i5 7600K işlemci yükseltme

1080p için en fazla RTX 2060S öneririm. RTX 2070S alırsan 1080p'de beslemez beslemesi için aşırı yüksek Single Core'a sahip işlemciye ihtiyacın olur. Beslemez dediğim %100 olmaz takılma vs. yaşamazsın ama ekran kartının en fazla %60-70'i kullanılır 2060S civarı performans görürsün yani geri kalanı işe yaramaz. Umarım anlatabilmişimdir.

Sende ezbere konuşmayı kes artık. 7 yıldır işlemcilerle iç içeyim. Ne neyi besleyebilir söylüyorum zaten.
Hocam RTX2060 SUPER den ucuz RTX 2070 var alışveriş yapacağım sitede. RTX 2070 tercih ederde 2K monitör almaz isem yine 99% olmaz demi GPU ama bence 2070 almalıyım. Hemde ROG STRIX var. Ne dersiniz ?

Konu sahibine konu özeti geçeyim. 10. nesli bekleyin siz. iyi bir anakart ile ve iyi bir intel 10. nesil ile güzel bir 4 sene daha geçirin. eğer o 4 sene içerisinde sıkılır, upradge etmek istersen 11. nesil destekler büyük ihtimal alacağın anakart. İntel genel de 2 nesil destekler. 4 sene sonra da yine intelle devam etmek istersen 14. nesle geçersin yeni bir anakart ile. 12 ve 13'ü atlamış olursun. Parada cebinde kalır. Günümüzde çıkarılan iyi işlemciler 4 seneyi çok rahat görüyor. Tabii bu senin kararın AMD'ye de temelden geçmek isteyebilirsin. EĞER ÇOKLU ÇEKİRDEK ÖNEMSİYORSAN. Tabii bu şuan için. Kim bilir İntel belki çoklu çekirdek performansında da AMD'yi geçer.

Yada VSR açacağız ne kadar iyi olur ama bilmiyorum VSR ile.
😀 Senin yaşın kadar sistem topladım ben delikanlı. Hem karşımda burada yazdığın gibi konuşamazsın onu haber vereyim. 7 Yıldır işlemcilerin içindeyim demişsin ben ilk sistemimi 22 yıl önce kendim kendi paramla topladım. Hani bu şekilde söyleyeyim aradaki tecrübe farkını sen bile idrak edebil diye. Dediğin gibi Özcan dostum. Bu işin sonu yok. 10.Nesil çıkacak. 9 eskiyecek, 11. nesil çıkacak. Ayak uyduramazsın. O yüzden yapman gerekeni yap. İşlemci zaten ekran kartı gibi değil. Şimdi bir i9 9900k al 5 yıl sonra hala canavar gibi olacak. Aynı şekilde i7 7700k hala canavar gibi işlemci. Keza i5 7600k iş görür. Aynı şeyi fakat i5 7500-7400 için söyleyemem. Performansları biraz kısıtlı.
Benim işlemci 6. nesil i7 6700 onu belirtmiştim ama siz hep 7. nesil üzerinde durdunuz aralarında 10% performans vardı tabi K ibareli olanla değil yine besleme problemi söz konusu değildir değil mi?

Son düzenleme:
😀 7 yıldır işlemcilerin içindeyim demişsin ben ilk sistemimi 22 yıl önce kendim kendi paramla topladım. Hani bu şekilde söyleyeyim aradaki tecrübe farkını sen bile idrak edebil diye. Dediğin gibi özcan dostum. Bu işin sonu yok. 10. Nesil çıkacak. 9 eskiyecek, 11. Nesil çıkacak. Ayak uyduramazsın. O yüzden yapman gerekeni yap. İşlemci zaten ekran kartı gibi değil. Şimdi bir i9 9900K al 5 yıl sonra hala canavar gibi olacak. Aynı şekilde i7 7700K hala canavar gibi işlemci. Keza i5 7600K iş görür. Aynı şeyi fakat i5 7500-7400 için söyleyemem. Performansları biraz kısıtlı.

Ben sadece 7 sene özellikle işlemcilerle uğraştım. Tecrübe maalesef yıl ile olmuyor verimlilik gerekiyor. Bilgisayar toplama serüvenime girmiyorum bile.
Hocam RTX2060 super den ucuz RTX 2070 var alışveriş yapacağım sitede. RTX 2070 tercih ederde 2K monitör almaz isem yine 99% olmaz değil mi GPU ama bence 2070 almalıyım. Hem de ROG STRIX var. Ne dersiniz?
ASUS ROG STRIX RTX 2070 alabilirsiniz. DSR açmanıza gerek yok erkan kartınızın %100 kullanılmasınada gerek yok. Daha sonra isterseniz 10. Nesil işlemci veya 2K monitör satın alabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
6700 K serisi işlemci olmadığı için 6700K ile arasında ciddi bir fark var ama 2K'da 2070S ile çok sıkıntı yaratacağını sanmıyorum ama 1080P'de net darboğaz yapar.. Çok fazla düşünmeye de gerek yok, önce kartı alıp kendi gözünüzle görürsünüz, sorun yoksa değiştirmezsiniz, darboğaz yaparsa değiştirirsiniz. Denemeden kimse net bir şey söyleyemez.
Oynayacağınız oyunlara göre de değişir mesela FPS oyunlarında daha rahat besler.
4690K'dan tek ve 4 çekirdek performansı olarak çok daha geride. UserBenchmark: Intel Core i5-4690K vs i7-6700

Yada VSR açacağız ne kadar iyi olur ama bilmiyorum VSR ile.

Benim işlemci 6. nesil i7 6700 onu belirtmiştim ama siz hep 7. nesil üzerinde durdunuz aralarında 10% performans vardı tabi K ibareli olanla değil yine besleme problemi söz konusu değildir değil mi?
Orayı görmedim dostum kusura bakma. Fakat böyleyse zaten tartışmaya baştan kapalı. O işlemci 144Hz oyunculukta bile fazlasıyla yeterli.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Battlefield V kadar işlemciye yüklenen oyun nadirdir. Bu oyunda bile 100FPS altına düşmüyorsa bence hiç kafaya takılacak bir durum yok. Oyunda 110-140 FPS arası gidip geliyor. 140Hz monitörün varsa fazlasıyla tatmin edecektir. 60Hz monitörün varsa zaten düşünme bile.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı