i7 4770 sisteme yükseltme

Ben bunu kullanıyorum dedim zaten hocam. Anakartı yeni değiştirdim asgari bir yükseltme istediği için şuanki anakarttan bahsetmedim.
Hocam yanlış yönlendirme yaparsınız adam alır aman aman uyumsuz diye konu açar mağdur olur sonra Nanokatolog'un iade süreci ile uğraşır.

Yardımlarınız için teşekkürler. Açıkçası asgari bir yükseltme düşünüyorum. Daha önce böyle bir işlem yapmadığım için bu konuda oldukça cahilim. Lütfen kusura bakmayın. Bu kasaya söylediğiniz PSU rahat takılır mı? Şuan için PSU ve ekran kartı almak daha mantıklı geldi. 2000 tl civarı bir bütçem var.

Kasanın modelini atabilir misiniz veya fotoğrafını yandan ve önden çekip?

Kasayı görmeden şöyle bir örneklendirme yapabiliriz sanki. Biraz bütçenizi aşsanız muhteşem olur.

High Power 500W Eco Serisi 80+ Bronz Güç Kaynağı
Zotac GeForce GTX1060 AMP Edition 3GB GDDR5 192 Bit Ekran Kartı

Ekran kartı alternatifi:

Zotac GTX 1060 3GB AMP Core Edition GDDR5 Ekran Kartı ZT-P10610H-10M - Nanokatalog

Kasayı görmeden şöyle bir örneklendirme yapabiliriz sanki. Biraz bütçenizi aşsanız muhteşem olur.

Ekran kartı alternatifi:

Zotac GTX 1060 3GB AMP Core Edition GDDR5 Ekran Kartı ZT-P10610H-10M - Nanokatalog

Şuan fotoğraf çekemiyorum, ama model Casper Nirvana NFH 4770. En son temizlemek için açtığımda hatırladığım kadarıyla PSU kasanın üst kısmında, gt630 ekran kartı da kasanın tabanına yere yerleştirilmiş. Bu yüzden sordum söylenen PSU'lar dan herhangi birini alsam bu kasaya uyar mı? Teşekkürler.

İşlemcin eski nesil olmasına rağmen hala güçlü seviyede bir işlemci 1080 ile besler diye biliyorum. 980 Tİ bütçe el veriyorsa alabilirsin eski ama yeni gücünde bir sistem olur. Tabii ki alacaksan kaliteli bir 500-600W PSU alman lazım sen yine de bütçeni belirt ki daha iyi yardımcı olabilelim.

Ekleme: 2000 TL bütçen varsa. Yeni bir PSU'ya geçip R9 390X al. Kasa fanların iyi değilse 970 alabilirsin. R9 390X ısınan ve çok güç tüketen bir kart çünkü.

İşlemcin eski nesil olmasına rağmen hala güçlü seviyede bir işlemci 1080 ile besler diye biliyorum. 980 Tİ bütçe el veriyorsa alabilirsin eski ama yeni gücünde bir sistem olur. Tabii ki alacaksan kaliteli bir 500-600W PSU alman lazım sen yine de bütçeni belirt ki daha iyi yardımcı olabilelim.

Ekleme: 2000 TL bütçen varsa. Yeni bir PSU'ya geçip R9 390X al. Kasa fanların iyi değilse 970 alabilirsin. R9 390X ısınan ve çok güç tüketen bir kart çünkü.
Msi Gtx 980 (Kutu, garanti mevcut) - MSI Ekran Kartı İlanları sahibinden.com'da - 602515550 bunu alıp bir tanede kaliteli PSU alabilir aslında 2000 TL ile.

Alınabilir. PSU 2. el olmaması daha iyi olur. PSU olarak ise bunu öneriyorum. Ekran kartına 648W güç veriyor. 593 TL fiyatı var ama gerçekten çok güçlü. RTX 2080 Tİ bile çalıştıracak güçte olacaktır. Şöyle diyeyim GTX 1080 Tİ bile 12V kanalından 250W istiyor diye biliyorum. RTX 2080 Tİ 300-350W istese ve bu yükseliş böyle devam etse bu PSU en az 4 yıl götürür.

İlk olarak sorduğun sorulara cevap vererek başlayayım.
  • Şuanlık işlemcini değiştirmene gerek yok çünkü o işlemci 3.9 GHz gibi hızlara çıkan bir işlemci daha sonra eline para geçtiği zaman daha iyi bir işlemciyle yükseltirsin.
  • Güç kaynağını kesinlikle değiştirmelisin çünkü 250 watt yükseltmeler için çok yetersiz. Ben zalman 500 wattlık bir güç kaynağı kullanıyorum gayet iyi Zalman ZM500-LE 500W 120mm Fanlı Power Supply Fiyatı
  • Evet GTX 1050 Ti destekler, Ben ekledim çünkü fakat güç kaynağını yükseltirsen destekler 250 watt sıkıntı çıkarabilir.
  • Anakartını değiştirebilirsin fakat işlemcin 4. nesil olduğu için 1150 soket bir anakart seçmen gerek ben Asus H81m-k Intel H81 1600mhz Ddr3 Soket 1150 Micro-atx Anakart - n11.com bunu aldım gayet memnunum. Anakartını değiştirmeni öneririm içinde gelen anakart sorunlu bir anakart bir süre sonra USB portlarında sorunlar oldu bende.
  • Ram konusuna gelirsek içindeki bellekler o kadarda kötü değil ben onları uygun bir meblaya satarak 2x8 16 GB ram takdırdım. Corsair Vengeance CMW16GX4M2A2666C16 16GB DDR4 2666MHz memory module CMW16GX4M2A2666C16 - Nanokatalog
  • Kasanı değiştirip değiştirmemek sana kalmış fakat ben değiştirmeni öneririm çünkü küçük olduğu için çok kablo kargaşası oluyor, ısı sorunu oluyor, çok fazla tozlanıyor tabi bunlarda performans düşüren etkenler. ben bu kasayı kullanıyorum gayet şık ve güzel bir kasa NZXT S340 Beyaz Bilgisayar Kasası Sitede farklı renk seçenekleride mevcut bakabilirsin.
  • Kesinlike SSD takmalısın kullandığın zaman hız farkını göreceksin şuanlık 120 GB bir SSD işini görecektir.
Ben şuanki haliyle çoğu oyunu yüksek ayarlarda 60 FPS üstü oynuyorum.
  1. CSGO +120 FPS
  2. Grand Theft Auto 5 +90 FPS
  3. League Of Legends +150 FPS
  4. Battlefield 1 +60 FPS
  5. Battlefield 5 bugün EA access açık betayı test ettim +60 FPS
Umarım yardımcı olabilmişimdir aklına takılan sorular varsa sorabilirsin.
Hocam sen bildiğin arkadaşa yeni PC toplamışsın. :D

Ekran kartı alternatifi:

Teşekkürler, sanırım uygun fiyatlı bir kasa ve güzel bir PSU aldıktan sonra bütçemin yettiği bir ekran kartı ile şimdilik benim için yeterli bir sisteme kavuşmuş olacağım. Zahmet olmazsa bildiğin güzel bir kasa da önerirsen sevinirim. İyi günler.
.
Aynı kasanın İ7 4790 ve GT 730 içeren versiyonu bendede vardı. Benim yaptığım yükseltmeler şu şekilde:
  • İlk önce 600W Aerocool Kcass PSU aldım.
  • İkinci olarak Dark Sentinel marka bir kasa aldım.
  • Sisteme bir SSD aldım.
  • CPU için işlemci soğutucusu aldım.
  • Sistemi 12GB RAM yaptım.
  • Son olarak GTX 970 ekran kartını aldım.
Bu şekilde toparlamıştım sistemi. Sende benim verdiğim listeye bakarak ihtiyacın olanları alabilirsin.
Sana tavsiye PSU olarak bunu alman:
Cooler Master 500W 120mm Fanlı PSU BULK RS500-PCARI3-BU Fiyatı
Cooler Master gibi kaliteli parça kullanın PSU'da. PSU önemlidir ucuza kaçmayın. 500W yeterli olacaktır GTX 1050 ve GTX 1050Tİ için. Bu arada işlemcin hala güçlü bir işlemci. Asgari yükseltme olarak sana PSU ve ekran kartı yükseltmesi öneririm.

Merhaba, acaba 4+4 belleklerden birini çıkartsam yerine 8'lik taksam 4+8 bir sıkıntı çıkartıyor mu? Bunun dışında h81h3-m4 anakart'a SSD takılabiliyor mu? Takılırsa illa işletim sistemimi buna taşımam gerekiyor mu? Sadece oyunlarımı SSD'ye atsam bir artısı olur mu? Teşekkürler.

Son düzenleme:
Teşekkürler, sanırım uygun fiyatlı bir kasa ve güzel bir PSU aldıktan sonra bütçemin yettiği bir ekran kartı ile şimdilik benim için yeterli bir sisteme kavuşmuş olacağım. Zahmet olmazsa bildiğin güzel bir kasa da önerirsen sevinirim. İyi günler.

Merhaba, acaba 4+4 belleklerden birini çıkartsam yerine 8'lik taksam 4+8 bir sıkıntı çıkartıyor mu? Bunun dışında h81h3-m4 anakart'a SSD takılabiliyor mu? Takılırsa illa işletim sistemimi buna taşımam gerekiyor mu? Sadece oyunlarımı SSD'ye atsam bir artısı olur mu? Teşekkürler.
Takabilirsin fakat taktığın RAM'in MHZ'si ve CL değerinin aynı olması gerek. SSD'yi her sisteme takarsın. Windows'u taşısan tabiki daha iyi olur hem PC açılışı hızlı olur hem PC hızlı olur. Tabi oyunları atarsan oyundaki yükleme ekranları hızlı olur. Senin kararın ama bence Windows'u SSD'ye taşımalısın.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı