İ7 6700k vs Ryzen 5 3600

İbrahimklcr

Hectopat
Daha fazla  
1400 lira bütçem var. Hazırda Z270 Tomahawk artic anakartım var. 1200 liraya 6700k mı almalıyım, yoksa anakartı da satıp Ryzen 5 3600 mü almalıyım? Genellikle oyun oynuyorum tek çekirdek performans farkı ne olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
1400 lira bütçem var. Hazırda Z270 Tomahawk artic anakartım var. 1200 liraya 6700k mı almalıyım, yoksa anakartı da satıp Ryzen 5 3600 mü almalıyım? Genellikle oyun oynuyorum tek çekirdek performans farkı ne olur.
Hiçbirşey olmaz. R5 3600 gayet yeterli bir işlemci şuan için bütçeniz yeterliyse kesinlikle AMD 3.Nesil alın.

Oyun için alıyorsan 6700K alabilirsin kendim kullanıyorum 4.8Ghz ile. Oyun performansı hemen hemen aynı sayılır 10 FPS fark ediyor onuda OC ile kapatırsın zaten. Espor oyunları oynuyor isen LOL, CSGO gibi K serisi Intel harici işlemcileri düşünme bile.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ne, yeni nesil Ryzen işlemciler ile kıyaslamalara bakmadın galiba.

AMD alıp ısınma sorunlarıyla voltaj onu bunu ayarlamayla uğraşmak yerine Intel alıp rahatça oynarsın ki tek çekirdek farkıyla Intel açık ara oyunlarda daha performanslı. Ha ben hem yayın yapar hem oyun oynarım diyenler için AMD öneririm. Çoklu çekirdek performans olarak önde ama ben sadece oyunumu oynarım başka iş yapmam derse kesinlikle Intel öneririm.

Son düzenleyen: Moderatör:
AMD alıp ısınma sorunlarıyla voltaj onu bunu ayarlamayla uğraşmak yerine İNTEL alıp rahatça oynarsın ki tek çekirdek farkıyla İNTEL açık ara oyunlarda daha performanslı ha ben hem yayın yapar hem oyun oynarım diyenler için AMD öneririm çoklu çekirdek performans olarak önde ama ben sadece oyunumu oynarım başka iş yapmam derse kesinlikle İNTEL öneririm.
Öncelikle soğutma anlamında AMD önde. Lehim kullandığı için sıcaklıklar güzel, stok soğutucu gönderiyor her işlemcide. Bu stok soğutucu da gayet yeterli oluyor, ki düzgün bir kasa kullandığınızda 70 dereceyi aşmıyor. Intel için ek soğutucu masrafı yapmak gerekiyor bu da bir eksi. Ayrıca bilmeden konuşmayın rica ediyorum, artık Intel tek çekirdek farkı ile açık ara önde de değil, hatta bazı tek çekirdeğe dayanan testlerde AMD geçiyor.

Tekli çekirdekte kafa kafaya. Çoklu çekirdekte %45 3600 daha önde. Bunun yanında bir tarafta 4 senelik bir işlemci diğer tarafta güncel. 3600 öneririm. RAM kısmında da 3000 MHz altına düşmemen gerekiyor bunun ile birlikte, güzel bir performans elde etmek için.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı