Çözüldü i7-10870h undervolt ayarları nasıl olmalı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Hocam çok teşekkür ederim işlemcim şu an çok iyi bir durumda bundan sonra Turbo'da kullanmaya özen gösteririm isterseniz undervolt ayarlarını tek bir metinde toplayın ben çözüm olarak işaretleyeyim.
Ben hemen özet geçeyim:
Sistemimizi Undervolt ettik. Bu sayede sıcaklıkları düşürüp sistemin paketleri işlemesi için gerekli olan gücü de azalttık. Ayarlar:
CPU Cache: -125
CPU Core: -144.5
İntel GPU ve İGPU Unslice: -100
System Agent: -40

Tüm birimlerin IccMax değerini maksimuma çıkarttık. Bu sayede belirli limitlerden kurtulduk.

Sistemin Turbo Power Limitleri zaten yüksek ayarlanmıştı ancak PL1 kelepçelenmişti. Kelepçeyi kaldırdık. (Clamp)

Power Limit 4 zaten 0 ayarlıydı ancak ayarlı olmasaydı da biz 0 ayarlayacaktık.

Turbo Time Limit'i 28 ayarladık.

SpeedShift kutusunu tikledik.

ThrottleStop Ana Ekranında BD PROCHOT tikini her ihtimale karşı kaldırdık.

Bu şekilde ayarlamaları yaptık ve sistemi soğuttuk.

Bunu çözüm olarak raporlayabilirsiniz.
Clock Mod çekirdek kullanım limiti. Onu düşürmek oldukça kötü olur. Clock Mod ile oynamayın. O yüzden zaten ısınmıyor sistem.
Bu Clock Mod ayarını tarayıcı/internette gezinme modu olarak kullansam oyunda da diğer dediğiniz undervoltlu moda geçsem kötü olur mu hocam? Ek olarak yukarıdaki resimde işlemci hızları iki ayrı yerde neden aynı değerde değil?

Birinde ölçüm yanlışı var.

Nasıl isterseniz ama oyunda performans istiyorsanız Clock Mod'u 100'lemelisiniz.
Evet şimdi Throttestop'un yanlış ölçtüğünü farkettim hocam, görev yöneticisini kapatmaya çalıştığımda gecikmeli kapanıyor. Throttlestop'un gösterdiği 2200 Mhz frekansında olması imkansız çünkü aşırı ağırlaştı bilgisayar :D Görev yöneticisindeki 0.30 Ghz doğru olan sanki.

Son düzenleme:
Bu Clock Mod ayarını tarayıcı/internette gezinme modu olarak kullansam oyunda da diğer dediğiniz undervoltlu moda geçsem kötü olur mu hocam? Ek olarak yukarıdaki resimde işlemci hızları iki ayrı yerde neden aynı değil?

Nasıl isterseniz ama oyunda performans istiyorsanız Clock Mod'u 100'lemelisiniz.

merhaba aktif misiniz bilmiyorum ciddi anlamda yardımınıza ihtiyacım var post sahibi arkadaşla aynı işlemciyi kullanmaktayım notebookum monster ancak modelimiz farklı bende tulpar t5 v20.3 dediğiniz tüm ayarları yaptım fakat mavi ekran yakamı bırakmadı lütfen görüyorsanız bana yardım edin

Buradaki ayarları uyguladım bende de t7 v22.1 var, Birkaç kez mavi ekran verdi ve dondu. Ben de kurcalayıp iyice bozmamak için bütün ayarları default yapıp bilgisayarı kapatıp açtım. Masaüstündeki .ini dosyasını da sildim ama bilgisayarda oyun açtığımda turbo modda bile 1.8ghz'de 50-60 derecede çalışıyor (Baz 2.2 ghz) turbo boosta geçmiyor oyunlarda fps düşüşü yaşadım. Nasıl tam anlamıyla ayarları sıfırlayıp turbo boost aktif edebilirim?

merhaba aktif misiniz bilmiyorum ciddi anlamda yardımınıza ihtiyacım var post sahibi arkadaşla aynı işlemciyi kullanmaktayım notebookum monster ancak modelimiz farklı bende tulpar t5 v20.3 dediğiniz tüm ayarları yaptım fakat mavi ekran yakamı bırakmadı lütfen görüyorsanız bana yardım edin
Bilgisayardan bilgisayara değişir bu olay. Birisi farklı diğeri farklı.

Kendi değerini kendin bulman lazım..

Yeni konular

Geri
Yukarı