i7 2600K ile RX 570 Darboğaz Yapar mı?

Arkadaşların önerdiği PSU'da 8+8 PCI-e güç girişi mevcut, sorun olmaz.
388870

Yani 8 pin de olsa ekran kartında sıkıntı olmaz? Çünkü galiba sadece 8 pin girişi var almak istediğim ekran kartında.

Ekran kartı için en uygununu firmalar belirler. 8 demişler sen 6 taktiysan sorun olur ama 8 demişler sen 8 taktın sorun yok bunda.

Yada şöyle sorayım anakartın güç girişi 4 pin şimdiki PSU' da pin çıkışları 6 ben o PSU alsam 6 ve 8 pin girişi ayrı ayrı olur mu?

Yani 8 pin de olsa ekran kartında sıkıntı olmaz? Çünkü galiba sadece 8 pin girişi var almak istediğim ekran kartında.
Şimdi bu 8 pinlerde zaten 6+2 şeklinde. +2 li kısım takılıp çıkartılabiliyor, alacağın kart 8 pinde olsa 6 pinde olsa hiçbir şekilde sorun yaşamazsın bu konusunda.
Yada şöyle sorayım anakartın güç girişi 4 pin şimdiki PSU' da pin çıkışları 6 ben o PSU alsam 6 ve 8 pin girişi ayrı ayrı olur mu?
Dostum ana kartın güç girişini bu olaya karıştırma. Anakartında işlemci için 4 pin güç girişi var, PSU'da 4+4 pin zaten var bu 4'lüden birtanesini takacaksın anakart güç girişine. Ekran kartı için de ayrı güç girişleri var 2 tane 6+2 şeklinde. Onları da ekran kartına takacaksın.

İ5 4670 ile tek slot 8gb RAM kullanırken aşırı derecede darboğaz yaşadım. Çift Slot 2x4'e geçince büyük oranda darboğaz ortadan kalktı. Yalnız çoğu oyunu görüş mesafesini artırarak, super resulation'ı artırarak oynayabiliyorum. Yani ayarları ultraya yakın yapmak zorundayım. Bazen o bile yetersiz kalıyor 2k'ya almak zorunda kalıyorum.

İ5 4670 ile tek slot 8gb RAM kullanırken aşırı derecede darboğaz yaşadım. Çift Slot 2x4'e geçince büyük oranda darboğaz ortadan kalktı. Yalnız çoğu oyunu görüş mesafesini artırarak, super resulation'ı artırarak oynayabiliyorum. Yani ayarları ultraya yakın yapmak zorundayım. Bazen o bile yetersiz kalıyor 2k'ya almak zorunda kalıyorum.
Şimdi senin bu dediğin iyi birşey mi kötü birşey mi bilemedim. Kendi işlemcimle alakalı videolara baktım sıkıntı yaşanmıyor?

Şimdi senin bu dediğin iyi birşey mi kötü birşey mi bilemedim. Kendi işlemcimle alakalı videolara baktım sıkıntı yaşanmıyor?
Kötü bir şey diyebilirim. Medium ayarlarda 60 FPS oynamak varken ultra ayarlarda 35 40 arası gidip gelmek pek iyi olmuyor. İ5 4670 mi daha iyi i7 2600k mı bilmiyorum. Şayet i7 2600k daha iyi bir islemciyse darboğaz yaşamazsınız. Bu arada RAM'i çift slot yapabiliyorsanız yapın inanılmaz bir fark oluyor performans olarak.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı