I5 9400F Sıcaklık Değerleri

karma999

Kilopat
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Merhabalar, aldığımda yanında verilen soğutucusu ile birlikte i5 9400F işlemcili bir masaüstü bilgisayar kullanmaktayım. Temizliğini yeni yaptım macunu yeni değiştirdim. Sistem boştayken sıcaklık değeri aşağı yukarı 35-40 derecelerde oluyor, Google Chrome açıkken mesela şu an sadece bu sayfa açık 35 derecede fakat Geçen gün Assasin Creed Origins oynayayım dedim işlemci ısısı 65-67 derecelerde geziyor aksiyon sahnelerine girdiğimde bu sıcaklık 75 dereceyi gördü, bu normal midir? Bir de bu CPU sıcaklık değerlerinin altında yazan CPU package ve CPU IA Cores değerleri CPU değerinden aşağı yukarı 8 derece fazla oluyor yani 70 dereceleri görüyor veya geçiyor bu bir sıkıntı çıkartır mı? Aşağıda oyundayken ki sıcaklık değerleriyle ilgili resimleri paylaşacağım.
Bu ilk 10-15 dakikada ki oyunda normal gezerken ki değerler,
1.png
Bu orta seviye aksiyondayken / sinematiklerin vs girdiği bir andan muhtemelen 30 dakika sonra falan,
2 30.png
Bu da 45. dakikalarda full aksiyonla dolu bir andan,
3 1 saat.png
İlk girişim olduğu için henüz oyun içi ayarları kurcalamadım, fakat akıcılıkta bir sıkıntı yoktu o yüzden full ayarlarda bıraktım bir de şimdi orta dereceye düşürüp deneyeceğim. Bir de 150-200 liraya falan bir soğutucu alsam, bu stok fana göre kayda değer bir etkisi olur mu? Konuyu yanlış yere açtıysam kusura bakmayın, açmadan önce benzer başlıkları kontrol ettim. Bazıları buraya, bazıları masaüstü bilgisayar bölümüne, bazıları da donanıma açılmış, bilemedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı