i5 9300H Yavaş Çalışıyor

Maalesef durum aynı.
1627767290686.png

Sanırsam sistem üreticisi problemleri.

128 yaparak da deneyin. Yine olmazsa yapacak birşey yok. İşe yaramazsa IccMax değerlerini maksimuma çekin. Power Limit 4'ü de 0 veya 1023 olarak ayarlayın. Bu problem hariç çoğu problem çözülmüş durumda zaten gördüğünüz gibi. Maalesef bunu gideremedim hocam. :(

128 yaparak da deneyin. Yine olmazsa yapacak birşey yok. İşe yaramazsa IccMax değerlerini maksimuma çekin. Power Limit 4'ü de 0 veya 1023 olarak ayarlayın. Bu problem hariç çoğu problem çözülmüş durumda zaten gördüğünüz gibi. Maalesef bunu gideremedim hocam. :(
En azından thermal sorunu gitmiş..

Düzelmedi maalesef...
Thermal oyunda devreye giriyor. Bu arada konu sahibi FIVR sekmesinin görüntüsünü atabilir mi acaba?

Belki biraz daha Undervolt uygularız.
1627768008184.png

Hocam siz ghz düşürmeden yapıyorsunuz galiba throotle stop kullanmıyorum ama 3.2ghz civarı birşeye sabitleseniz direkt veya 3.3 pek ısınma olcağını sanmıyorum
Ben çok karşıyım maalesef. Turbo Boost kapatanlara hele çok sinirleniyorum. Belki sabitleyebiliriz.
System Agent -40 Offset Voltage uygular mısınız?

Cache'i -135 yapın.
Core'u -145 yapın.

Umarım biraz daha yarar sağlar.

Hocam bunu sormak için biraz geç ama bu işlemleri yapınca bilgisayarı yeniden başlatmama gerek yoktu di mi? Eğer öyleyse ben onu yapmadım.
Ben çok karşıyım maalesef. Turbo Boost kapatanlara hele çok sinirleniyorum. Belki sabitleyebiliriz.

System Agent -40 Offset Voltage uygular mısınız?

Cache'i -135 yapın.
Core'u -145 yapın.

Umarım biraz daha yarar sağlar.
Hala o malum 2 değer sarı kırmızı değişiyor sürekli...
Hocam oyuna girip denedim ve son durum böyle.
1627769015618.png

Son düzenleme:
Hocam bunu sormak için biraz geç ama bu işlemleri yapınca bilgisayarı yeniden başlatmama gerek yoktu di mi? Eğer öyleyse ben onu yapmadım.

Hala o malum 2 değer sarı kırmızı değişiyor sürekli...
Gerek yoktu.

Onlar döngü gibi oldu sistemde vallahi. Son şansımızı da deniyorum. Olmazsa frekans sabitleyeceğiz.

PL1 ve PL2 yi 65/100 olarak ayarlamayı dener misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı