i7 11800h vs 12700h laptop

Barişalfa

Centipat
Makaleler
3
Daha fazla  
Monster laptop almayı düşünüyorum 3060 ekran kartı, işlemci 11800h ile 12700h ile arasında kaç FPS fark olur fazla para vermeye değer mi sizce?

%10'a yakın bir işlemci gücü artışı var. Aralarında ne kadar fiyat farkı var? Uzun süreler kullanmayı düşünüyorsanız yeni nesli tercih edin derim. Birkaç haftaya da 13. nesilin çıkacağını varsayarsak, 12. nesili tercih etmek daha mantıklı olabilir. Aldığınız işlemci anında 2 nesil geriden geliyor olmasın. Tabii çok önemli bir konu değil fakat yeni alınan bir cihaz ve sonuçta para veriyorsunuz.

Yukarıda söylendiği gibi amaç oyun ise ekran kartı daha önemli, oyun için iki laptop arasında fark yok denecek kadar az olacaktır. Ucuz olanı tercih edebilirsiniz.

%10'a yakın bir işlemci gücü artışı var. Aralarında ne kadar fiyat farkı var? Uzun süreler kullanmayı düşünüyorsanız yeni nesli tercih edin derim. Birkaç haftaya da 13. nesilin çıkacağını varsayarsak, 12. nesili tercih etmek daha mantıklı olabilir. Aldığınız işlemci anında 2 nesil geriden geliyor olmasın. Tabii çok önemli bir konu değil fakat yeni alınan bir cihaz ve sonuçta para veriyorsunuz.
13. nesil işlemciler çıktığında ucuzlar mı acaba?

Gerçek dünya testlerinde o kadar da fark yok. Fps için ekran kartı yükseltmek lazım.
Bütçem için 3060 en ideali gibi. Üstü için saçma fiyatlar çıkıyor 40.000 ve üstü gibi.

Yukarıda söylendiği gibi amaç oyun ise ekran kartı daha önemli, oyun için iki laptop arasında fark yok denecek kadar az olacaktır. Ucuz olanı tercih edebilirsiniz.
Evet oyun için için ucuz almak mantıklı geldi. Cevabınız teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
13. Nesil işlemciler çıktığında ucuzlar mı acaba?

Bütçem için 3060 en ideali gibi üstü için saçma fiyatlar çıkıyor 40k ve üstü gibi

Evet oyun için için ucuz almak mantıklı geldi cevabınız teşekkürler

Bilmiyorum. Ben 38'e satıyorum 3070'imi.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı