i7 10750H ve RTX 2060 sistem düşük FPS

Destie

Hectopat
Daha fazla  
Oynadığım fazla oyun yok. CS:GO, PUBG Lite gibi oyunlar oynuyorum. Oyunları çok rahatlıkla kaldırıyor fakat ben binlerce lira verdiğim bilgisayardan tam verim alamayınca haliyle sinirleniyorum. Öncelikle RAM'im 1x16 Single Channel RAM. Single'dan Dual'e geçtiğimde ne kadar FPS artışı olacağını merak edip bilgisayarı TV'ye bağlayıp test yapmıştım. Neredeyse %70 artış olmuştu. Bunun konusunu açmıştım fakat hiç cevap alamadım. Lütfen bu yazımı okuyup devam edin: Single Channel RAM'den Dual'e geçmek

Bilgisayarım bu: Asus ROG Strix G17 G712LV-H7005 Intel Core i7 10750H 16GB 1TB SSD RTX2060 Freedos 17.3" FHD

Fotoğraflar çok büyük MB olduğu için buraya yüklenmedi. Ben de link olarak attım.

Laptop performans modunda, NVIDIA ve işlemcinin programlarından da performans modunu ayarladım.

PUBG Lite (her şey Ultra v-sync hariç):

Ana menü:
Ana Menü FPS

Oyun içi Erangel:
Erangel FPS

CS:GO (her şey ultra):

Ana menü:
Ana Menü FPS

Dust 2 (ölüm maçı):
Dust 2 FPS

Test edebileceğim fazla kaliteli oyun yok. O yüzden bu oyunlar üstünden değerlendiriyorum. Arkadaşımın 7000 TL'lik Monster laptopu (i5 10. nesil olması lazım - GTX 1650 ) PUBG Lite'da benimle tamamen aynı ayarlarda benim FPS'imin aynısını hatta 15-20 fazlasını alıyor.

Son düzenleme:
Ekran kartı driveriniz WHQL sürümünde degilse DDU ile sürücüyü kaldırıp WHQL sürümünü yükleyin. Ve bana Bilgi verin.

Son düzenleme:
Ekran kartı driveriniz WHQL sürümünde degilse DDU ile sürücüyü kaldırıp WHQL sürümünü yükleyin. Ve bana bilgi verin.

Hocam WHQL sürümü olup olmadığını nereden öğrenebilirim?
Ekran kartı driverımı Asus sitesinden G712LV modeli Win 10 64 Bit modelini seçip ekran kartı yerindeki driverı yükledim.

Hocam WHQL sürümü olup olmadığını nereden öğrenebilirim?
Ekran kartı driverımı Asus sitesinden G712LV modeli Win 10 64 Bit modelini seçip ekran kartı yerindeki driverı yükledim.

DDU ile silip yeniden yüklemeyi deneyin. Bu tarz sorunlar için DDU aracını öneriyoruz. Ayrıca chipset ve BIOS dahil tüm sürücüler güncel mi?

DDU ile silip yeniden yüklemeyi deneyin. Bu tarz sorunlar için DDU aracını öneriyoruz. Ayrıca chipset ve BIOS dahil tüm sürücüler güncel mi?

Evet hocam tüm sürücüleri ASUS'un orijinal sitesinden yükledim son sürümleri. (Orada son sürümleri, daha yenileri varsa bilemem) Dediğiniz DDU yu deniyeceğim

Evet hocam tüm sürücüleri ASUS'un orijinal sitesinden yükledim son sürümleri. (Orada son sürümleri, daha yenileri varsa bilemem) dediğiniz DDU'yu deneyeceğim.

bu tarz sorunlar driver kaynaklı olabiliyor. DDU'yu kullanıp sorunu çözülenler çok var.

Her ihtimale karşı başka verebileceği tavsiye için @Bora Dere hocamda yardım edebilir.

Bu tarz sorunlar driver kaynaklı olabiliyor. DDU'yu kullanıp sorunu çözülenler çok var.

Her ihtimale karşı başka verebileceği tavsiye için @Bora Dere hocamda yardım edebilir.

Teşekkürler hocam birazdan deneyeceğim. Konuda bahsettiğim TV'de FPS artışı konusunda herhangi bir fikriniz var mı?

Ekran kartı driveriniz WHQL sürümünde degilse DDU ile sürücüyü kaldırıp WHQL sürümünü yükleyin. Ve bana bilgi verin.

Hocam sürümüm WHQL imiş. Ne yapmam gerek ekran kartı driverı dışında?

Yeni konular

Geri
Yukarı