i5 7600 sistemde %100 CPU kullanımı

Haelheim

Centipat
Daha fazla  
Merhaba,

Daha önceden bununla ilgili birkaç konu açılmış ancak ben bütün denemelerime rağmen sorunuma cevap bulamadım. Bilgisayar özelliklerimi aşağıda paylaşacağım. Baştan yaşadığım problemleri anlatayım. Bilgisayarımda uzun süredir bir FPS sorunu ve görüntüde istediğimi alamama sorunu vardı. Yani aynı özelliklere sahip ve aynı özelliklere sahip başka bilgisayarda benim bilgisayarımdan daha iyi FPS ve performans almakta. Her şeyi denedim. Kule tipi soğutucu taktım ısınma sorunu çözüldü ama yine durum aynı. Daha sonra güncellemeleri yaptım MSI Live updater ile BIOS'u güncelledim format attım sadece Steam indirerek denedim hiçbir şey değişmedi. Dün bilgisayarı kullandığımda mouse da takılmaya başladı. Daha sonra bir şey denemek istedim. Daha önceden güç ayarlarından yüksek performanstaydı yeni format atınca nihai performansa çektim ve bu mouse sorunu oldu. Şimdi dengeli de kullanıyorum daha iyi verim alıyorum ama yine CPU kullanımı yüksek ve arkadaşımın aldığı verimi alamıyorum. Bu güç yönetimini denemeyi de rastgele denedim görmüş olduğum bir problemden değil. Bu konuda ne yapabilirim uzun süredir soruna çözüm bulamıyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

PC Özellikleri:

Zalman Neo Z11 700W kasa.
Intel® core™ i5-7600 işlemci.
MSI GeForce GTX 1060 6 GB 192 Bit.
Corsair 16 GB (2x8) 240MHz DDR4 cmK16GX4M2A2400C16r.
MSI B250M Bazooka DDR4 2133 MHz VGA M.2 1151p.
Crucial 275 GB MX300 SATA 3 SSD.
WD 3.5 1TB Blue 7200RPM 64MB SATA 3.

İstediğiniz herhangi bir benchmark vs olursa elimden geldiğince hızlı şekilde dönmeye çalışırım. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,

Daha önceden bununla ilgili birkaç konu açılmış ancak ben bütün denemelerime rağmen sorunuma cevap bulamadım. Bilgisayar özelliklerimi aşağıda paylaşacağım. Baştan yaşadığım problemleri anlatayım. Bilgisayarımda uzun süredir bir FPS sorunu ve görüntüde istediğimi alamama sorunu vardı. Yani aynı özelliklere sahip ve aynı özelliklere sahip başka bilgisayarda benim bilgisayarımdan daha iyi FPS ve performans almakta. Her şeyi denedim. Kule tipi soğutucu taktım ısınma sorunu çözüldü ama yine durum aynı. Daha sonra güncellemeleri yaptım MSI Live updater ile BIOS'u güncelledim format attım sadece Steam indirerek denedim hiçbir şey değişmedi. Dün bilgisayarı kullandığımda mouse da takılmaya başladı. Daha sonra bir şey denemek istedim. Daha önceden güç ayarlarından yüksek performanstaydı yeni format atınca nihai performansa çektim ve bu mouse sorunu oldu. Şimdi dengeli de kullanıyorum daha iyi verim alıyorum ama yine CPU kullanımı yüksek ve arkadaşımın aldığı verimi alamıyorum. Bu güç yönetimini denemeyi de rastgele denedim görmüş olduğum bir problemden değil. Bu konuda ne yapabilirim uzun süredir soruna çözüm bulamıyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

PC Özellikleri:

Zalman Neo Z11 700W kasa.
Intel® core™ i5-7600 işlemci.
MSI GeForce GTX 1060 6 GB 192 Bit.
Corsair 16 GB (2x8) 240MHz DDR4 cmK16GX4M2A2400C16r.
MSI B250M Bazooka DDR4 2133 MHz VGA M.2 1151p.
Crucial 275 GB MX300 SATA 3 SSD.
WD 3.5 1TB Blue 7200RPM 64MB SATA 3.

İstediğiniz herhangi bir benchmark vs olursa elimden geldiğince hızlı şekilde dönmeye çalışırım. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.
Virüs olabilir.

Oyun içindeyken görev yöneticisinin ekran görüntüsünü atar mısınız?
Driverları yükleyip kaldır.

Şimdi kısaca açıklayayım. Yeni format attığım için virüs seçeneğini bence ekliyoruz. Onun dışında masaüstünde CPU da bir problem yok Oyunlara girince örneğin, Rainbow 6, CS:GO, Fifa 21 CPU kullanımı %100 oluyor. Rainbow için ekran benchmark görüntülerini sizinle paylaşıyorum.

Dosya Ekleri

• IMG-20210327-WA0007.jpeg
    IMG-20210327-WA0007.jpeg
    76,1 KB · Görüntüleme: 19
  • IMG-20210327-WA0005.jpg
    IMG-20210327-WA0005.jpg
    77,3 KB · Görüntüleme: 21
  • IMG-20210327-WA0003.jpg
    IMG-20210327-WA0003.jpg
    57,8 KB · Görüntüleme: 21
Şimdi kısaca açıklayayım. Yeni format attığım için virüs seçeneğini bence ekliyoruz. Onun dışında masaüstünde CPU da bir problem yok oyunlara girince örneğin, Rainbow 6, CS:GO, FIFA 21 CPU kullanımı %100 oluyor. Rainbow için ekran benchmark görüntülerini sizinle paylaşıyorum.

Normal hocam. 4C/4T bir işlemci. 1060 beslemekte zorlanabilir.

Birde şunu söylemek lazım daha önce bu kadar bir sorun yoktu. Hatta format atmadan önce bilgisayar çok daha iyiydi en azından mouse takılmıyordu
Hala sorunum çözülmedi bu arada arkadaşlar sadece Çözünürlüğü düşürünce 1366 x 768 yapınca mouse kasması gitti. Ama cpu aynı ve format atmadan önce bu takılma yoktu
Hala sorunum çözülmedi bu arada arkadaşlar sadece Çözünürlüğü düşürünce 1366 x 768 yapınca mouse kasması gitti. Ama cpu aynı ve format atmadan önce bu takılma yoktu

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı