i7 6700 ve GTX 1070 sisteme PSU ve kasa önerisi

Bir bana yetmedi ☺️
Hocam sizin ne yaptığınıza bağlı işlemcinin yetip yetmiyeceği. i7 6700 kullanan biri olarak 4 aydır hiçbir yetmemezlik olmadı. İşlemci gerektiren oyunlarda 4k ultra ayarlarda çok stabil bir şekilde çalışıyor. gtx1070 2k üst seviye 1080p ultra veya 144hz monitörler için. Çoğu arkadaş yüksek ayarlarda 100 fps üstüne ulaşabilmek için gtx1070 alıyor.

Merhaba;

Ben farklı birşeye değinmek isterim. GTX 1070 dediğimiz kart epeyce güçlü bir ekran kartı. Dar boğaz yaşamak istemiyoran, işlemcini 6700K seçmelisin. İkinci olarakta böyle bir kart alıyorsun ama halen 1080p oyun mu oynayacaksın? Yine dar boğaz yapar. GTX 1070 dediğimiz kart 2K için tasarlanmıştır. En yüksek verimi ancak öyle alabilirsiniz.

Eğer 1080p oyun oynayacaksan düz 6700 işlemciye GTX 1060 alabilirsin. Epey de paran cebinde kalır. Ama illaki GTX 1070 istersen yukarda yazdıklarımı yabana atma derim.

Saygılarımla

Arkadaşlar öncelikle sistemi 7. Nesile taşıma kararı aldım. Bunu belirtmek isterim. I7 7700 ile veya i5 7600 ile bir darboğaz yaşayacağını sanmıyorum 1070 ekran kartının.

Monitör olarak ise bütçem kısıtlı olduğundan 1080p 144hz (O.C ile 180hz) olan pg248q modelini seçeceğim. 2K da bütçeye uygun yeterli kalitede bir ürün bulamadım. Hele ki doların şu durumu beni mahvetti ve bekleme lüksüm en fazla Ocak 20'ye kadar. Şuan Türkiye'ye döndüm ve fiyat arastirmasindayim tanıdıklar aracılığıyla falan. O yüzden bu monitörde kalmak zorundayım sanırım. Hem bir kaç yıl sonra 1070in 2K da zorlanacağını dusunenlerdenim bende. Gerekirse DSR ile yükseltme yaparım diye düşünüyorum.

Hocam sizin ne yaptığınıza bağlı işlemcinin yetip yetmiyeceği. i7 6700 kullanan biri olarak 4 aydır hiçbir yetmemezlik olmadı. İşlemci gerektiren oyunlarda 4k ultra ayarlarda çok stabil bir şekilde çalışıyor. gtx1070 2k üst seviye 1080p ultra veya 144hz monitörler için. Çoğu arkadaş yüksek ayarlarda 100 fps üstüne ulaşabilmek için gtx1070 alıyor.

Arkadaşlar öncelikle sistemi 7. Nesile taşıma kararı aldım. Bunu belirtmek isterim. I7 7700 ile veya i5 7600 ile bir darboğaz yaşayacağını sanmıyorum 1070 ekran kartının.

Monitör olarak ise bütçem kısıtlı olduğundan 1080p 144hz (O.C ile 180hz) olan pg248q modelini seçeceğim. 2K da bütçeye uygun yeterli kalitede bir ürün bulamadım. Hele ki doların şu durumu beni mahvetti ve bekleme lüksüm en fazla Ocak 20'ye kadar. Şuan Türkiye'ye döndüm ve fiyat arastirmasindayim tanıdıklar aracılığıyla falan. O yüzden bu monitörde kalmak zorundayım sanırım. Hem bir kaç yıl sonra 1070in 2K da zorlanacağını dusunenlerdenim bende. Gerekirse DSR ile yükseltme yaparım diye düşünüyorum.

Dolar çıkacak hocam. Borsacı birinden tüyo aldım. Biraz gerileyip sonra çıkacak. Bu aralar almaya bakın siz.

Dolar çıkacak hocam. Borsacı birinden tüyo aldım. Biraz gerileyip sonra çıkacak. Bu aralar almaya bakın siz.
Bu haftaiçi alıp tamamlamaya gayret göstereceğim. Ağustos ayında topladığım sistemi şartlar gereği Ocak ayına ertelemek zorunda kaldım yaklaşık 2.000TL artış oldu. Daha da riske atma şansım yok :) Dengesiz piyasalar.

Hocam Kaby Lake SkyLake'in kopyası gibi. Sadece %7-10 gibi iyileştirmeler var. Yani aradaki fiyat farkına değmez diye düşünüyorum. Ama yinede siz bilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı