i7 6700k sistem donma sorunu

Proportions

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, 6.750TL'ye sistem topladım. LOL, Metin2 gibi çok ağır olmayan oyunlarda ve dizi izlerken bile donma sorunları yaşıyorum. Windows 10 güncelleştirmelerini yaptım. Ekran kartı güncelleştirmesi de yapıldı. Fakat buna ne sebep oluyor bulamadım. Yardımcı olabilecek var mı?

Sistemim;
  • Intel Skylake Core i7 6700K 4.00GHz 8MB Cache LGA 1151
  • Corsair 16GB (2x8GB) Vengeance LED Kırmızı DDR4 3000MHz CL15 Dual Kit RAM
  • ZOTAC GeForce GTX 1070 AMP Extreme Edition 8GB DDR5 256 Bit (DX12)
  • Asus Z170-A Intel Z170 3400MHz O.C DRR4 ATX Anakart
  • Samsung 256GB 850 Pro SATA 3.0 (Okuma 550MB/Yazma 520MB) SSD
  • Corsair HYDRO Serisi H110 Sıvı Soğutma Sistemi
  • WD 3.5'' 1TB Caviar Blue SATA 3.0 7200Rpm 64MB Cache Harddisk
  • ZALMAN Z11Neo 700W ATX MidT Siyah Kasa
  • LG 23'' 23MP57HQ Geniş Ekran Led IPS Monitör

@Recep Baltaş , @Ali Güngör , @Spontune , @Cihatinan , @CJack60
Sizlerin yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS'ta ve Aida64'te bellekleri görebiliyorum. Kasanın penceresinden baktığımda da ramlerin ledleri yanıp sönüyor. Memtest'i indirmek için link verebilir misiniz?

USB üzerine yüklüyorum Memtest'i. Testi yaptıktan sonra olumlu veya olumsuz sonucu yazacağım. İlgilenirseniz sevinirim. Bu arada sistemi overclock ayarına almıştım. Tekrardan normal ayarına döndürdüm.

@JaroxJamaica , Memtest ile testleri gerçekleştirdim. 5:45:08 süresi boyunca test yapıldı. 48/48 Test gerçekleştirildi. Hiç bir sorun çıkmadı. İkinci rapor sayfasında da errors sekmesinde hiç bir hata bulunmadı.

Şuan oyuna girdim hala aynı sorun devam etmekte. Hatta buraya yazı yazarken bile hafif bir takılma ile yazabiliyorum. Saniyenin 4 te 1'i kadar da olsa bir takılma ve yavaşlık söz konusu oluyor.

Virüs olabilir. Bazen disk ve işlemci kullanımı %100 çalışıyor. Hiç bir program açık olmadığı halde sistem arkaplan uygulamaları aşırı derece kastırıyor.

Gereksiz dosyaları silerek de bunun önüne geçebilirsin.

Başlat - Çalıştır komutunu kullanın. Temp yazın ve tamam deyin. Klasörün içindeki bütün dosyaları silin. Size bir zararı olmayacaktır.

Yine aynı şekilde bir kaç komut daha gireceğiz. Bunlar %Temp ve Prefetch klasörlerinin içindeki dosyaları silin ve bilgisayarınızı yeniden başlatın. Sorun devam ederse belirtin. Daha detaylı yardımcı olurum.

Sercan bey dediklerinizi yaptım. Klasörün içinde dosyalar vardı, bir iki tanesini silmedi. %Temp komutu da çalışmadı. Bilgisayar daha 5 günlük, virüs olacağını düşünmüyorum. Şuan BIOS ayarlarını sıfırladım. Fakat bilgisayarı açamıyorum. American Megatrends sayfasında takılı kalıyor. F1 e basıp BIOS'a gitmemi istiyor.

Windows mu çöktü? Benim dediklerim dışında başka ne sildiniz. Sorununuz yazılımsal sizin. Bios ile pek bir işiniz yok. Varsayılan ayarlarda kullanın. Windows açılmıyorsa format atın. Sorunuda çözmüş olursunuz.

Virüs olabilir. Bazen disk ve işlemci kullanımı %100 çalışıyor. Hiç bir program açık olmadığı halde sistem arkaplan uygulamaları aşırı derece kastırıyor.

Gereksiz dosyaları silerek de bunun önüne geçebilirsin.

Başlat - Çalıştır komutunu kullanın. Temp yazın ve tamam deyin. Klasörün içindeki bütün dosyaları silin. Size bir zararı olmayacaktır.

Yine aynı şekilde bir kaç komut daha gireceğiz. Bunlar %Temp ve Prefetch klasörlerinin içindeki dosyaları silin ve bilgisayarınızı yeniden başlatın. Sorun devam ederse belirtin. Daha detaylı yardımcı olurum.
Bu işlemi yaparsam işlemci yükü düşer mi ? Ve işlemci boşta çok ısınıyor.(Termal macun yenilemişim)

Bu işlemi yaparsam işlemci yükü düşer mi ? Ve işlemci boşta çok ısınıyor.(Termal macun yenilemişim)

Çok etkilemez ama her hafta 1 kere bu klasörleri silmekte fayda var. DLL Fixer programınıda kullanın. Bozuk .dll dosyalarını düzeltiyor. Sisteme etki ediyor. Isınma problemi kasadandır yada kullandığınız soğutucu yetersizdir.

Windows çökmedi. Sürekli American Megatrends sayfasında kalıyordu ve F1'e basıp BIOS'a gitmemi söylüyordu. Ayarları eski haline getirmemizi istiyor sanırım bu şekilde. Bende BIOS'u varsayılan ayarlara getirip, F1 ayarını disabled yaptım. Şuan Windows açılıyor, herhangi bir sorun yok. Fakat oyunlarda ve bazı zamanlarda hafif hafif takılma hissi saniyenin dörtte biri şeklinde devam ediyor.
Güncelleştirmeler de son şekliyle yapıldı. Onlarda da sıkıntı yok. Bu yüzden ekstra driver veya ekstra bir program mı gerekiyor bunu anlamadım.

Windows çökmedi. Sürekli American Megatrends sayfasında kalıyordu ve F1'e basıp BIOS'a gitmemi söylüyordu. Ayarları eski haline getirmemizi istiyor sanırım bu şekilde. Bende BIOS'u varsayılan ayarlara getirip, F1 ayarını disabled yaptım. Şuan Windows açılıyor, herhangi bir sorun yok. Fakat oyunlarda ve bazı zamanlarda hafif hafif takılma hissi saniyenin dörtte biri şeklinde devam ediyor.
Güncelleştirmeler de son şekliyle yapıldı. Onlarda da sıkıntı yok. Bu yüzden ekstra driver veya ekstra bir program mı gerekiyor bunu anlamadım.

Görev yöneticisine girip bakmanızı istiyorum. Performans bölümünde %100 olan var mı? Bu sorun sizi çok rahatsız ediyorsa TeamViwer programı ile yardımcı olurum.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı