'yi.

HDD varken PC 4 dkk da açılıyordu bence SSD'ye takmak gerek ama şimdiki aklım olsaydı değiştirmek yerine Win 7 yapardım PC'yi.
Sanırım laptop harddiskleri daha çok zorlanıyor tam bilmiyorum. Harddisk elindeyse dvd girişine falan takıyorlar ya imkan varsa öyle bir şey yapabilirsin.

Hocam eskilere dönmek istiyorum bir de.
Önceden 300 GB'lik HDD kullanıyordum ve içine rahatlıkla oyun yükleyebiliyordum ama PC'nin hızlanması için 128 GB'lik SSD taktırdım ve artık içine rahat rahat oyun yükleyemez oldum. Sorum şu: Windows 10 rahatlıkla 50-60 GB yer kaplıyor. Bu alanı değerlendirip laptopu Windows 7'ye çevirmeli miyim? Bir sıkıntı olur mu? Windows 10 alanı küçültülebiliyor diye şeyler duymuştum ama uğraşmak istemiyorum. Windows 7 kurup içine de bir tane antivirüs yükler, rahat rahat kullanırım. Sizce driver gibi vb. bir sıkıntı olur mu? Yanımda harici bir Wi-Fi var. Windows 7 Wi-Fi driver yüklü olarak gelmiyor. Yanımdaki Wi-Fi ile driverı kurabilir miyim?

Intel(r) Core(tm) i5-4210u CPU @ 1.70GHz 2.40 GHz.
4 GB RAM.
NVIDIA 820M/ıntel(R) HD Graphics family.
windows 10dan wifi driverını indir diski 2ye böldüysen yedeklerinin olduğu yere at bölmediysende bi 2 gblik disk oluşturup böl formatta o yeri silme format sonrasıda ordan wifi driverını kur bendede böyle bir sorun olmuştu bende öyle yaptım

Windows 10'dan Wi-Fi driverını indir diski 2ye böldüysen yedeklerinin olduğu yere at bölmediysende bir 2 GB'lik disk oluşturup böl formatta o yeri silme format sonrasıda oradan Wi-Fi driverını kur bende de böyle bir sorun olmuştu bende öyle yaptım.

Hocam PC'yi Windows 7 yapalı 3 hafta falan oldu bütün sorunları hallettim PC de Windows 10'a göre daha fazla yer kaldı ama işte PC de virüs olduğundan süphelenip önerilen virüs programlarını indirdim ama tam silemedimalntı dosyaları var v hala ke bunun yüzünden tekrar format atacağım galiba çünkü kalıntı dosyalar bayağı bir yer kaplıyor ve bulamıyorum ama belli bir süre sonra PC'yi 81 yapacağım şunu anladım ki Windows 7 maalesef ömrünü tamamlamış bir işletim sistemi Windows 10 tamamen daha gelişmiş bir işletim sistemi.

Hocam PC'yi Windows 7 yapalı 3 hafta falan oldu bütün sorunları hallettim PC de Windows 10'a göre daha fazla yer kaldı ama işte PC de virüs olduğundan süphelenip önerilen virüs programlarını indirdim ama tam silemedimalntı dosyaları var v hala ke bunun yüzünden tekrar format atacağım galiba çünkü kalıntı dosyalar bayağı bir yer kaplıyor ve bulamıyorum ama belli bir süre sonra PC'yi 81 yapacağım şunu anladım ki Windows 7 maalesef ömrünü tamamlamış bir işletim sistemi Windows 10 tamamen daha gelişmiş bir işletim sistemi.
ben şuanda windows 7 kullanıyorum ve bir sorun yaşamıyorum valorant zula dicsord gibi programlar kullanıyorum bir sorunum yok kullandığım programların desteği kalkarsa windows 8.1 yapıcağım

Ben şu anda Windows 7 kullanıyorum ve bir sorun yaşamıyorum Valorant Zula dicsord gibi programlar kullanıyorum bir sorunum yok kullandığım programların desteği kalkarsa Windows 8.1 yapacağım.

Bende ciddi FPS düşmeleri var bir daha format atacağım bazen PC kendi kendine uyku moduna geçiyor Windows 10'da böyle olmuyordu o yüzden dedim.

Bende ciddi FPS düşmeleri var bir daha format atacağım bazen PC kendi kendine uyku moduna geçiyor Windows 10'da böyle olmuyordu o yüzden dedim.

Eğer Windows 7'ye geçecekseniz ve güncelleştirmelere önem veriyorsanız şu videodakini yapmanızı öneririm:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

2023'e kadar böyle kullanabilirsiniz.

Geri
Yukarı