Çözüldü i5 9600K sistem donup kalıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

warlyrics

Hectopat
Geçen haftalarda mavi ekran vermeye başladı. Ekran kartı bazlı mavi ekranlarla karşı karşıya kaldım. DDU ile güvenli modda driverları silip tekrardan yükledim. Sorun çözülmüş gibiydi. 1 ay aradan sonra aynı mavi ekranı tekrardan almaya başladım. Yine aynı şekilde silme işlemini gerçekleştirip yeniden yükledim. Bu sefer da masaüstündeyken veya oyundayken sistem donuyor ve hiçbir şekilde yanıt vermiyor. Bilgisayarı reboot yapmam gerekiyor. Sorunun driver bazlı olduğunu ve sil-yükle işleminin pek işe yaramadığını düşünüp bu sabah Windows 10'dan Windows 11'e temiz bir geçiz yaptım. Ama aynı sorunu Windows 11 yükledikten sonra da yaşadım. Ekran kartını FurMark'la test ettim sorunla karşılaşmadım. İşlemciyi cinebanch ile yordum hiçbir sorunla karşılaşmadım. HDD Sentinel ile SSD sağlığına baktım %99 gösteriyor. Aşağıya sistem bilgilerini de yazıyorum ben işin içinden çıkamadım temiz Windows kurmama rağmen ne için sistem donuyor? Donanımsal bir problem mi vardır?

İşlemci: Intel i5 9600K.
RAM: 16 GB Corsair Vengeance DDR5.
Ekran kartı: ASUS STRIX GTX 1060 OC.
Anakart: Gigabyte Z390 Gaming X
SSD: Samsung EVO Plus 970 M.2 SSD 1TB (Windows burada yüklü)
250GB Samsung EVO 860 SATA SSD.
1TB HDD.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (1).png
    Ekran Görüntüsü (1).png
    160,1 KB · Görüntüleme: 34
Çözüm
750W güç kaynağı var hocam Corsair'ın. Zamanında HAF 912 kasalarının içindeki PSU'dan. Bronze serisi.
BIOS güncellemesi yaptım ayrıca Windows'un donanım güncellemelerini kapatıp daha sonra da güvenli modda driverları sildim. Daha sonra geri kurdum 36 saati geçti şu anda donma yok. Normal koşullarda 1 ila 5 saat arasında donma yaşanıyordu. Şimdilik problem çözüldü gibi duruyor. İlgilenen herkese teşekkür ederim.
750W güç kaynağı var hocam Corsair'ın. Zamanında HAF 912 kasalarının içindeki PSU'dan. Bronze serisi.
BIOS güncellemesi yaptım ayrıca Windows'un donanım güncellemelerini kapatıp daha sonra da güvenli modda driverları sildim. Daha sonra geri kurdum 36 saati geçti şu anda donma yok. Normal koşullarda 1 ila 5 saat arasında donma yaşanıyordu. Şimdilik problem çözüldü gibi duruyor. İlgilenen herkese teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı