i7 6700K Isınma Sorunu

eren6699

Hectopat
Daha fazla  
Seidon 120V sıvı soğutma kullanıyorum fakat sistem boştayken bile 45 dereceden aşağı düşmüyor. CS:GO gibi oyunlarda inanılmaz performans düşüşü yaşıyorum. Sıvı soğutmayı değiştirsem sıkıntı çözülür mü ? Bu arada kasada iç havalandırma yok.

Benimde i7 6700K işlem cim var oyunda yüklü iken 45 50 derece en fazla oda, yüksüz ise 30 u geçmiyor Corsair h60 sıvı soğutucu kullanıyorum . Arkadaşların dedikleri olmaz ise büyük ihtimal anakart ile ilgili bir sorun vardır. Sıvı soğutucuya da baktır belki termal macunu bitmiş olabilir ya da termal macunu iyi sürememiş'de olabilirler.

Aynen Sinan'ın dediği gibi termal macunu kontrol et fanların tahliyesi dışarı doğru mu yapılıyor bazı arkadaşlar ters takıyor. Bende 6600K masaüstü 20 dereceyi nadir geçiyor. Oyunlarda 34 üstü görmedi. Kasa önünde 140 lık üç fan arkada 140 bir fan üstte 120 lik iki fan.

Kasanın arkasındaki fanın modeli yazan tarafı dışarı bakıyor. Ön taraftaki 200 lük fanda tam tersi.

Resimler İçeri bakacak şekilde düzelt onları kardeşim. Yanlış takılmış onlar ve zaten fanları açtığın da eline üfler elin ile kontrol et iki tarafını da anlarsın. Şey gibi düşün kaşığın içi dışarı bakacak diğer kısmı içeri bakacak havayı çekip dışarı atacak :) Öndeki fan doğru havayı alıp arkadan çıkması için onu elleme diğeri ters sanırım dediğine göre

Fan hava alırken de yük altında değil egzoz fan kadar hava veriyormuş gibi hissettiriyor ben de. Yük altında iken sistem anlıyorum hangisi hangisi :D

üstteki ise üstte (yani dışarı) akacak şekilde olmalı.
Üst fan intake olarak da kullanılabilir.

Parlayan kısım kasanın dış tarafına doğru bakıyor, diğeri de aynı şekilde Cooler Master yazısı içeri doğru. Sanırım öndekini ters çevirmem lazım.

Dosya Ekleri

• 17203534_1845618268790022_1427651466_n.jpg
    17203534_1845618268790022_1427651466_n.jpg
    60,7 KB · Görüntüleme: 70
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı