i5 8250U Minecraft sıcaklık sorunu

Coolcold Turbo fan 470 TL'den 231 TL'ye düşmüş :)

Dosya Ekleri

• Adsızmıy8ımla.png
    Adsızmıy8ımla.png
    168,6 KB · Görüntüleme: 30
Hocam kulaklık+mouse takılı soğutucu için USB girişi yok
Genelde çok bir etkisi olmaz ekstra fanların. Cihazı zeminden bir-iki parmak yükseltirseniz aşağı yukarı aynı etkiyi sağlayacaktır zaten.

GPU tarafındaki heatsink yalama yapmış demişsiniz. Eğer GPU ile heatsink teması tam değilse GPU' ya ciddi zarar verebilirsiniz. O kısmı en kısa sürede düzeltmeniz lazım.

Vallahi FPS falan bilmem ama korkmana gerek yok benim işlemci oyunlarda 98-99 derece oluyor i5-750 var bir anda kapancak sanıyorum.

2012'de babamda render Blender PC vardı i7 5. nesildi herhalde 120 derece oluyor hala çalışıyordu masaüstünde 80 90 dereceler gayet normal tabii anakart sağlamsa.
İşlemciniz nedir?

Bilgisayar servisine ver o yalama olan vidaya bildiğim kadarıyla WD 40 + yapıştırıcı sürüp çıkarıyorlardı sonrası onlara kalmış :)

Genelde çok bir etkisi olmaz ekstra fanların. Cihazı zeminden bir-iki parmak yükseltirseniz aşağı yukarı aynı etkiyi sağlayacaktır zaten.

GPU tarafındaki heatsink yalama yapmış demişsiniz. Eğer GPU ile heatsink teması tam değilse GPU'ya ciddi zarar verebilirsiniz. O kısmı en kısa sürede düzeltmeniz lazım.

Eski Dell Inspiron'lardadan temassızlık sonucu ekran kartı chipseti yanıyordu zamanında çok Dell laptop beter oldu o kronik sorun nedeniyle.
Teknik serviste onarırlar.

2012'de babamda render Blender PC vardı i7 5. nesildi herhalde 120 derece oluyor hala çalışıyordu masaüstünde 80 90 dereceler gayet normal tabii anakart sağlamsa.
Lan siz deli misiniz 😂 Çok yüksek değerler bunlar. Biz laptoplar 90 dereceye çıkınca işe yaramaz diyoruz siz idle' da 90 iyi diyorsunuz. 120' ye çıkıp da nasıl kendini kapatmamış çok merak ediyorum. Celcius değil de fahrenheit olmasın o?

Lan siz deli misiniz 😂 çok yüksek değerler bunlar. Biz laptoplar 90 dereceye çıkınca işe yaramaz diyoruz siz Idle'da 90 iyi diyorsunuz. 120'ye çıkıp da nasıl kendini kapatmamış çok merak ediyorum. Celcius değil de fahrenheit olmasın o?

Zamanında çok 120 derece oldu ben yanacak diye odadan kaçıyordum babam hala C4D'de yapım ile uğraşıyordu ama gerçek oyuncu bilgisayarıydı kasayı bilmiyorum ama özel tasarımdı o zaman Crysis 2 mi 1 mi vardı bilmiyorum ama tüm arkadaşlar toplanır oynardık :) NFS Undercover Crysis 2 nfsmw NFS Underground 2 C. O.d mdoern warfare 2 ve 4 gram takılma kasma yoktu.

Laptop mu PC mi PC ise hemen değiştirmeni öneririm.

Eski Dell Inspiron'lardadan temassızlık sonucu ekran kartı chipseti yanıyordu zamanında çok Dell laptop beter oldu o kronik sorun nedeniyle.
Teknik serviste onarırlar.
Dell Inspiron kullanıyorum :). GPU üzerindeki vidaları birazcık sıkmanız gerekiyor ki ısınma olmasın, o kısmı biraz kalitesiz yapılmış çünkü. İyice sıkmadan önce CPU' dan daha fazla ısınıyordu GPU, en son tam temizlik yapıp termal macunu sürdüm, GPU üstündeki vidaları da iyicene sıktım. Artık ne CPU ne GPU 70 dereceyi geçmiyor bu yaz sıcaklarında.
XTU programını indirin ve internet üzerinden modelinize uygun undervolt rehberlerine bakın. Emin olmadığınız ayarlarla oynamamaya dikkat edin.

Yeni konular

Geri
Yukarı