i5 9400F ve RTX 2060 sıcaklık değerleri

C.A.R.T.E.L

Kilopat
Yer
belcika
Daha fazla  
Meslek
malunen emekli
Benim kasa Sharkoon S1000, önde iki giriş, arkada bir egzoz ve yanda bir egzoz fan var, hepside 12CM. İşlemci stok fan ve ekran kartı MSI RTX 2060 Gaming Z modeli. Sorum şu, War Thunder'de Max Ultra SSAA 4X ayarda oynarken işlemci 60 ila 67 derecede oynuyor ve ekran kartı ise 71 ila 75 derecede geziniyor. Sizce bu değerler normal mi?

Son düzenleme:
Anormal bir durum yok, normalde Gaming Z en sağlam soğutmalı ve kaliteli silikonlu karttır sıcaklığı sanırım ses odaklı şekilde o seviyelerde tutuyor. Siz ekran kartı sıcaklığı 70-75 arasında gezerken fan kullanım yüzdenizi kontrol ettiniz mi? Afterburner ile oyun içerisinde bu durumları kontrol etmenizi öneririm. Fanlarını büyük ihtimalle %30-40 hızlarında dönmekte. Kısaca bir sorun değil. (kasa içi hava daha iyi olursa auto fan ayarında bile daha düşük olur sıcaklıklar)

İçim rahatladı, teşekkürler. Ben fan hızını kontrol ediyorum 75 derecede % 50 ila % 57 arasında dönüyor fanlar ve biraz sesli bir kartmış.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı