i7 4790 (DDR3) vs i5 6600K (DDR4) Sistem

Daha fazla  
Selamlar, arkadaşlar önümüzdeki 5-6 yıl boyunca oyunlarda i7 4790 DDR3 sistem ile i5 6600K'lı DDR4 sistem arasında ekran kartını iki sistemde de eşit kabul edersek performans farkı olur mu? DDR4 sistem toplarsak oyunlarda fark hisseder miyiz? i7 4790 ile sistem toplamak üzereyim kafam rahat değil aydınlatırsanız sevinirim.

DDR4 Sistem daha güncel ve 14nm üretim teknolojisi.Sistemi ben önermiştim galiba? :)
Aynen hocam sen önermiştin :) Vatandan alıcam 2300 liraya i7 4790 tabanlı sistem toplayabiliyorum. Skylake işlemciler vatana gelmedi, gelmesi de gecikecekmiş ekim-kasıma kadar. O yüzden dolar iyice yükselmeden almayı düşündüm 4790ı. Oyunlarda fark yaratır mı sonuçta i7 4790, i5 6600k dan daha güçlü değil mi ?

Aynen hocam sen önermiştin :) Vatandan alıcam 2300 liraya i7 4790 tabanlı sistem toplayabiliyorum. Skylake işlemciler vatana gelmedi, gelmesi de gecikecekmiş ekim-kasıma kadar. O yüzden dolar iyice yükselmeden almayı düşündüm 4790ı. Oyunlarda fark yaratır mı sonuçta i7 4790, i5 6600k dan daha güçlü değil mi ?
Güçlü olsa bile i5 6600k daha güncel ve ddr4 sen bilirsin merak etme ferformansta sorunun olmaz.İkiside iyi işlemcilerdir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
4.5GHz e OC edilmiş ama bilemedim (y)
İzledim onu da Ddr4 toplamak masraflı olacak gibi hem soğutucu alıcam hem de anakart ve ramleri daha pahalı. Onu beklemeye değer mi gerçekten ? i7 4790 alırsam ddr4 sisteme göre daha mı düşük fps alırım oyunlarda o önemli şu an :)
Güçlü olsa bile i5 6600k daha güncel ve ddr4 sen bilirsin merak etme ferformansta sorunun olmaz.İkiside iyi işlemcilerdir.
Oyunlarda ddr4 sistemi aratır mı fps daha mı az alırım o önemli :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı