i5 9300H ısınma problemi

Asayiş Berkemal

Hectopat
Daha fazla  
Monster kullanıyorum, laptop 4 ay oldu ve sıcaklık değerleri aldığımdan beri 98-100 derecelere çıkıyordu ilk başta sorun yaratmasa da 3. aydan sonra FPS dropları kaçınılmaz oldu. Servise gitti termal macun değişmiş ve fanlar temizlenmi. İlk 2 hafta ısı 90 derece üstüne çıkmasada şu an yine 96-98-9 bazen de 100 derece görüyor. Ne yapmalıyım? Şu an FPS dropu olmuyor ama ileride olacak gibi. Battlefield 1, GTA 5 gibi oyunlarda FPS dropu olmasa da Fortnite'da oluyor. Servisten yeni geldiğinde Fortnite'da olmuyordu. Yani dediğim gibi, ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
  • Tozlu bir ortamda kullanıyorsan fanlara toz girmiş olabilir.
  • Olasılığı az, ama termal macun kurumuş olabilir.
  • Monster'ın bazı modellerinde tasarım hataları yüzünden ısınma problemleri var.
  • Overclock yaptıysan tersine çevir.
  • Teknik servise gönderip temizlet.
  • Oyunları monitörün tazeleme oranında oyna. V Sync aç.

İşlemci frekansını biraz düşürüp ısınmamasını sağlayabilirsiniz. Bu çözüm drop yemenizi önler fakat performansınız düşer.

Şikayetvar'a yaz, iade al alabilirsen.
evet denicem
Hangi model? Keşke alırken konu açsaydın.
model v16.4.1 şuan satışa kapalı özellikler şu
-GTX 1650 DDR 5
-İ5 9300H
-16 GB Ram 2666Mhz
-500 GB Nvme SSD
Özellikler neler?
-GTX 1650 DDR 5
-İ5 9300H
-16 GB Ram 2666Mhz
-500 GB Nvme SSD
İşlemci frekansını biraz düşürüp ısınmamasını sağlayabilirsiniz. Bu çözüm drop yemenizi önler fakat performansınız düşer.
doğru performans düşer yinede tşk
  • Tozlu bir ortamda kullanıyorsan fanlara toz girmiş olabilir.
  • Olasılığı az, ama termal macun kurumuş olabilir.
  • Monster'ın bazı modellerinde tasarım hataları yüzünden ısınma problemleri var.
  • Overclock yaptıysan tersine çevir.
  • Teknik servise gönderip temizlet.
  • Oyunları monitörün tazeleme oranında oyna. V Sync aç.
tozlu bir ortamda değil yeni temizlendi termal macunda yeni tasarımda bilemem overclock yapmadım v-sync bazen açıyorum biraz düzeliyor tşk ederm cevabın için

Yeni konular

Geri
Yukarı