i5-8400 ve GTX 1060 sistem performansı düşük

burakcelikk

Femtopat
Daha fazla  
2 yıl önce almış olduğum bilgisayari5 8400 işlemcili, MSI 1060 6 GB OCV 1 ekran kartlı bilgisayarım tüm oyunlarda düşük FPS veriyor ve denemediğim yol kalmadı. Geçen yaz garantiye gönderdim, hiçbir sıkıntı yok dediler. 1 yıl sınav sürecinden sonra oyun oynamaya geri başladım ve düşük FPS'le karşılaştım. Oyun FPS değerleri şöyle: CS:GO 1280x1024 tüm ayarlar düşükte 70-120 arası FPS alıyor. PUBG 1920x1080 tüm ayarlar düşükte 30-50 arası FPS alıyor. Lütfen yardım edin. 2 haftadır bu sorunla uğraşıyorum.

Olur neden olmasın? 123 derece diyorsun tam bir facia sakın çalıştırma bu şekilde işlemcin çok sıcak. Yani desen ki bana sürekli kapanıyor iki ihtimal verirdim aşırı sıcaklık veya PSU arızalı derdim. İşlemciye zaman geçirmeden çok, çok ince kalın olmasın ince bir macun sür sonrasın da tekrar dene tam oturmamış da olabilir. İnan hayatım da 123 derece işlemci sıcaklığını ne gördüm ne de duyduy. Sorun başka da olsa şu an senin işlemcin kesinlikle çok abartı sıcak çalışıyor. Alev alev dersek yeridir.
Olur neden olmasın? 123 derece diyorsun tam bir facia sakın çalıştırma bu şekilde işlemcin çok sıcak. Yani desen ki bana sürekli kapanıyor iki ihtimal verirdim aşırı sıcaklık veya PSU arızalı derdim. İşlemciye zaman geçirmeden çok, çok ince kalın olmasın ince bir macun sür sonrasın da tekrar dene tam oturmamış da olabilir. İnan hayatım da 123 derece işlemci sıcaklığını ne gördüm ne de duyduy. Sorun başka da olsa şu an senin işlemcin kesinlikle çok abartı sıcak çalışıyor. Alev alev dersek yeridir.
Şimdi bilgisayarcıya götüreceğim termal macun markası farkedermi ?

Dosya Ekleri

• 11B5CDEE-9915-416C-991D-AAAAF275207B.png
    11B5CDEE-9915-416C-991D-AAAAF275207B.png
    1,3 MB · Görüntüleme: 27
Hocam soğutucuyı düzeltin, termal macun yenileyin. RAM için stres testi yapın. Soğutucuyu düzeltince sorunun düzeleceğini düşünüyorum. Yapabilirseniz ekran kartının macunlarını yenileyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı