i5 9300H Yavaş Çalışıyor

Gerek yoktu.

Onlar döngü gibi oldu sistemde vallahi. Son şansımızı da deniyorum. Olmazsa frekans sabitleyeceğiz.

PL1 ve PL2 yi 65/100 olarak ayarlamayı dener misiniz?
Hocam değerleri yaptığımda ve clear'a bastığımda ilk olarak sonuç böyleydi.
1627769248095.png

Ancak ekran görüntüsü aldıktan hemen sonra bu şekilde oldu.
1627769294188.png

Edit: Şimdi de böyle oldu.
1627769362857.png

Hocam değerleri yaptığımda ve clear'a bastığımda ilk olarak sonuç böyleydi.
Eki Görüntüle 1124490
Ancak ekran görüntüsü aldıktan hemen sonra bu şekilde oldu.
Eki Görüntüle 1124491
Şaka mıdır nedir?

IccMax'lar tüm birimler için de Maksimum değerinde mi kontrol edin.

Power Limit 4'ü 0 olarak ayarlar mısınız? Bu sistem beni epey çileden çıkarttı. Hala ne EDP'sinden bahsediyor...

Yabancı forumları falan da gezdim. Hala çare varsa ne olabilir diye arıyorum. Bu arada Thermal Throttling'i nasıl gidereceğinizden bahsettim. PL2 için de ThrottleStop geliştiricisi @unclewebb belki bize yardımcı olur.

@unclewebb,
PL2 limitlerini artırıyoruz ancak devam ediyor. PL4 limitini birisinde 1023 olarak ayarlayınca bu sorunu çözmüştüm ancak bu sefer çözmüyor. FIVR sekmesindeki "Disable and Lock Turbo Power Limits" kutusu işaretlenmiş vaziyette. IccMax değerleri ise maksimum değerinde. Bir önerin olabilir mi? PL2 ile ilgili bir sorunumuz var.

Yabancı forumları falan da gezdim. Hala çare varsa ne olabilir diye arıyorum. Bu arada Thermal Throttling'i nasıl gidereceğinizden bahsettim. PL2 için de ThrottleStop geliştiricisi @unclewebb belki bize yardımcı olur.

@unclewebb,
PL2 limitlerini artırıyoruz ancak devam ediyor. PL4 limitini birisinde 1023 olarak ayarlayınca bu sorunu çözmüştüm ancak bu sefer çözmüyor. FIVR sekmesindeki "Disable and Lock Turbo Power Limits" kutusu işaretlenmiş vaziyette. IccMax değerleri ise maksimum değerinde. Bir önerin olabilir mi? PL2 ile ilgili bir sorunumuz var.
Aynen Thermal kısmını macun ile olduğunu anladım. En iyisi diğer sorun için @unclewebb 'i beklemeliyiz. Şimdilik kapalı tutayım mı programı? Bu arada size de yardımlarınız için çok teşekkür ederim :).

Aynen Thermal kısmını macun ile olduğunu anladım. En iyisi diğer sorun için @unclewebb 'i beklemeliyiz. Şimdilik kapalı tutayım mı programı?
Bu şekilde kullanabilirsiniz. Bu arada Frekanslar ne durumda? Boştaki frekansı düzgün mü?

Oyundayken ki frekansı da az çok arttı mı?

Bilmiyorum sizde yaptık mı ama yine de tekrar söyleyeyim. Programda FIVR sekmesinde ekranın sağ en alt köşesinde 3 seçenekli kutudan en alttakini seçin.

Ardından ana ekranda Turn On butonuna basın ve ardından Save tuşuna basın.

Windows 11'de ThrottleStop otomatik başlamıyor henüz. ThrottleStop'u oyun öncesinde çalıştırmanız gerekir ayarların uygulanması için.

Bu şekilde kullanabilirsiniz. Bu arada Frekanslar ne durumda? Boştaki frekansı düzgün mü?

Oyundayken ki frekansı da az çok arttı mı?

Bilmiyorum sizde yaptık mı ama yine de tekrar söyleyeyim. Programda FIVR sekmesinde ekranın sağ en alt köşesinde 3 seçenekli kutudan en alttakini seçin.

Ardından ana ekranda Turn On butonuna basın ve ardından Save tuşuna basın.

Windows 11'de ThrottleStop otomatik başlamıyor henüz. ThrottleStop'u oyun öncesinde çalıştırmanız gerekir ayarların uygulanması için.
Frekanslar 3.20'lerden 3.50'lere falan çıktı. Boşta da düzgün gibi eskisinden pek bir farkı yok. Ayrıca evet en alttaki kutucuk seçili.

Belki ek soğutucu alırım yakın bir zamanda. Seneye garanti bitince de kendim macun yenilerim.
O pc 1 yıla yaşamaz yaşarda yani 1 yıla baya içinden geçersiniz pcnin diyeyimde 93 derece fln yinede undervolt yapılı kalsın belki faydası olur ki olmuştur zatende o bilgisayar markası nedir aldığınız pc nedir çok merak ettim

Yeni konular

Geri
Yukarı