i5-4690 Sistem donup kalıyor

xanser

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Yazılım
RAM
16GB
SSD veya HDD modeli
240GB SSD
Ekran kartı
Nvidia GTX 745
Anakart
ASUS All Series
İşlemci
Intel Core i5-4690 CPU 3.50GHz
Arkadaşlar bilgisayarı başlattığım zaman ya oyunla falan girdikten sonra kapanıyor ya da Discord veya YouTube kullanırken vs. bir anda bilgisayar donuyor hiçbir şey yapılmıyor öylece kalıyor. Oyunlarda çok sorun yaşıyorum 1 maç atarken falan oyun içinde donuyor öyle kalıyor kilitleniyor sanki. Bilgisayar daha yeni belki bişileri açıp kapatmam lazımdır. Bir de donunca restart atmam gerekiyor yani. Yardımcı olursanız sevinirim.

yeni derken yeni aldım o anlamda ve bilgisayar donduktan sonra restart atıp bakıyoruz değil mi donduktan sonra bakmanın herhangi bi tuşu falan yoktur ?

rampage rmp 600-80p
SSD'nin markasını ilk defa duydum, HD Tune ile hız testi, HD Sentinel Pro ile sağlık kontrolü yapar mısınız?

Önemli değil. Baktım şimdi dediğiniz yere resimdeki gibi önemli ve uyarılar var bir bakın isterseniz.

Sorun kernek Power 41 kaynaklı gibi duruyor. Kendi Laptop'umda sorun HDD kaynaklı gözüküyordu, HDD'i çıkarınca sorunun sıklığı azaldı ancak tamamen ortadan kalkmamıştı. Birkaç konu var linklerini bırakıyorum, daha faydalı olur buralardaki önerileri denemeniz.

SSD'nin markasını ilk defa duydum, HD Tune ile hız testi, HD Sentinel Pro ile sağlık kontrolü yapar mısınız?
Sorun kernek Power 41 kaynaklı gibi duruyor. Kendi Laptop'umda sorun HDD kaynaklı gözüküyordu, HDD'i çıkarınca sorunun sıklığı azaldı ancak tamamen ortadan kalkmamıştı. Birkaç konu var linklerini bırakıyorum, daha faydalı olur buralardaki önerileri denemeniz.
hemen bakıyorum hocam

Dosya Ekleri

• 1.PNG
    1.PNG
    25,6 KB · Görüntüleme: 17
  • 2.PNG
    2.PNG
    21 KB · Görüntüleme: 12
  • 3.PNG
    3.PNG
    27,9 KB · Görüntüleme: 15
  • 4.PNG