i7-12700K ve 3080 sistem toplama

Rendering yapmadıkça Full Load olması mümkün değil ki arkadaş arkada Prime 95 testi açık oyun oynamayacaktır değil mi? :D
O zaman arctic de çok ses çıkarmayacaktır haksız mıyım ? R9 5900x ile oyun oynarken 360mm versiyonu %70'de çalışıp 60 serece tutuyor ve ben sesini duyamıyorum çünkü %100'de 45 desibel veriyor. Bu arkadaş 1800tl'ye daha iyi performans veren bir tane alacak. Şimdi dediğiniz gibi aiodan masraf olarak kıstı 1800tl altına ne almasını tercih edersiniz ?
Attığınız grafikte bile sıcaklık verilerini paylaşmadan (istediğim halde) şu markalar daha sessiz diyorsun. Sessiz dediğin markaların fiyatı 240mm için 2200, 360mm için 3100 tl'den başlıyor. Arctic 1800tl'ye bunlarla yarışıp daha serin tutuyor ve 45 desibel barajını %100 çalışmada aşmamış. 3080 sistem dizen adama 1800tl'den 300-400tl kısmak için gidip 240mm silverstone falan önereceksiniz herhalde. Ne düşünüyorsunuz gerçekten anlam veremiyorum. Bakın sesli 53 desibel ile lian li'dir 60 desibel ile evgadır. Dediğiniz gibi oyun oynarken zaten %100 çalışmayacak yani 45 desibel bile olmayacak ki 45 desibel firmaların %90 civarının ulaşamadığı bir sessizliktir.
Screenshot_2022-05-16-10-05-46-505_com.google.android.youtube.jpg

Rendering yapmadıkça Full Load olması mümkün değil ki arkadaş arkada Prime 95 testi açık oyun oynamayacaktır değil mi? :D
Full Load haricinde LF2 360mm ile 420mm arasında gözle görülür fark var.

Listenin çok daha gerisinde olan PF360, Galahad AIO 360 ve EKWB 360 neredeyse Arctic LF 2 360mm ile kafa kafaya giden ve gayet yeterli soğutuculardır.
Hocam bir şey sorucam benimle dalga mı geçiyorsunuz yoksa kendi yazdıklarınızı mı unutoyrsunuz acaba ? Bu tartışmanın çıkmasının sebebi sizin arkadaşa aio'dan masraf kısabilirsiniz demeniz değil mi ? Şimdi adama neredeyse 2 katlı ve daha sesli çalışan soğutucuları mı öneriyorsunuz ?
Listenizin ısı grafiğini de bekliyorum daha f/p bir şey bulmayı umuyorum. 20tl daha ucuz olsun diye daha sessiz çalışan silverstone 240mm'i alır artık arkadaş.

Son düzenleme:
O zaman arctic de çok ses çıkarmayacaktır haksız mıyım ? R9 5900x ile oyun oynarken 360mm versiyonu %70'de çalışıp 60 serece tutuyor ve ben sesini duyamıyorum çünkü %100'de 45 desibel veriyor. Bu arkadaş 1800tl'ye daha iyi performans veren bir tane alacak. Şimdi dediğiniz gibi aiodan masraf olarak kıstı 1800tl altına ne almasını tercih edersiniz ?
Attığınız grafikte bile sıcaklık verilerini paylaşmadan (istediğim halde) şu markalar daha sessiz diyorsun. Sessiz dediğin markaların fiyatı 240mm için 2200, 360mm için 3100 tl'den başlıyor. Arctic 1800tl'ye bunlarla yarışıp daha serin tutuyor ve 45 desibel barajını %100 çalışmada aşmamış. 3080 sistem dizen adama 1800tl'den 300-400tl kısmak için gidip 240mm silverstone falan önereceksiniz herhalde. Ne düşünüyorsunuz gerçekten anlam veremiyorum. Bakın sesli 53 desibel ile lian li'dir 60 desibel ile evgadır. Dediğiniz gibi oyun oynarken zaten %100 çalışmayacak yani 45 desibel bile olmayacak ki 45 desibel firmaların %90 civarının ulaşamadığı bir sessizliktir.Eki Görüntüle 1389373

Hocam bir şey sorucam benimle dalga mı geçiyorsunuz yoksa kendi yazdıklarınızı mı unutoyrsunuz acaba ? Bu tartışmanın çıkmasının sebebi sizin arkadaşa aio'dan masraf kısabilirsiniz demeniz değil mi ? Şimdi adama neredeyse 2 katlı ve daha sesli çalışan soğutucuları mı öneriyorsunuz ?
Listenizin ısı grafiğini de bekliyorum daha f/p bir şey bulmayı umuyorum.
Hala full load grafiğine bakarak konuştuğun için sana cevap verme gereği bile duymuyorum.
Arkadaşa önerdiğim bir şey de yok o mesajımda. Önerdiğim soğutucular 5800x3D için Arctic LF 2 420mm'dir 5700x, 5800x ve 5900x için ise aynı soğutucunun 360mm versiyonu yeterli olacaktır. Laflarımı çarpıtmayın. Ayrıca, PF360 harici o soğutucular Full Load performansı haricinde gayet de Arctic LF 360mm ile ses dahil her konuda neredeyse kafa kafaya giden soğutucular.

Ayrıca, 420mm ile 360mm sıcaklık değeri karşılaştırması gereksiz. Tablo bulmama da gerek yok. 420mm'in daha önde olacağı kesin zaten ben bunu düşünerek ısınma problemi olan 5800x3D için 420mm önerdim. 5700x, 5800x veya 5900x için gereksiz fakat alınabilir ama aradaki ses farkına değer mi siz karar verin. Arctic LF II 360mm'in ses seviyesi 37.1 dB. 420mm'in ses seviyesi 43dB. Arada 6dB fark var. Full load performansında ses seviyesi farkı az diye oyun performansında öyle olacağını sanıyorsunuz ama öyle değil yukarıda yazdığım gibi 6dB fark var. Bilip bilmeden konuşuyorsunuz. Ve uyardığım halde aynı grafiğe bakarak bana burada martaval okumayın. Saçma sapan yorumlar yazmayın. Full Load diye uyarmasaydım arkadaşı yanlış yönlendirecektiniz. Önerdiğiniz Anakarttan belli zaten bilmediğiniz.
Bir konu hakkında bilginiz yoksa fikriniz de olmasın. @Quistin

Son düzenleme:
Hala full load grafiğine bakarak konuştuğun için sana cevap verme gereği bile duymuyorum.
Arkadaşa önerdiğim bir şey de yok o mesajımda. Önerdiğim soğutucular 5800x3D için Arctic LF2 420mm'dir 5700x, 5800x ve 5900x için ise aynı soğutucunun 360mm versiyonu yeterli olacaktır. Laflarımı çarpıtmayın. Ayrıca, PF360 harici o soğutucular Full Load haricinde gayet de Arctic LF 360mm ile ses dahil her konuda kafa kafaya giden soğutucular.

Ayrıca, 420mm ile 360mm sıcaklık karşılaştırması gereksiz. 420mm'in daha önde olacağı kesin ama aradaki ses farkına değer mi siz karar verin. Uyardığım halde aynı grafiğe bakarak bana burada martaval okumayın.
Hocam arkadaşa aio'dan masraf kısabilirsiniz dediniz. 420mm versiyonu 1800tl 360mm olanı 2500tl ne anlatıyosunuz gerçekten anlamıyorum. Full load grafiğinde 360 ile 420 1.8 desibel fark var aradaki ses farkı dediğiniz şeyi size dinletsem anlamayacaksınız neyi savunuyosunuz anlamadım. Ben de diyorumki full loadda 45 desibel veren çok kaliteli bir soğutucu oyunda kaç desibel verecek. Bu fiyata alternatifi yok, kendi sözünüzle " cpu soğutucusundan kısabilirsiniz " deyip sonra burada 5800x3d için 420mm öneririm diğerleri için 360, "sözlerimi çarpıtmayın" diyorsunuz. Size hem verilerle konuştum, sizden veri istedim benimle paylaşmadınız da, kendi kullandığım soğutucu olduğu için ilk elden kullanıcı deneyimim de var. Kaç sayfadır saçmalamaktan başka bir şey yapmadınız. Önce fiyattan kısın diyorsunuz sonra daha sessiz çalışıyor diye listenizde nzxt x73 ve başka 240mm'ler attınız. X73 3100tl diğerleri ise 240mm ve iyi soğutmayacak. Her yazınızda farklı bir şey söylüyorsunuz. Aio'dan kısın ucuz olsun diyorsunuz 3100tl'lik aio atıyorsunuz, arctic sesli diyorsunuz 240mm öneriyorsunuz, daha ucuzunu bulamıyorsunuz sonraki yazınızda da ben 420mm önerdim laflarımı çarpıtmayın diyorsunuz. Kafanıza göre bir sağ bir sol yapıp tutarsız tutarsız her yazınızda farklı mantıksız şeyler söylüyorsunuz. Tavsiyeleriniz dinlenmemesi gerektiğini görüşündeyim.
Arkadaşa önerdiğim bir şey de yok o mesajımda. Önerdiğim soğutucular 5800x3D için Arctic LF 2 420mm'dir 5700x, 5800x ve 5900x için ise aynı soğutucunun 360mm versiyonu yeterli olacaktır. Laflarımı çarpıtmayın. Ayrıca, PF360 harici o soğutucular Full Load performansı haricinde gayet de Arctic LF 360mm ile ses dahil her konuda neredeyse kafa kafaya giden soğutucular.

Ayrıca, 420mm ile 360mm sıcaklık değeri karşılaştırması gereksiz. Tablo bulmama da gerek yok. 420mm'in daha önde olacağı kesin zaten ben bunu düşünerek ısınma problemi olan 5800x3D için 420mm önerdim. 5700x, 5800x veya 5900x için gereksiz fakat alınabilir ama aradaki ses farkına değer mi siz karar verin. Arctic LF II 360mm'in ses seviyesi 37.1 dB. 420mm'in ses seviyesi 43dB. Arada 6dB fark var. Full load performansında ses seviyesi farkı az diye oyun performansında öyle olacağını sanıyorsunuz ama öyle değil yukarıda yazdığım gibi 6dB fark var. Bilip bilmeden konuşuyorsuynuz. Ve uyardığım halde aynı grafiğe bakarak bana burada martaval okumayın. Saçma sapan yorumlar yazmayın. Full Load diye uyarmasaydım arkadaşı yanlış yönlendirecektiniz. @Quistin
Arkadaşı doğru yönlendirip ne aldıracaksınız söyleyebilir misiniz ? Buyurun 35db'e sabitlenmiş grafik benim bahsettiğim soğutucu kendisini 35 desibele sabitlendiğinde de 200w işlemciyi 50 derece tutabiliyor. Galahad, nzxt firmaları gerisinde kalıyor yani o soğutucu her zaman 45 desibel çalışmayacak. umarım arkadaşı doğru yönlendirirsiniz hocam (!).
Screenshot_2022-05-16-11-12-25-192_com.google.android.youtube.jpg

Son düzenleme:
Arkadaşı doğru yönlendirip ne aldıracaksınız söyleyebilir misiniz ? Buyurun 35db'e sabitlenmiş grafik benim bahsettiğim soğutucu kendisini 35 desibele sabitlendiğinde de 200w işlemciyi 50 derece tutabiliyor. Galahad, nzxt firmaları gerisinde kalıyor yani o soğutucu her zaman 45 desibel çalışmayacak. umarım arkadaşı doğru yönlendirirsiniz hocam (!).
Screenshot_2022-05-16-11-12-25-192_com.google.android.youtube.jpg
35 desibele sabitlendiğinde Full Load ile bir farkı olmuyor. Zaten Full Load değeri %100 sabit olduğu için o ses performansını verebiliyor. Sabit değerlerde seste o kadar fark olmayabilir ama oyun performansında ne 35 desibele ne de %100 performansa hiçbirine sabitlenmez. Sana sabitlemeye çalışırken başarılar. Laflarımı çarpıtacağına öğren de gel. Laflarımı çarpıtarak konu boyunca saçmalayan sensin. 420mm'in 360mm'den sessiz olabileceğini düşünmek de cahilce bir şey ki cahil olduğunu anakart ve RAM hakkındaki yazından belli ettin.
Daha da senin seviyene inmek istemiyorum o yüzden sana cevap yazmayacağım.

420mm nerede 1800TL? Göstersene kendime 1 sana da 1 tane alayım. Hatta işini kolaylaştırayım bana sadece 360mm'den ucuz 420mm göster.
Hala da inatla Full Load performans grafiğine bakarak konuşuyorsun. Diğer performanslarda 6dB fark olduğunu açıkladım. :D
X73'ü içeren liste atmış olabilirim ama X73 öneririm dedim mi? Sen matemaitk çalışacağına önce Türkçe çalış.
Buyur, SS aldığın videodaki sonuç kısmını dinle.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
"Not necessarily worth buying"

Evet gülücük atıyorum çünkü bilip bilmeden konuşup beni güldürüyorsunuz. :D
Seviye konusunda da senden aşağıda olamam.
Göz ardı listeme hoşgeldin.
Bu kadar boş konuşanı ilk defa gördü bu liste. @Quistin

3080Ti alacak kadar bütçeye sahip olan insana RX 6900 XT öneren de senmişsin. Keşke bunu hemen farketseydim seni ciddiye almazdım.

Son düzenleme:
35 desibele sabitlendiğinde Full Load ile bir farkı olmuyor. Zaten Full Load değeri %100 sabit olduğu için o ses performansını verebiliyor. Sabit değerlerde o kadar seste fark olmayabilir ama oyun performansında ne 35 desibele ne de %100 performansa hiçbirine sabitlenmez. Sana sabitlemeye çalışırken başarılar. Laflarımı çarpıtacağına öğren de gel. Laflarımı çarpıtarak konu boyunca saçmalayan sensin. 420mm'in 360mm'den sessiz olabileceğini düşünmek de cahilce bir şey ki cahil olduğunu anakart ve RAM hakkındaki yazıdan belli ettin. Daha da senin seviyene inmek istemiyorum o yüzden sana cevap yazmayacağım.
Seviyeme inmeyecekmiş 360 ve 420 arasındami 1.8 desibel farka soğutucuyu değiştirmeye değmez ses farkı var diyor 420'si 1800tl olan şeyin 360mm olan 2.500 tl'liğini 1.8db daha sessiz oldugu icin tavsiye ediyor. Masraftan kısılmalı ve bu soğutucu sesli diyip gidip 4000tl'lik kraken soğutucları listesinde sunuyor. 35db testte cahilce bir şekilde soğutucuların %100 calıştığını savunuyor. 35 desibele % kaç çalışmada geliyorsa soğutucu orada bırakılıyor. Soğutucu %100 çalışırken 1700rpm çalışıyor 35 desibelde 1000rpm çalışıyor işim gücüm yok oturup size matematik mi çalıştıracağım bir de. 1000rpm'de %100 calışınca 1700rpm'de soğutucu %170 mi çalışmış oluyor rory bey. Ucuzunu alın deyip 4000tl'lik soğutucu koyar listesine, ısı grafiğini isterim atmaz, 240mm olan daha sessiz diye onu önerir.420mm model 1800tl iken, 1.8db daha sessiz diye 2500tl olan 360mm modeli önerir, 35 desibel sabit testte bu soğutucu gene de maxta çalışır der. İnsanlara paralarını nasıl israf edecekleri konusunda harika bir yol göstericisiniz o konuda sizi takdir ediyorum en azından.
Cpu fanı hızını ayarlamak da zor bir şeymiş gibi konuşur bir de.
35 desibele sabitlendiğinde Full Load ile bir farkı olmuyor. Zaten Full Load değeri %100 sabit olduğu için o ses performansını verebiliyor. Sabit değerlerde o kadar seste fark olmayabilir ama oyun performansında ne 35 desibele ne de %100 performansa hiçbirine sabitlenmez. Sana sabitlemeye çalışırken başarılar. Laflarımı çarpıtacağına öğren de gel. Laflarımı çarpıtarak konu boyunca saçmalayan sensin. 420mm'in 360mm'den sessiz olabileceğini düşünmek de cahilce bir şey ki cahil olduğunu anakart ve RAM hakkındaki yazından belli ettin. Daha da senin seviyene inmek istemiyorum o yüzden sana cevap yazmayacağım.
Şu tartışmada beni güldürmekten başka bir şey yapmadınız zaten her mesajıma gülücük atmaya devam edin sorun yok, seviyenizi belli ediyorsunuz.
35 desibele sabitlendiğinde Full Load ile bir farkı olmuyor. Zaten Full Load değeri %100 sabit olduğu için o ses performansını verebiliyor. Sabit değerlerde seste o kadar fark olmayabilir ama oyun performansında ne 35 desibele ne de %100 performansa hiçbirine sabitlenmez. Sana sabitlemeye çalışırken başarılar. Laflarımı çarpıtacağına öğren de gel. Laflarımı çarpıtarak konu boyunca saçmalayan sensin. 420mm'in 360mm'den sessiz olabileceğini düşünmek de cahilce bir şey ki cahil olduğunu anakart ve RAM hakkındaki yazından belli ettin.
Daha da senin seviyene inmek istemiyorum o yüzden sana cevap yazmayacağım.

420mm nerede 1800TL? Göstersene kendime 1 sana da 1 tane alayım. Hatta işini kolaylaştırayım bana sadece 360mm'den ucuz 420mm göster.
Hala da inatla Full Load performans grafiğine bakarak konuşuyorsun. Diğer performanslarda 6dB fark olduğunu açıkladım. :D
X73'ü içeren liste atmış olabilirim ama X73 öneririm dedim mi? Sen matemaitk çalışacağına önce Türkçe çalış.
Buyur, SS aldığın videodaki sonuç kısmını dinle.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
"Not necessarily worth buying"

Evet gülücük atıyorum çünkü bilip bilmeden konuşup beni güldürüyorsunuz. :D
Seviye konusunda da senden aşağıda olamam.
Göz ardı listeme hoşgeldin.
Bu kadar boş konuşanı ilk defa gördü bu liste. @Quistin
Tamam hocam sizin mantığınızla 1850tl'ye p600s kasaya arctic 420mm takmak yerine 50tl ucuz olması için. Silverstone 240mm falan taksın. Bir yerde ucuz olsun dersiniz, bir yerde x73 örneğini atarsınız. Sizin kadar dediği sözün arkasında olmayan birini görmedim. İlk mesajınız cpu soğutucusundan masraf için kısabilirsinizdi şimdi gelmiş galahad, ek, nzxt diyorsunuz. Forum boyunca sizin kadar artık bipolar mı diyim, yazdığını unutan mı diyim bilemedim. Çok ses çıkarıyorsa %75 fan ayarına alırsın manuel gene de aynı fiyattaki 240mm'lerden daha az ses çıkarır daha iyi soğutur. Forum boyu böyle bir saçmalıkla ben de denk gelmedim. Fikirlerimiz farklı olsa da en azından bir konuda uzlaşabildiğimize sevindim. İyi günler dilerim 🙂.

Son düzenleme:
Bende kendi sistemimi yazayim 42.5 bin TL'ye tamamlayacağım
Bunlari alacağım
Kingston Fury best DDR5 6000
12700k CPU

Alttakiler satin aldiklarim
3080 12 GB GPU
MSI Pro Z690-A 6400 6E Wi-Fi
Artics Freezer 34 Duo
Aerocool project 7 850W Platinum
Aerocool Airhawk Duo kasa
1 TB Kioxia exeria G2 NVMe SSD

Sistemi 2 aydir arastirip son 3 haftadir satin aliyorum.
Monster Aryond A32 monitor

Artics Freezer 34 Duo
12700K için yeterli olmayabilir. O kadar güçlü işlemci için sıvı soğutma almanı önerirdim.
Offset yapmak zorunda kalabilirsin. Offset voltaj da işlemciye zararlıdır.
Aerocool project 7 850W Platinum
Daha f/p psular vardı. Verimlilik açısından daha iyi olurdu.
Aerocool Airhawk Duo kasa
Bu kasa çok dar. Daha geniş kasalara bakılabilirdi. Soğutma açısından daha iyi olurdu.
1 TB Kioxia exeria G2 NVMe SSD
Anakartınızda 2 tane Gen4 M2 SSD bulunmakta. Ve anakartınızın PCI-E 4.0 slotu varken PCI-E 3.0 SSD tavsiye etmezdim. Depolama alanında çok farkediyor.
Monster Aryond A32 monitor
VA panel önermem. İlla VA panel alacaksanız da Huawei'nin 2021.08 tarihi itibariyle ürettiği VA paneli alabilirsiniz. Çok kaliteli bir VA panel.

Ancak, bunun yerine kendim de kullandığım MSI Optix MAG301RF monitörü şiddetle öneririm.
O paralara Rapid IPS dururken VA alınmaz.

Son düzenleme:
12700K için yeterli olmayabilir. O kadar güçlü işlemci için sıvı soğutma almanı önerirdim.
Offset yapmak zorunda kalabilirsin. Offset voltaj da işlemciye zararlıdır.

Daha f/p psular vardı. Verimlilik açısından daha iyi olurdu.

Bu kasa çok dar. Daha geniş kasalara bakılabilirdi. Soğutma açısından daha iyi olurdu.

Anakartınızda 2 tane Gen4 M2 SSD bulunmakta. Ve anakartınızın PCI-E 4.0 slotu varken PCI-E 3.0 SSD tavsiye etmezdim. Depolama alanında çok farkediyor.

VA panel önermem. İlla VA panel alacaksanız da Huawei'nin 2021.08 tarihi itibariyle ürettiği VA paneli alabilirsiniz. Çok kaliteli bir VA panel.

Ancak, bunun yerine kendim de kullandığım MSI Optix MAG301RF monitörü şiddetle öneririm.
O paralara Rapid IPS dururken VA alınmaz.
Öncelikle degerli yorumlariniz ve tektek ilgilenmeniz adina cok tesekkur ederim nacizane surec icerisinde bir cok faktoru degerlendirip alttaki sekilde kendi dusunceme ve butceme gore bir pc topladim genel cercevede gpu ve cpu ya maximum anakarta gelecege yonelik ust seviyenin altini aldim. Kasa ssd cpu sogutucu minimum para ile iyi is gorecek tercihlerde bulundum. Monitor alt sekment gysnc 1ms qhd 32 inc olmazsa olmazlarimdi . Psu benim icin kaliteli oldu platinum verimlilik ise ekstrasi 1.700tlye aldim bu fiyata gold bulunmuyor. Bellek ileride cl degeri sebebi ile degistirmeyi dusundugum icin simdilik en ucuzunu alicam zaten en ucuz ile kaliteli arasinda suabda 5 10fps fark cikiyor.

Sivi sogutma ile arasinda 5 derece var fiyat olarak sorunsuz sivi sogutucu bulmak zor ve yuk altinda 80 derecede calisiyor bu sogutucu ile test ettiklerinde. Bir diger husus ise ayni kasa islemci ve sogutucu almis kisilerle konustugumda gayet yeterli oldugunu sivi sogutmanin ust duzey bir overclock yapilmadigi takdir gerek kalmadigini soylediler.

Psu dunya capi psu testlerinin yuzde 90ninda A tier ve ustu siralamada cok nadirde olsa testlerde yok. Yurt disi cok bilindik ve takip edilen bir psu ulkemizde yer edinememis olsada benim arastirmalarim sonucu cok iyi testlere sokup iyi sonuc almislar. Ayrica psuyu zorlayan bir sistem yok suanda overclock vs yapinca belki zorlanabilir.
Kasa e atx bir kasa ken buyuk gpu yu bile destekliyor ayni sistemi kasayi kullanan kullanicilarla kullandim ekstra 2 fanda uste takanlar icerisi isinmiyor diyor.

Ssd benim icin zayif olmayi hak ediyor tek acilis hizi icin bana gerek yok render canli yayin vs hic birini yapmam amacim oyun dizi film vs ileride alabilirim belki simdilik m2 olmasi bile yeterli

Ips panel kullaniyordum en sevmedigim yani gercek siyah diye birsey yok ozellik fps oyunlarinda ve dizi film gibi sahnelerde cok rahatsiz ediyordu ayni pcye suanda bunu kurdum cok canli ayrica 4 k ya aldim o paraya gsync monitor yok ips 6 7kdan basliyor tn panel sevmiyorum ikisinin arasi va panel beni tatmin etti.

ASUS ROG STRIX RTX3080 10GB / ekran kartı.
i7 - 12700k / işlemci.
ASUS Prime Z690-P DDR5 / anakart.
Kingston Fury Beast 2x16 32 GB DDR5 / RAM.
Arctic Liquid Freezer 280 / sıvı soğutma.
ASUS ROG STRIX 850W / PSU.
Phanteks Eclipse P600s / kasa.
Silicon Power 2TB SSD.

50 bin civarı tutuyor bu sistem.

Merhaba arkadaşlar, şöyle bir sistem topladım. Aşırı bilgili değilim, eksik veya eklemek istedikleriniz var mı ya da alternatif önerileriniz nelerdir? Genelde oyun oynarım, render alırım, Photoshop ile uğraşırım. DDR5 şu an olmaz derseniz bu sistemin DDR4 versiyonu da var elimde.
Hocam merhaba ben de benzer bir sistem topladım. Hatta başlık da açtım. Merakım sisteminizi topladıktan sonra Rdr2 ultra ayarlarda mxaa 2, fx ultra olacak çekilse fps performansını merak ediyorum. Bilgi verirseniz sevinirim.

Hocam merhaba ben de benzer bir sistem topladım. Hatta başlık da açtım. Merakım sisteminizi topladıktan sonra Rdr2 ultra ayarlarda mxaa 2, fx ultra olacak çekilse fps performansını merak ediyorum. Bilgi verirseniz sevinirim.
Dostum ben sistemi dun itibari ile topladim suan icin pubg test ettim 380 400 civari fps aldim ultra 2kda butun ayarlari fulledim. Ddr5 sistem topladim rdr has bisi mi yoksa genel mi fps dusuk sizin

Geri
Yukarı