i5-7400 için ekran kartı önerisi

Eğer sadece RSS6 oynuyorsan 1050 Ti'nin gayet yeterli performans vermesi gerekir, eğer 144 Hz bir monitörün varsa büyük ihtimallen hangi kartı alırsan al işlemciye takılıcaksın. O yüzden eğer ekran kartını değiştiriceksen darboğaz olayını pek kafana takma ve bütçenin el verdiği en iyi ekran kartını al.

Bence nvidiaya bulaşmayın RX 580'ya da 570 öneririm.
Neden öyle düşünüyorsun?
Bana kalırsa o anakart ve işlemciden kurtulup 10100F ve H410 anakart alın. Zayıf işlemci uzun vadede insanı pişman ettiriyor.
Maalesef şu an için sadece ekran kartımı değiştirmek istiyorum belki daha sonra işlemci ve anakartımı değiştirebilirim.
Eğer sadece RSS6 oynuyorsan 1050 Ti'nin gayet yeterli performans vermesi gerekir, eğer 144 Hz bir monitörün varsa büyük ihtimallen hangi kartı alırsan al işlemciye takılıcaksın. O yüzden eğer ekran kartını değiştiriceksen darboğaz olayını pek kafana takma ve bütçenin el verdiği en iyi ekran kartını al.
1050Ti şu an için isteklerimi cidden karşılamıyor o yüzden yeni bir ekran kartına yönelmek istiyorum. Sizin önerebileceğiniz bir ekran kartı var mı?

Bence 1650S daha mantıklı olur.
Olabilir fakat arada 10-15 FPS fark var, darboğaz az bir miktarda olacağı için bence 1660 da alınabilir.
GTX 1660 mı yoksa 1660Super mi alırsam kafam rahat olur? Sonrasında sıkıntı yaşamayı hiç istemiyorum.

RTX desteği yok diye biliyorum.
İleride işlemci değiştirebilecek iseniz ben GTX 1660 Ti öneririm hatta. Fakat işlemcinizi 2-3 yıl içinde değiştirme fırsatınız yok ise 1660 alın derim.

Sistemim şu an bu şekilde. Ekran kartımı yükseltmek istiyorum. Rainbow Six tarzı oyunları oynuyorum. Biraz araştırma yaptım GTX 1660 darboğaz problemi yapacağını düşündüm. RX 580 gözüme iyi gibi geldi fakat farklı olarak önerebileceğiniz bir ekran kartı var mı? Bütçem 2000-2700 arası.

• Işlemci: i5-7400 @3.00GHz.
  • RAM: 16 GB.
  • Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti 4 GB.
  • Monitör: BenQ XL2411 @144Hz.
  • SSD: Samsung Evo 860 250 GB.
  • Anakart: MSI B250M GAMING PRO.
Bence 1050 Ti ile kullan, ileride sistemi komple yenilersin.

Neden öyle düşünüyorsun?

Maalesef şu an için sadece ekran kartımı değiştirmek istiyorum belki daha sonra işlemci ve anakartımı değiştirebilirim.

1050 Ti şu an için isteklerimi cidden karşılamıyor o yüzden yeni bir ekran kartına yönelmek istiyorum. Sizin önerebileceğiniz bir ekran kartı var mı?

Benim sistemim de sizinkine benzer sistem şahsen ben GTX 1050 Ti kartımı RX 5600 XT ile değiştirdim bence en az GTX 1660 Super alınmalı ama bütçeye de bağlı.

Benim sistemim de sizinkine benzer sistem şahsen ben GTX 1050 Ti kartımı RX 5600 XT ile değiştirdim bence en az GTX 1660 Super alınmalı ama bütçeye de bağlı.
Şu an kullandığın işlemci hangisi? i5 7400 RX 5600 XT'yi besleyebilir mi?
Olabilir fakat arada 10-15 FPS fark var, darboğaz az bir miktarda olacağı için bence 1660 da alınabilir.

İleride işlemci değiştirebilecek iseniz ben GTX 1660 Ti öneririm hatta. Fakat işlemcinizi 2-3 yıl içinde değiştirme fırsatınız yok ise 1660 alın derim.
1660S alacak gibiyim en azından şu anlık öyle düşünüyorum. İkisi arasında çok fazla darboğaz yapma oranı yok gibi.

Şu an kullandığın işlemci hangisi? i5 7400 RX 5600 XT'yi besleyebilir mi?

1660S alacak gibiyim en azından şu anlık öyle düşünüyorum. İkisi arasında çok fazla darboğaz yapma oranı yok gibi.

Şu anda RX 5600 XT ile R3 2200G kullanıyorum ve işlemci gerektirmeyen oyunlarda hiçbir şekilde donma kasma yapmadı, örneğin: Witcher 3, Apex Legends, RDR2. tabii ki de bariz bir şekilde darboğaz var ama bu oynayışı etkilemiyor. Bu ikiliyi bu forumda kime sorsan asla önermez ki bende önermiyorum ama eğer hem ekran kartı hem de işlemci alınacak bütçe yoksa bence ekran kartı almalısın sonuçta çoğu oyunu 1050 Ti artık 60 FPS oynatmıyor.

Şu anda RX 5600 XT ile R3 2200G kullanıyorum ve işlemci gerektirmeyen oyunlarda hiçbir şekilde donma kasma yapmadı, örneğin: Witcher 3, Apex Legends, RDR2. tabii ki de bariz bir şekilde darboğaz var ama bu oynayışı etkilemiyor. Bu ikiliyi bu forumda kime sorsan asla önermez ki bende önermiyorum ama eğer hem ekran kartı hem de işlemci alınacak bütçe yoksa bence ekran kartı almalısın sonuçta çoğu oyunu 1050 Ti artık 60 FPS oynatmıyor.
GIGABYTE 1660S almayı planlıyordum ancak ekran kartında sadece DP ve HDMI çıkışları var monitörümde DP çıkışı yok. GTX 1660S Aero ITX modelinde ise DVI çıkışı bulunuyor. Sizce aralarında çok bir fark var mı? GTX 1660S Aero ITX alırsam ısı sorunu yaşar mıyım?

Geri
Yukarı