i5 6400 ve GTX 1060 Sistem CSGO'da Düşük GPU Kullanımı ve Düşük FPS Sorunu

strato

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
GTX 1060'tan önce AMD RX470 kullanıyordum ve ekran kartı %100 çalışıyordu herhangi bir sıkıntı olmadan. 400 FPS'leri görüyordum. Fakat 1060'a geçtikten sonra ne işlemci ne de ekran kartı %100de çalışmıyor. Bu sadece CSGO'da oluyor bu arada. Diğer oyunlarda ekran kartını %100 besleyebiliyor işlemci fakat burada ne yaptıysam ekran kartını tam randımanında çalıştıramadım. 150-200 FPS arası çalışıyor ve anlık FPS düşüşleri de olduğu için böylesine rekabetçi bir oyunda sıkıntı yaratıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
GTX 10 serisi katlarda durum böyle. CS:GO gibi ekran kartını yormayan oyunlarda düşük çözünürlük ve grafik ayarlarında %100 kullanım göremezsin. Ekran kartından performans almak için 1080P çözünürlük ve en yüksek grafik ayarlarında kullan. 200FPS ile 500FPS arasında bir fark yok bu arada, belli bir seviyeden sonra FPS'e takılmamak lazım.

200 fps ile 500 fps arasında farkı hissediyorum. Psikolojik olarak değil kesinlikle :D bir de ani fps düşüşleri sıkıntı oluyor zaten. 250 iken bir ande 110a düşüyor ve o sırada %15 falan kullanıyor ekran kartını. 2000 küsür para verdim şu karta. Çok sinir bozuyor gerçekten

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı