i5 9600K ve MSI GTX 1660 Gaming sistem toplama

Beratefe261

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar yakın zamanda bir PC toplayacağım bir de sizin yorumunuzu almak istedim.

PC:
i5 9600K 3.7 GHz
MSI GTX 1660 Gaming 6 GB
Kingston HyperX Predator 8x2 3200MHz
MSI B360 GAMING Plus
CoolMaster Masterbox MB511 Kırmızı Fanlı
Corsair 600W 80+ CPU
Samsung 970 Evo Plus 256 GB M.2 NVMe SSD
Toshiba 1 TB HDD
Arctic Freezere-Sports Duo Fan
Aklımda 3 tane soru var cevaplarsanız iyi olur.

1=) i5 9600K işlemcisine overclock yapabilir miyim?
2=) Ekran kartına overclock yapabilir miyim?
3=) Intel işlemciye overclock yaparsak çok ısınır mı ve Arctic Freezere-Sports Duo Fan yeter mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
1) Evet yapabilirsin ben sürekli OC kullanıyorum.
2) Evet yapabilirsin ama gerekli olduğunu sanmıyorum.
3) Ben iyi bir hava soğutma kullanıyorum imzamda yazıyor Noctua marka bir fan ve 50 dereceyi geçemedim daha. Soğutman iyi değilse ısınır elbet.
Ayrıca dandik bir sıvı soğutucu yerine iyi bir hava soğutucu daha iyidir bunu aklından çıkarma.

1) Evet yapabilirsin ben sürekli OC kullanıyorum.
2) Evet yapabilirsin ama gerekli olduğunu sanmıyorum.
3) Ben iyi bir hava soğutma kullanıyorum imzamda yazıyor Noctua marka bir fan ve 50 dereceyi geçemedim daha. Soğutman iyi değilse ısınır elbet.
Ayrıca dandik bir sıvı soğutucu yerine iyi bir hava soğutucu daha iyidir bunu aklından çıkarma.

Kullananlara sordum iyi miş zaten 400 TL'ye bayağı güzel F/P ürünü
Kullananlara sordum iyi miş zaten 400 TL'ye bayağı güzel F/P ürünü
Bide ben sana bişey sorcam Oc işlemini hangi programla yapıyorsun bide bana işlemcinin oc ayarını ne kadar yapıyım bana biraz bilgi verirsen iyi olur boştaysan :)

Anakart kesinlikle Z390 ve dandik olmayan bir seçim yapın. Ayrıca o fana 400 veriyorsan 100 daha ekleyip noctua almanı tavsiye ederim. Noctua dünyanın en iyi fan markalarından(En iyisi bile olabilir) biri.

B360 anakart içe OC yapamazsın Z370 veya Z390 olması lazım.

Anakarta OC yapmıyacağım bir de bu PC ucuza toplu satılıyor. Sıfır bir de, fiyatı 5800 TL daha iyi bir sistem varsa onu söyleyin onu alayım çok bilgim yok ama söylerseniz iyi olur
Oyun oynanmayacak mı neden işlemciye bu kadar yüklendiniz?

B360 anakart ile zaten OC yapamazsınız.

AArctic Freezer 34 Duo tam bir fiyat performans ürünü 2 katı fiyatına sahip rakipleri ile benzer performans gösteriyor.
Kasa toplu alacağım çok bilgim yok daha iyisi varsa onu söyleyin sadece Csgo da video fln çekerim en fazla :) (Bide 2. el sitelerinde Kdv olmadığı için ucuza geliyor ordan buldum sizde önerdiğiniz pc öyle biyerden olursa güzel olur olmassada canınız sağ olsun :)

O işlemciye OC yapabilmen için verimli kullanabilmen için Z390 anakart almanı tavsiye ediyoruz zaten. İmzamdaki sisteme bak ben ne kullanmışım o işlemcide öğren.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı