i7 6700K ısınma sorunu

Daha fazla  
Arkadaşlar i7 6700k ısınma sorunu oluyor. BIOS üzerinden vcore auto ayarlı ve voltaj 1300 gözüküyor. Voltajı 1200 çekince ısıda düşüşler oluyor fakat overclock yapamıyorum, soğutucu silverstone tundra td03 lite. Soğutucu mu yetersiz geliyor yetersiz geliyor yoksa sorun mu var ? Eğer sıvı soğutma yetersiz ise daha iyi bir şey tercih etmek istiyorum. İyi günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Acaba işlemcinizin ısındığı derece kaç, bir de işlemciniz güçlü bir mimari ısınması normal ve sıvı soğutma kötüdür veya kalitesizdir yazmayacağım fakat işlemciniz yoğun kullanımda maksimum kaç derece gördü bunun gibi değerleri belirtirseniz size daha kolay yardımcı olur herkes.

Voltaj auto' da iken 1300 civarındaydı ve oyunlarda 70-75 dereceleri görüyordum, bende 1200 voltaja sabitledim şimdi oyunlarda 60-65 gibi derece alıyorum. Assassin's creed odyssey gibi ağır oyunlarda 70-72 derecelere çıkıyor. Normalmi ?

1.2 voltaj veriyorsun ama kaç ghz de ? voltaj düşürmüşsün iyi güzel ama stres testine sokup kontrol etmen lazım. Oyunlarda tabi stres testi kadar yorulmuyor ama 3 -5 gün sonra mavi ekran aldığında bir daha uğraşacaksın. Ayrıca bu işlemleri biostan yapmanı öneririm. Isıya gelince 72 dereceler buradaki millete göre bişey değil ama ben 70 derecede gezssin istemem işlemcinin geleceği için iyi değil. En iyi bir bilene ver delid yaptır 25 derecelere kadar değişim oluyor ondan sonra oc yapıp voltajınıda ayarlayabilirsin.

Değerler gayet normal. İ5 8600K 4.5 GHZ' de kullanıyorum otomatik modda. Battlefield V gibi oyunlarda işlemci sıcaklığım 77 dereceye kadar gelebiliyor. Yabancı forumlarda K ibareli işlemcilerin 85 dereceye kadar sıkıntı çıkarmıyacağı yazıyor. Ne kadar doğru tartışılır tabi.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı