i7-11800h yükte 95 derece oluyor

parti

Centipat
Daha fazla  
Yaklaşık olarak 1 ay önce aldığım Legion 5 Pro modelinin i7-11800h işlemcisi yük altında 95 derecenin üstünde geziyor ve dolayısıyla kendi performansını düşürüyor, Cinebench multi Core skorum 10.000 puan civarında.
İnternetten aynı işlemcili Legion modellerinin puanlarına baktım ve 13.000 puan civarında oluyorlar aralarında ~%25'lik bir fark var.
İşlemciyie dibine kadar UV yaptım ama hala sıcaklıklar 95 derecenin üstünde ve skorum yaklaşık olarak aynı. Bu durum normal mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaklaşık olarak 1 ay önce aldığım Legion 5 Pro modelinin i7-11800h işlemcisi yük altında 95 derecenin üstünde geziyor ve dolayısıyla kendi performansını düşürüyor, Cinebench multi Core skorum 10.000 puan civarında.
İnternetten aynı işlemcili Legion modellerinin puanlarına baktım ve 13.000 puan civarında oluyorlar aralarında ~%25'lik bir fark var.
İşlemciyie dibine kadar UV yaptım ama hala sıcaklıklar 95 derecenin üstünde ve skorum yaklaşık olarak aynı. Bu durum normal mi?

95 derece çok fazla alındı günden belli mi böyle.

İ7 laptop işlemcisi ve laptopların havalandırması, iç sikülasyonu masaüstüler gibi değil, içi sıkış tıkış. Yük altındaki değer normal.

Laptop bu gayet normal yükte 95° olması.

Termal macun markanız nedir ve fanı yerine tam oturttunuz mu?
Mağazadan aldığım şekilde kullanıyorum, laptop'un içini hiç açmadım, okuduğum kadarıyla Legion serisinin kullandığı termal macun iyiymiş zaten.
95 derece çok fazla alındı günden belli mi böyle.
Evet ilk günden beri böyle geçen hafta servise gönderdim anakart'ı değiştirip geri yolladılar.
İ7 laptop işlemcisi ve laptopların havalandırması, iç sikülasyonu masaüstüler gibi değil, içi sıkış tıkış. Yük altındaki değer normal.Performans farkını kafaya takmalı mıyım
Performans farkını kafaya takmalı mıyım? Günlük hayatta beni etkiler mi?

Mağazadan aldığım şekilde kullanıyorum, laptopun içini hiç açmadım, okuduğum kadarıyla Legion serisinin kullandığı termal macun iyiymiş zaten.

Evet ilk günden beri böyle geçen hafta servise gönderdim Anakart'ı değiştirip geri yolladılar.

Performans farkını kafaya takmalı mıyım? Günlük hayatta beni etkiler mi?

Bence cihazınız gayet normal.

Bu sıcaklarda çok da abartılacak bir değer değil, metal blok iyi bir soğutucu almanı tavsiye ederim farkı olur.

Sıcaklıklar normal değil 100 derece de sistem kapanıyor zaten fanı yerine düzgün oturttuğunuzdan emin olun.
Laptop dostum zaten adam açmamış içini.

Arkadaşlar konuyu okuyun bir adam laptop demiş.

Yeni konular

Geri
Yukarı