i7-11800h yükte 95 derece oluyor

Benim anlamadığım bu sıcaklıklar olmaz, olamaz diyenler neye dayanarak söylüyorlar bunu? Konu sahibi Cinebench çok çekirdek render işleminde 95 derece oluyor diyor, üstüne yaz mevsimi. Oyunlarda bile 85-88 dereceleri gören laptoplardan ne bekliyordunuz, masaüstü extreme custom sıvı soğutma performansı mı bekliyorsunuz?

Peki işlemcinin %25'lik performans kaybının tek sebebi havanın sıcaklığı mıdır? Yaşadığım yerde şu sıralar hava 30-35 derece ve belirttiğim gibi en iyisinden olmasa da bir laptop soğutucusu kullanıyorum.

Kışın yapılan incelemelerde 85 dereceye çıktığını gördüm bu laptopun. Yazın 95 derece olması normal. Mesela benim işlemcim de kışın 56 derece geçmezken oyunda yazın 70'lere dayandığı oluyor. Tek çare sanırım soğuk bir ortamda kullanmak. Ayrıca yerden biraz yükseltirseniz 1-2 derece düşebilir.

Benim anlamadığım bu sıcaklıklar olmaz, olamaz diyenler neye dayanarak söylüyorlar bunu? Konu sahibi Cinebench çok çekirdek render işleminde 95 derece oluyor diyor, üstüne yaz mevsimi. Oyunlarda bile 85-88 dereceleri gören laptoplardan ne bekliyordunuz, masaüstü extreme custom sıvı soğutma performansı mı bekliyorsunuz?
Tamam kardeşim maçın ortasında işlemci fazla sıcaklıktan kendini korumak için kapatsın o zaman.

Geri
Yukarı