i5 7400 1050 Ti sistem oyunlarda takılıyor

MetehanK

Hectopat
RAM
Crucial 8GB 2133MHZ
SSD veya HDD modeli
SanDisk Ultra II 240GB 550MB-500MB/s SATA 3
Ekran kartı
ASUS Phoenix NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti 4 GB 128bi
Anakart
ASUS H110M-K 2133MHz.
İşlemci
Intel(R) Core(tm) i5-7400 CPU @ 3.00GHz 3.00 GHz.
Herkese merhaba, oyun oynarken çok kısa 1 saniyeden bile az takılma yaşıyorum. Özellikle ağır oyunlarda Battlefield, Rainbow Six gibi Görev Yöneticisi'nden kontrol ettiğimde CPU ve RAM'in %100'e çok yakın olduğunu görüyorum, %90 %95 gibi özellikle RAM'in. Sizce sorun sistemim yetmediği için midir? Neden olabilir? Sistemden dolayı ise şu anlık sadece RAM almayı düşünüyorum, 8 GB 2133 MHz RAM'im var ve anakart üzerinde 2 slot da dolu 4 GB çıkartıp yerine 8 GB RAM takmayı düşünüyorum yani 12 GB RAM elde etmiş olacağım. Faydası olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Flex channel olacağı için bir faydası olmaz aksine FPS'iniz düşebilir bile. Oyunlardaki sıcaklık değerleriniz atabilir misiniz?

Oyun oynadıktan sonraki değerleri attım ve Flex channel durumunu araştırdım da yani iki slotu da 8 8 mi yapmam gerekiyor RAM'lerin.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    55 KB · Görüntüleme: 38
Anakart biraz ateş ediyor gibi ama hatalı okuma olduğunu düşünüyorum. 8+4 de yaparsan olur, senin sorunun bellek bant genişliğinden ziyade bellek yetersizliği anladığım kadarı ile. son 4GB'ı kullanırken performansınızda düşüş olabilir (olursa az olacağını düşünüyorum) ancak takılmaları giderecektir.

Termal macun yeniliyor musunuz?

Geçen sene yenilemiştim aklıma soktun yarın tekrar yenileyeyim.

Anakart biraz ateş ediyor gibi ama hatalı okuma olduğunu düşünüyorum. 8+4 de yaparsan olur, senin sorunun bellek bant genişliğinden ziyade bellek yetersizliği anladığım kadarı ile. Son 4 GB'ı kullanırken performansınızda düşüş olabilir (olursa az olacağını düşünüyorum) ancak takılmaları giderecektir.

Kusura bakmayın size geç cevap verdim PC format attıp driver kurup internetten izlediğim video ile bir kaç ince ayar yaptım şu an eskiye oranla daha çok FPS alıyorum ve takılma yaşamıyorum ama ben yine de 8 GB 2133MHz CL15 Kingston RAM alacağım teşekkürler.

Geçen sene yenilemiştim aklıma soktun yarın tekrar yenileyeyim.

Kusura bakmayın size geç cevap verdim PC format attıp driver kurup internetten izlediğim video ile birkaç ince ayar yaptım şu an eskiye oranla daha çok FPS alıyorum ve takılma yaşamıyorum ama ben yine de 8 GB 2133MHz CL15 Kingston RAM alacağım teşekkürler.

Aldım RAM'i bir sorun yaşamadım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı