i5 9400F ve GTX 1660 Ti Stuttering Problemi

Sorun PSU gibi GPU'nun saat hızı 0'a düşmemesi gerekiyormuş. Ekran kartında değildir umarım sorun. 😅
1587787670397.png

Biz buna çözüm bulamayız bence :D

Arkadaşlar ben kendimce bulduğum çözümü yazayım. AMD sistem topladım (Ryzen 5 3600 ve RX5700). Güncel oyunlar yağ gibiyken biraz eski olan guild wars ve left 4 dead 2'de aimi hızlıca çevirince FPS 300 olmasına rağmen saçma bir takılma oluyordu.

3 Tane ayar yapınca tamamen geçti bende. Birincisi; değişik güç profilleri yerine Windows'un kendi yuksek performans modunu kullandım. İkincisi; Windows 10 oyun modunu kapattım ve Xbox hizmetlerini devredışı bıraktım. Üçüncüsü; ekran kartının Gaming veya espor modu yerine standard modunda oyun açtım (sadece FreeSync açıyorum burada).

O kadar sinir bozucu bir durum ki. Küçücük bir hata bütün her şeyi bozuyor. Yeni ekran kartı aldım hala düzelmedi.
Arkadaşlar ben kendimce bulduğum çözümü yazayım. AMD sistem topladım (Ryzen 5 3600 ve RX5700). Güncel oyunlar yağ gibiyken biraz eski olan guild wars ve left 4 dead 2'de aimi hızlıca çevirince FPS 300 olmasına rağmen saçma bir takılma oluyordu.

3 Tane ayar yapınca tamamen geçti bende. Birincisi; değişik güç profilleri yerine Windows'un kendi yuksek performans modunu kullandım. İkincisi; Windows 10 oyun modunu kapattım ve Xbox hizmetlerini devredışı bıraktım. Üçüncüsü; ekran kartının Gaming veya espor modu yerine standard modunda oyun açtım (sadece FreeSync açıyorum burada).

Düzelme sağlamadı. Bu arada monitör olabilir diyen arkadaşlar vardı, hani birileri konuyu okuyup sorun o sanıp monitör değiştirmesin boşuna diye yazıyorum, 144 Hz, G-Sync bir monitör aldım, sorunum çözülmedi. Aynen devam.

Merhaba, yaklaşık 40-50 kadar oyun denedim, oyun kaynaklı olma ihtimali yok maalesef.
Hocam Vsync ve Sync teknolojileri bence derdinize derman olur bir deneyin derim. Olmazsa ekran kartı ayarlarından manuel ayar tavsiye ederim. Bunları yapıpta hala düzelmediyse bilgisayarınızı ayarlardan sıfırlayıp tekrar oyun yükleyip deneyin ve hiç bir ayara dokunmadan oyuna girin, güç seçeneğini yüksek performans yapın. Bakalım faydası olacak mı geri dönüş yapabilir misiniz? Kolay gelsin. Umarım düzelir.

Hocam V-Sync ve Sync teknolojileri bence derdinize derman olur bir deneyin derim. Olmazsa ekran kartı ayarlarından manuel ayar tavsiye ederim. Bunları yapıpta hala düzelmediyse bilgisayarınızı ayarlardan sıfırlayıp tekrar oyun yükleyip deneyin ve hiçbir ayara dokunmadan oyuna girin, güç seçeneğini yüksek performans yapın. Bakalım faydası olacak mı geri dönüş yapabilir misiniz? Kolay gelsin. Umarım düzelir.

Merhaba, v-Sync ve G-Sync benim derdimi çözmedi, umutluydum aslına bakarsan. Ekran kartı ayarlarından neredeyse her öneriyi tek tek denedim, çözüm olmadı. Bilgisayarımı format atarak da sıfırlayarak da denedim oradan da çözüme ulaşamadım. Tek denenmeyen şey başka bir evde bakmak oldu, birçok kişi elektrik tesisatı demiş çünkü, zor ihtimal ama denemediğim tek şey bu.

Merhaba, v-Sync ve G-Sync benim derdimi çözmedi, umutluydum aslına bakarsan. Ekran kartı ayarlarından neredeyse her öneriyi tek tek denedim, çözüm olmadı. Bilgisayarımı format atarak da sıfırlayarak da denedim oradan da çözüme ulaşamadım. Tek denenmeyen şey başka bir evde bakmak oldu, birçok kişi elektrik tesisatı demiş çünkü, zor ihtimal ama denemediğim tek şey bu.
Ben sanmıyorum tesisatla ilgili olduğunu mutlaka ya yazılımsal ya da donanımsaldır. Tesisat sorunu olsa o testi bile yaptırtmaz. Ya da bilgisayarın bileşenleri zarar görüp bir daha açılmaz bile. Ben bu şekilde çözmüştüm sizde çözülmemesi garip. BİOS ayarlarını kurcaladınız mı hocam RAM Mhz alçaltıp yükseltmeyi denediniz mi? Aklıma başka çözüm gelmiyor.

Ben sanmıyorum tesisatla ilgili olduğunu mutlaka ya yazılımsal ya da donanımsaldır. Tesisat sorunu olsa o testi bile yaptırtmaz. Ya da bilgisayarın bileşenleri zarar görüp bir daha açılmaz bile. Ben bu şekilde çözmüştüm sizde çözülmemesi garip. BİOS ayarlarını kurcaladınız mı hocam RAM Mhz alçaltıp yükseltmeyi denediniz mi? Aklıma başka çözüm gelmiyor.
XMP açık ve kapalı olarak denedim, fark yok.

Geri
Yukarı