i5 9400F GT1030 Darboğaz Yapar mı?

Bence macOS kuracak iseniz işlemciyi iyi seçin ekran kartı hiç almayın. Zaten macOS Mojave Nvidia ekran kartlarını desteklemiyor. Daha sonrasında güzel bir ekran kartı alıp sisteminize entegre edebilirsiniz.

Yanlış bilgilendirme yapmayalım lütfen. Darboğaz, işlemcinin ekran kartını besleyemediği durumda ortaya çıkar. İşlemci yüksek, ekran kartı düşük olduğunda ise darboğaz olmaz ama ekran kartına göre performans gösterir.

Darboğaz sadece işlemcinin yavaş kalması değil bilgisayarda herhangi bir parçanın yavaş kalmasıdır, bence sen yanlış bilgilendirme yapma.

Son düzenleme:
Bence macOS kuracak iseniz işlemciyi iyi seçin ekran kartı hiç almayın. Zaten macOS Mojave Nvidia ekran kartlarını desteklemiyor. Daha sonrasında güzel bir ekran kartı alıp sisteminize entegre edebilirsiniz.
Bilgisayarda onboard ekran kartı bulunmamakta ve Windowsda oyun oynayacağım için hem pahalı olmayan hem performanslı bu kartı seçtim

9Y40XO.png

Tavsiyem bu sistemi alın sonradan SSD takın
Şu kombinasyon da iyi bir rotasyon:
Ekran Kartı
M.2 SSD
Ama 1. sistemi şiddetle tavsiye ediyorum 256 bit kart çünkü

Son düzenleme:
9Y40XO.png

Tavsiyem bu sistemi alın sonradan SSD takın
Teşekkürler güzel bir sistem olmuş amd hakkında pek bilgim yok ama ufak bir araştırma yaptığımda gördüm ki arasında büyük farklar varmış değerlendireceğim.

Sistemde kullandığım anakart 2666 mhz destekliyor gereksiz yere 3000 mhz ram eklenişsiniz.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı