i5-7500 ve RX 480 Sistem Toplama

Hocam aklını karıştırmak gibi olmasın fakat bende şuan WD'nin aynı hard diskini kullanıyorum. Bilgisayarım 7-8 saniyede açılıyor. Ben de yaza doğru SSD alacaktım ama şimdi gerek duymadığımdan almayacağım.
Ayrıca (bence) daha sağlam bir kasa almalısınız. Bende corsair spec 01 ve içinde gelen corsair 600vs 600w+80psu var ve gayet memnunum.
SSD sadece bilgisayar hızlı açılsın diye alınmıyor. Oyunları ve günlük kullanımı da etkiliyor. Kasa olarak Dark markasını neden tavsiye etmediğinizi öğrenebilir miyim ? Yanlış anlamayın, bilinçlenmek için soruyorum. @Neko @hsyncb15

SSD sadece bilgisayar hızlı açılsın diye alınmıyor. Oyunları ve günlük kullanımı da etkiliyor. Kasa olarak Dark markasını neden tavsiye etmediğinizi öğrenebilir miyim ? Yanlış anlamayın, bilinçlenmek için soruyorum. @Neko @hsyncb15

SSD'nin FPS'e etkisi yok. Sadece sistemi hızlandırmaya ve bazı şeyleri hızlı açmaya yarıyor.

HDD olarak ise Toshibanın P300 serisini alın. Bu yılın en iyi HDD'si. Yeni çıktı.

Dark önermemek değil. O kasayı alıpta olumsuz yorum yapan çok fazla insan var ve o fiyata Corsair alınabiliyorken Dark alınmaz.

Corsair ile Dark'ı kıyaslayamazsınız.

SSD'nin FPS'e etkisi yok. Sadece sistemi hızlandırmaya ve bazı şeyleri hızlı açmaya yarıyor.

HDD olarak ise Toshibanın P300 serisini alın. Bu yılın en iyi HDD'si. Yeni çıktı.

Dark önermemek değil. O kasayı alıpta olumsuz yorum yapan çok fazla insan var ve o fiyata Corsair alınabiliyorken Dark alınmaz.

Corsair ile Dark'ı kıyaslayamazsınız.
@Neko Oyunları etkiliyor derken hızlı açılmasını kastetmiştim. Benim Corsair ile Dark' ı kıyaslama gibi bir niyetim yok ancak Corsair kasalar pahalı. Corsair almam için işlemci soğutucusundan vazgeçmem lazım. Ryzen 1500X' den soğutucu çıkıyorsa belki Corsair Carbide Spec-Alpha alabilirim.

Veya Corsair Carbide 400C modeli de olabilir.

@Neko Oyunları etkiliyor derken hızlı açılmasını kastetmiştim. Benim Corsair ile Dark' ı kıyaslama gibi bir niyetim yok ancak Corsair kasalar pahalı. Corsair almam için işlemci soğutucusundan vazgeçmem lazım. Ryzen 1500X' den soğutucu çıkıyorsa belki Corsair Carbide Spec-Alpha alabilirim.

Veya Corsair Carbide 400C modeli de olabilir.

Ben dr ondan bahsettim. Sadece hızlandırıyor.

Corsair 100R Kasa 200TL. N10 ne kadar ?

Ben dr ondan bahsettim. Sadece hızlandırıyor.

Corsair 100R Kasa 200TL. N10 ne kadar ?
260-280 TL arası değişiyor. Ama ben pahalı derken Spec-Alpha ve buna benzer kasaları için demiştim. Sizce Spec-Alpha nasıl ? Recep abi ve Ali abi incelemişti hatırlarsanız. Aerocool P7-C1 modeli de olabilir.

Son düzenleme:
@JaroxJamaica @BERWAR @Neko @CJack60 @apesh1t Intel alacaktım ama vazgeçtim. Sistemin son hali nasıl ?
  • İşlemci: Ryzen 1500X
  • Anakart: MSI B350 Tomahawk
  • Ekran Kartı: MSI RX 480 Gaming X 8GB
  • RAM: Corsair Vengeance LPX Kırmızı 16GB(2x8) 2400MHz
  • SSD: Samsung 850 EVO 250GB
  • Hard Disk: WD Blue 1TB 7200 RPM
  • PSU: High Power 600w 80+ Bronze
  • Kasa: Dark N10
  • Monitör: AOC G2260VWQ6
Overclock düşünmediğim için RAM' i yükseltmedim. Soğutucu olarak stok soğutucu yeterli olur mu ?
Not: Para büyük bir ihtimalle 15 Nisan' da elimde olacak.
@Nazım Paşa @CJack60 @Mehmet Ali Bilgin Sizce sistemin son hali nasıl ?
  • Kasa: Aerocool Project 7 P7-C1

Son düzenleme:
Sizce sistemin son hali nasıl ?
  • Kasa: Aerocool Project 7 P7-C1

@Mehmet Ali Bilgin @CJack60

R5'leri görmeden yorum yapmak için henüz erken fakat Sonu X ile biten işlemciden soğutucu çıkmadığı için R5 1500 olsa daha iyi olur. Geri kalan parçalarda herhangi sıkıntı yok. Kasa biraz pahalı onun yerine daha hesaplı kasa tercih edip biriken parayla X370 anakart tercih edilebilir.

R5'leri görmeden yorum yapmak için henüz erken fakat Sonu X ile biten işlemciden soğutucu çıkmadığı için R5 1500 olsa daha iyi olur. Geri kalan parçalarda herhangi sıkıntı yok. Kasa biraz pahalı onun yerine daha hesaplı kasa tercih edip biriken parayla X370 anakart tercih edilebilir.
@CJack60 Kasanın fanları nasıl ? Bir de işlemciden fan çıkıyor. Bu videoda var.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
SSD ve RAM'den feragat edilip daha iyi bir bilgisayar toplanabilir. R5'ler daha çıkmadı, çıksın göreceğiz. Ayrıca HDD olarak mutlaka P300 almalısınız.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı