i5 650 ve GT 420 sistem yükseltme

youniverse6797

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yaklaşık 1 sene önce büyük bir hata edip İzoly marka bi PC aldım (model numarası H132). Oyun kültürüm pek olmadığı için bu 1 senede anlamadım açıkçası nasıl kazık yediğimi :(. Bütçem de olmadığı için aslında almıştım bu PC'yi. Daha önce hiç PC toplamadım, Türkiye'de oldukça fazla bayisi olan bi şirkette toplayayım dedim bütçemin 2 katı fiyat verdiler. Sadede gelmem gerekirse, benim bu sistemi yükseltme gibi bi şansım hiç yok mu? İşlemci ve ekran kartını değiştirsem yeterli olur mu? Bu konuda pek bilgili biri değilim kusura bakmayın şimdiden. (kütüphanemde Witcher 1 ve 2 var ve ben 3'ü istiyorum :) ). Yardımlarınız için çok teşekkür ederim şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci için anakartı değiştirmek lazım o model numarasına uygun soketli güncel bir işlemci bulunmuyor.

Bilgisayarı aldığınız fiyata sadece işlemci ve anakartı alabilirsiniz o bile kesin değil. Piyasada neden böyle kazıkçı firmalar var anlamıyorum. Abi GT 420 ne ? İntel İ5 650 ne ?

Anakartının markası da işe yaramazdır kesin.

Sen o kasayı elinden çıkar bir bütçe yaz sana bilgisayar dizelim.

İşlemci için anakartı değiştirmek lazım o model numarasına uygun soketli güncel bir işlemci bulunmuyor.

Bilgisayarı aldığınız fiyata sadece işlemci ve anakartı alabilirsiniz o bile kesin değil. Piyasada neden böyle kazıkçı firmalar var anlamıyorum. Abi GT 420 ne ? İntel İ5 650 ne ?

Anakartının markası da işe yaramazdır kesin.

Sen o kasayı elinden çıkar bir bütçe yaz sana bilgisayar dizelim.
Aslında doğru diyorsunuz. Sadece ekran kartını yükseltmeye kalkarsam ne olur acaba? Mesela GTX 1050 takarsam sistem çok mu dengesiz olur? Yoksa beni bikaç sene daha götürür mü?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı