i5 6500 ve GTX970 Sistem Toplama

believingheart

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar yakın zamanda böyle bir sistem toplamak istiyorum.

Ekran Alıntısı.PNG

Kasa:
Dark N10 USB 3.0, 5x12cm Fan, Fan Kontrolcülü, Pencereli ATX Kasa

Bütçem kasa hariç 3000TL. Başlıkta da belirttiğim gibi işlemcim i5 6500, ekran kartım ise GTX970 olsun istiyorum. Bu iki parça dışındaki parçaları yorumlar mısınız? 500W psu bu sisteme uzun vadede (4-5 yıl) yeter mi? Ve anakarta 64 TL daha yatırıp MSI H110M Gaming alsam oyunlarda fps farkı vs. olur mu? Yorumlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merana öncelikle dikkatimi çeken 32mb önbellekli hdd seçmişssiniz WD ve SEAGATE nin hdd lerini alabilirsiniz 32 mb önbellik ve 7200 rpm olan.
WD 3.5" 1TB Caviar Blue SATA 3.0 7200Rpm 64MB Cache Harddisk
Seagate 3.5" 1TB Barracuda Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm Harddisk
Kasaya gelince linkini verdiğiniz Dark n10 kasayı bende düşünüyorum inşallah.
Psu ise technopat ekibinin topladığı bir sistem videosunda gtx 970 vardı ve 550 w psu kullanılmıştı diğer sistem bileşenlerini ve linkini unuttum şimdi ama 600 w kullanmakta yarar var. Bunu değerlendirebilirsiniz 40 tl kadar aşıyor ama.
Aerocool KCAS 600W 80+ Bronze Aktif PFC Güç Kaynağı

Ayrıca yazmayı unuttum 64 tl daha yatırıp h110 gaming alırsanız hiç bir fps farkı olmaz.Fakat 64 tl yatırmaya değip değmeyeceğini zaman gösterecek ki ben sistem topluyor olsam bütçe 2000 tl yi aştığı takdirde h110 gaming kullanırım.

Ayrıca yazmayı unuttum 64 tl daha yatırıp h110 gaming alırsanız hiç bir fps farkı olmaz.Fakat 64 tl yatırmaya değip değmeyeceğini zaman gösterecek ki ben sistem topluyor olsam bütçe 2000 tl yi aştığı takdirde h110 gaming kullanırım.
Peki H110M Gaming in + tısı nedir sadece oyunlar için atayabildiğimiz tuşlar değil heralde ?

Stabil rahat ettirecek bir sistem istiyorsan sistemin burada güzel kardeşim :D Listede ki 16gb rami çıkart 8gb koy tertemiz olur :D

i5 6500, Gtx970, Msi B150 Bazooka, Zalman R1 3666 TL.png

500w Psu Gtx970 için fazlasıyla yeterli harcadığı güç sebepli. Zaten sitesinde bile 400-500w gibi bir değerin diğer bileşenlerle birlikte yeterli olacağı söyleniyor fazlası ile yani aklında soru olmasın :)

Stabil rahat ettirecek bir sistem istiyorsan sistemin burada güzel kardeşim :D Listede ki 16gb rami çıkart 8gb koy tertemiz olur :D

Eki Görüntüle 152964

500w Psu Gtx970 için fazlasıyla yeterli harcadığı güç sebepli. Zaten sitesinde bile 400-500w gibi bir değerin diğer bileşenlerle birlikte yeterli olacağı söyleniyor fazlası ile yani aklında soru olmasın :)
Teşekkür ederim bende yeteceğini düşünüyordum ama bildiğim kadarıyla psuların sağladığı enerji yıllar içinde düşebiliyormuş bu yüzden sizlere danışma ihtiyacı duydum. Bu arada sistemi vatandan topluyacağım yaptığın sistem elbette güzel fakat işlemci hariç hepsinde bir fiyat artışı var bütçemi aşıyor. :D

Son bir soru daha vatanda ki i5 6500'in özelliklerine de baktığımda skylake ibaresi göremiyorum. Yani vatandaki de skylake teknolojisi değil mi?

Peki H110M Gaming in + tısı nedir sadece oyunlar için atayabildiğimiz tuşlar değil heralde ?
Meraba + sı olmazsa fiyat farkıda olmazdı zaten herkez aynı anakartı alırdı en bariz fark benim için isminde gaming geçmesi.Anakartın görüntüsü de çok güzel ve pci 3 slotu var pro vd de ise pci 2 slotu var belki bundan 4-5 yıl sonra çıkacak olan ekran kartını pro vd ye takamayacaksın belkide takacaksın zaman gösterir.Oyunlar için atayabildiğimiz tuşlar derken neyi kasteddiğinizi hiç anlamadım.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı