i7-12700K ve 3080 sistem toplama

Dostum ben sistemi dun itibari ile topladim suan icin pubg test ettim 380 400 civari fps aldim ultra 2kda butun ayarlari fulledim. Ddr5 sistem topladim rdr has bisi mi yoksa genel mi fps dusuk sizin
Hocam Pub g de sorun yok. RDR2 için bahsettiğim ayarlarda ki fps ölçerseniz çok sevinirim. Iyi günlerde kullanın.

Hocam Pub g de sorun yok. RDR2 için bahsettiğim ayarlarda ki fps ölçerseniz çok sevinirim. Iyi günlerde kullanın.
Oyun bende mevcut degil hocam test etme sansim suan icin yok size yardimci olmak istedigim icin direk yazmak istedim can sikici konular cunku bunlar. Ben dun userbechmark testi yaptim degerler gaming 235 desktop 115 work 250 civari cikti . Sistemden tum ayarlari yaklasik 10 kadar bunlari performans moduna aldim .259 gaming destop 116 work ise 293 e cikti.

Oyun bende mevcut degil hocam test etme sansim suan icin yok size yardimci olmak istedigim icin direk yazmak istedim can sikici konular cunku bunlar. Ben dun userbechmark testi yaptim degerler gaming 235 desktop 115 work 250 civari cikti . Sistemden tum ayarlari yaklasik 10 kadar bunlari performans moduna aldim .259 gaming destop 116 work ise 293 e cikti.
Hocam aşağıda foto da yükledim eksik ssd diyor ve performansları göstermiyor ayrıca ekran kartı için potansiyelinin altında diyor. Ssd için göreceli performans yazıyor sıralı sıra eksik diyor anlamadım. Bugün yaptığım test de sıkıntılı 2 ay önceki de sıkıntılı.

Dosya Ekleri

• 16540118194201427747341813247547.jpg
    16540118194201427747341813247547.jpg
    351,7 KB · Görüntüleme: 19
  • 16540118480167432095614840962045.jpg
    16540118480167432095614840962045.jpg
    341,6 KB · Görüntüleme: 17
Hocam aşağıda foto da yükledim eksik ssd diyor ve performansları göstermiyor ayrıca ekran kartı için potansiyelinin altında diyor. Ssd için göreceli performans yazıyor sıralı sıra eksik diyor anlamadım. Bugün yaptığım test de sıkıntılı 2 ay önceki de sıkıntılı.
Kesinlikle sikinti var ilk aklima gelen gpu kablosunu 2 ayri kablo yaptin mi ayrica slotundan cikarip tekrar takmani tavsiye ederim ayrica anakart bios guncellemesine bakmani tavsiye ederim kesinlikle bir problem var ssd konusuda sikinti

Kesinlikle sikinti var ilk aklima gelen gpu kablosunu 2 ayri kablo yaptin mi ayrica slotundan cikarip tekrar takmani tavsiye ederim ayrica anakart bios guncellemesine bakmani tavsiye ederim kesinlikle bir problem var ssd konusuda sikinti
Gpu kablosu 2 ayrı kablo şeklinde.
Tekrar çıkartıp takayım denemedim henüz. Bios güncel. Ssd için ne yapmamı önerirsin?
Tekrar çıkartıp takayım denemedim henüz. Bios güncel. Ssd için ne yapmamı önerirsin?
Ekran kartında sorun olabilir mi?

Son düzenleme:
Ekran kartına overclock yapmadığın için öyle diyor.

Ekran kartına overclock yapmadığın için öyle diyor.
Peki yapmalı mıyım sence? Ayrıca ssd için ne diyorsun?
S
-ASUS ROG STRIX RTX3080 10GB / ekran kartı. - 23.205
-i7 - 12700k / işlemci. - 7325.
-ASUS Prime Z690-P DDR5 / anakart. - 4043.
-Kingston Fury Beast 2x16 32 GB DDR5 / RAM. - 4619 (5200MHz)
-Arctic Liquid Freezer 280 / sıvı soğutma. - 1881 (yukarıda arkadaşın verdiği de olabilir)
-ASUS ROG STRIX 850W / PSU. - 3411 (yukarıda arkadaşın verdiği de olabilir)
-Phanteks Eclipse P600s / kasa. - 2869.
Ayrıca fiyata SSD dahil ama niyeyse yazmayı unutmuşum.

Aslında PSU da ASUS olsun diye onu eklemiştim ama çok bir fark yok diyorsanız sizin attığınızı almak daha mantıklı olacsaktır. Sıvı soğutma için ise, evet dediğiniz daha mantıklı ondan alabilirim.
Sistemi toplayabildiniz mi?

Ekran kartında sorun olabilir mi?
Ssd sicak olabilir yada yanlis slota takmis olabilir gen 3 ve gen4 olayina dikkat etmen lazim ben sistemi toparladim ama reset sorunum devam ediyor bu sorunu cozmek icin caba sarf ediyorum normalde hic bir sorun yok ama oyuna girdigimde belli aksiyon aninda suanda pubg de ucaktan inerken 10 da 8 oyundan atiyor gpu ve cpu sicakligi cok iyi konumda ram kontrolunu yaptim prizler ile oynadim suan icin psudan ve anakarttan supheleniyorum ama kesin bir tani koyamadim

Peki yapmalı mıyım sence? Ayrıca SSD için ne diyorsun?
S

Sistemi toplayabildiniz mi?

Yok hocam toplamadım. Hatta bu sene toplamayı da düşünmüyorum. Düşeş araba geldi ve ona koydum bilgisayar paramı. Ayrıca geçen günlerde TurkNet evimize 1Gbps internet bağladı, bu yüzden oyunlarımı bir süre GeForce NOW üzerinden oynamaya karar verdim.

Yeni konular

Geri
Yukarı