I5 8400 Isınma Sorunu

gork7777

Decapat
Merhaba, 2 gün önce yeni bilgisayar topladım ve işlemcim i5 8400. Oyun oynamadan önce bile 65 derece. Oyun oynarken 100 derece oluyor. Soğutucu fan almadım çünkü işlemcinin kendi fanı yeter sanmıştım. Bu konu da ne yapmam lazım, yardım eder misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu değerler normal değil
Kasanızla alakalı bir durum değil.

İşlemci fanı muhtemelen tam oturmamıştır.
İnternetten 1 tane video izleyip işlemciyi demonte edip tekrar monte et.
İstersen 1den fazla izle demek istediğim 1 kere izlesen anlarsın.

Sorun düzelirse bizi haberdar et.

Bu değerler normal değil
Kasanızla alakalı bir durum değil.

İşlemci fanı muhtemelen tam oturmamıştır.
İnternetten 1 tane video izleyip işlemciyi demonte edip tekrar monte et.
İstersen 1den fazla izle demek istediğim 1 kere izlesen anlarsın.

Sorun düzelirse bizi haberdar et.
Az önce baktım cpu fanı oynuyordu... daha sonra tekrardan çıkardım taktım tamamen şuan oynamıyor. Vatan bilgisayara pekte güvenmememiz lazımmış. oyun oynarken şuan 100 den 50-55 e indi. oyun oynamadan da 38-44 arası oldu.
Montajı kendiniz yaptıysanız ve bilgili iseniz tekrar söküp yeniden montaj yapınız. Ama bundan önce kasanızı daha açık bir yere koyarak test ediniz. Yani hava alamayacak bir yerde ise bu sorun yaratır.
Yeniden yaptım sıcaklık düşüt ve vatan bilgisayar oturtamamış fanı...

Yaz mevsiminden dolayı sıcaklıklarda artış normal fakat stok fan yerine bütçeye göre güzel bir fan alınabilir. En kötü fan bile stok fandan iyidir diye düşünüyorum.
Yaz mevsimindeyiz evet ama havalar burada 100 derece değil. 35 derece falan oluyor. Yaz mevsimi yüzünden 100 derece işlemci olamaz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı