i7-11700KF sistemde oyunlar hata vermeden kapanıyor

tcsihirbakanligi

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,
Umarım sizin için her şey yolundadır.

Kendime bütçeme göre bir PC yaptım bir site aracılığıyla. Yurt dışında yaşıyorum. Özellikler:

• Intel® coretm i7 octo(8) Core Processor i7-11700KF - 3.6GHz - 16MB cache.

• ASRock H510M- HDV wıth M.2

• 32 GB DDR4 3200MHz RAM.

• NVIDIA GeForce RTX 3060 12 GB GDDR6.

• 1 TB SSD / 1 TB hsd.

• 850 watt 80+ Power Supply.

• Windows 11 (10'a döndüm şu an)

Valorant oynarken birkaç kez hata verdi. Bir başka zaman oyun dondu ya da bilgisayar kendini yeniden başlattı… şu an en yaygın hata oyunun hata vermeden kapanması.
The Sims ve Hogwarts Legacy oynuyorum ve aynı hatayı alıyorum. Herhangi bir hata vermeden direkt masaüstüne dönüyor, oyunu kapatıyor.

Ne yapsam bilmiyorum arkadaşlar gerçekten bıktım. Bilgisayarı aldığım yer bu söylediklerin software kaynaklı olmalı, bilgisayarı kargoyla aldırırız ama hardware kaynaklı değilse servis ücreti + kargo ödersin diyor… oyun oynayamadıktan sonra bu bilgisayarı ben ne yapacağım?

Bana yardımcı olur musunuz? Gerçekten çok yoruldum… şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba arkadaşlar,
Umarım sizin için her şey yolundadır.

Kendime bütçeme göre bir PC yaptım bir site aracılığıyla. Yurt dışında yaşıyorum. Özellikler:

• Intel® coretm i7 octo(8) Core Processor i7-11700KF - 3.6GHz - 16MB cache.

• ASRock H510M- HDV wıth M.2

• 32 GB DDR4 3200MHz RAM.

• NVIDIA GeForce RTX 3060 12 GB GDDR6.

• 1 TB SSD / 1 TB hsd.

• 850 watt 80+ Power Supply.

• Windows 11 (10'a döndüm şu an)

Valorant oynarken birkaç kez hata verdi. Bir başka zaman oyun dondu ya da bilgisayar kendini yeniden başlattı… şu an en yaygın hata oyunun hata vermeden kapanması.
The Sims ve Hogwarts Legacy oynuyorum ve aynı hatayı alıyorum. Herhangi bir hata vermeden direkt masaüstüne dönüyor, oyunu kapatıyor.

Ne yapsam bilmiyorum arkadaşlar gerçekten bıktım. Bilgisayarı aldığım yer bu söylediklerin software kaynaklı olmalı, bilgisayarı kargoyla aldırırız ama hardware kaynaklı değilse servis ücreti + kargo ödersin diyor… oyun oynayamadıktan sonra bu bilgisayarı ben ne yapacağım?

Bana yardımcı olur musunuz? Gerçekten çok yoruldum… şimdiden teşekkür ederim.
Biosunuzu güncelleyin.

Yanıtınız için teşekkür ederim sadece merakımdan soruyorum BIOS ile ilgili nedir?
Biosunuzu güncellerseniz bu sorunlar bilgisayarınızdan kalkacak.

1. RAM sisteminin eksik görünmesi.
2. Fazladan RAM takıldığında görünmeme sorunu.
3. Anakart performansını iyileştirme.
4. Yazılım uyumsuzlukları ve çakışmaları.
5. Herhangi bir donanımın görünmemesi.

Bu hatalar ortadan kalkıyor yani güncellemeniz sizin için iyi olacaktır.

Merhaba,

BIOS güncellemesini gerçekleştirdim ve Windows 11'e geri dönüp her şeyi yeniden yükleyip tertemiz bir başlangıç yaptım 😀 Gece üç saat kadar Hogwarts Legacy'de oynadım herhangi bir kapanma ya da hata olmadan. Sanırım çözüldü diyebiliriz? Biraz daha test etmek istiyorum ama çok garip, sadece 10 MB bir güncelleme miydi yani?

Biosunuzu güncellerseniz bu sorunlar bilgisayarınızdan kalkacak.

1. RAM sisteminin eksik görünmesi.
2. Fazladan RAM takıldığında görünmeme sorunu.
3. Anakart performansını iyileştirme.
4. Yazılım uyumsuzlukları ve çakışmaları.
5. Herhangi bir donanımın görünmemesi.

Bu hatalar ortadan kalkıyor yani güncellemeniz sizin için iyi olacaktır.
Ne yazık ki oyun yine hata vermeden kapandı (Hogwarts Legacy) Çok can sıkıcı... Başka bir öneriniz olur muydu?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı