Çözüldü i7 10750H 1 GHz'de çalışıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

TurtleCanUsePC

Hectopat
Daha fazla  
İşlemci i7 10750H ve oyun oynarken birden oluyor. Bazen hiç olmuyor ama genellikle oyun oynarken oluyor. İşlemci sıcaklığı oyun oynarken ortalama 86 derece ve işlemci frekansı 0,75-1GHz arası değişiyor. Ne yapmam lazım?

1627851335954.png

Çözüm
O clampler ne işe yarıyor aydınlatma şansınız var mı?
Clamp yani Kelepçe seçeneği, CPU'nun ayarladığınız turbo güç sınırlarını aşmasını önlemek için CPU'yu gerektiği kadar kısmaya zorlar.
Birazdan yapacağım. Ama önce frekansı bir 3600MHz'e sabitleyelim.
FIVR sekmesine girin. Sol alt köşedekilerin hepsini 38 yapın. Apply'a basın.

Çözüm mesajı:
Sistemdeki EDP sorunlarını gidermek için IccMax'ları maksimum değerlere yükselttik.

1 GHz'e düşüyor çünkü BD PROCHOT anakart üzerinde aktive edilmiş. Bunu kapattık ve bu sorun ortadan kalktı.

Power Limitler işlemciyi kısmak için tasarlanmış. Olabildiğince Power Limitleri sisteme göre dizayn ettik ama aşırı başarılı olamadık. EC adı verilen güç limitleri pek müsade etmiyor ancak frekans kısınca muhtemelen sorun düzelecek.

Sistemde frekans sabitlemeye gitmek zorunda kaldık. İşlemci TDP seviyesini çok aşıyor. Soğumuyor. Frekans sabitledik.

Hafif bir Undervolt yaptık sistem aşırı güç çekiyor çünkü.

Çözüm olarak işaretlenebilir.
Şimdilik kalsın o sağ en alt köşede 3 seçenekli kutu. Undervolt eğer başarısız olursa siz her ThrottleStop'u açtığınızda mavi ekranı yersiniz. En emin olduğumuzda yaparız.

Offset Voltage'leri şu şekidle güncelleyin. Sırasıyla yapın.
CPU Cache'i -115
CPU Core'u -115

Diğerleri aynı kalsın.

Yaptım SS de atayim hemen.
Pc mavi ekran verdi açıldı tekrar mavi ekran verdi
Otomatik onarım hazırlanıyor geçiyor ekran siyah oluyor geri aynı yazı geliyor
Şu an PC açıldı 2 kez mavi ekrandan sonra.
Şimdilik kalsın o sağ en alt köşede 3 seçenekli kutu. Undervolt eğer başarısız olursa siz her ThrottleStop'u açtığınızda mavi ekranı yersiniz. En emin olduğumuzda yaparız.

Offset Voltage'leri şu şekidle güncelleyin. Sırasıyla yapın.
CPU Cache'i -115
CPU Core'u -115

Diğerleri aynı kalsın.

Yaptım 2 kez mavi ekran verdi ama şu an açıldı PC.

Yaptım SS de atayim hemen.
Pc mavi ekran verdi açıldı tekrar mavi ekran verdi
Otomatik onarım hazırlanıyor geçiyor ekran siyah oluyor geri aynı yazı geliyor
Şu an PC açıldı 2 kez mavi ekrandan sonra.

Yaptım 2 kez mavi ekran verdi ama şu an açıldı PC.
Tamamdır. Sakin kalın. ThrottleStop.ini dosyasını silin. Bilgisayar açılınca.

O da değildi. Oyuna girseniz muhtemelen çökecekti. Core ve Cache'i -85 ayarlayın.

Tamamdır yapıyorum hemen. PC'ye AIDA 64 yükledim. Yapınca 5dk kararlılık testi yapacağım.

O da değildi. Oyuna girseniz muhtemelen çökecekti. Core ve Cache'i -85 ayarlayın.

Ayarladım şimdi AIDA 64 ile kararlılık testi yapacağım. Sizden onay bekliyorum test için yanlış bir şeyler yapmayayim şimdi.

Tamamdır yapıyorum hemen. PC'ye AIDA 64 yükledim. Yapınca 5dk kararlılık testi yapacağım.

Ayarladım şimdi AIDA 64 ile kararlılık testi yapacağım. Sizden onay bekliyorum test için yanlış bir şeyler yapmayayim şimdi.
Tamamdır onaylıyorum. -85 ile yapın.

Test yapıldı. En fazla 93, ortalama 87 derece şu an. Eskiden oyunda 95 derece oluyordu. İşlemci 4GHz de çalışıyordu test boyunca(ben bir şey ayarlamadım ve GHz'ı kısması gerekmez miydi ısıyı düşürmek için?)

Benim yatmam lazım yarın hallederiz. İyi akşamlar.

Test yapıldı. En fazla 93, ortalama 87 derece şu an. Eskiden oyunda 95 derece oluyordu. İşlemci 4GHz de çalışıyordu test boyunca(ben bir şey ayarlamadım ve GHz'ı kısması gerekmez miydi ısıyı düşürmek için?)

Benim yatmam lazım yarın hallederiz. İyi akşamlar.
Tamamdır ben de onu diyecektim.

Isıyı kısmaz. Ah ne becerikliyim. 😃
Daha hallederiz birşeyleri daha.

Ustam uyandıysanız devam edelim @erengore
Hocam nedense aklımda çoğu şeyi unutmuşum. Neleri yapıp yapmadığımızı anlamak için bana ThrottleStop Ana Ekranı, FIVR sekmesi, TPL sekmesinin son halinin ekran görüntülerini atar mısınız?

Geri
Yukarı