İ7 6700k vs Ryzen 5 3600

Bundan 1 hafta öncesi kadar ryzen 5 3600 işlemci almıştım 1436 tlye kasam cooler master h500 sıvı soğutucum cooler master ml240l anakartım asus b450 tuf plus gaming olan model default orjinal ayarlarda anakart işlemciye 1.45 vltaj veriyodu masaüstü boşta sıcaklıklar 50 -52 arası değişiyodu oyuna girince 81 82 sabit kalıyodu herşey düzgün montajlanmış şekilde ama ufak sorunlara bile takıntılı birisi olduğum için işlemcimi sattım yerine i5 9600k aldım masasütü boşta sıcaklık 29-30 derece sabit oyunlarda ise 55-56 derece gördüm yani şuan sistemim stabil sıkıntısız calısıyor ki tek bende yaşanmadı bu durum ryzen 5 3600 sıcaklık sorunu ile ilgili konular acıldı forumda bios güncellemeyle belki çözülebilirdi ölme eşeğim ölme durum bu belki hata etmiş olabilirim ryzen 5 3600 işlemciyi stıp ama doğru kararı verdiğimi düşünüyorum sıcaklık sorunuyla kafa yoracağıma.
Yayınlanan BIOS sürümleri sıkıntılı fazla voltaj veriyor, AMD ile alakalı değil.

@Silinen üye Tartışmaya açık olmayan bir konu var var da onu buraya yazamayacağım. Forum kuralları...

21. YY'da hala tek görüşlü "fun boy" görüşlü insanları görmek üzüyor. Klavyesi olan yorum yazıyor. "Intel Kral, AMD CPU'yu kombi olarak kullanıyoruz" diyen insanlara laf yetiştirmeye uğraşmayın. Tamam deyip geçin, her konuda aynı kişiler var ve bunun sonu yok. Testler, ürünler ortada. Takım tutar gibi yorum atıyorlar, gerçekten sıkıyor artık.

Lehim kullandığı için AMD önde mi ? Intel ne kullanıyor sakız mı ? 😀 AMD ekran kartıda işlemciside ısı problemi yaşıyor bu konu tartışmaya açık değil.
İntel 9. Nesil işlemcilerde lehim kullanmaya başladı. Diğer tüm nesillere macun kullandı. Termal testlerde aynı soğutucular kullanıldığında genelde amd işlemciler daha düşük sıcaklık üretiyor. Fanboyluk yapıp insanları yanlış yönlendirme ve yanlış bilgi verme.

Elinde zaten anakart var çak 7700k geç bence o fiyata bulursun 2. El

Kafamda deli sorular r5 3600 alacağım galiba ileriye dönük olsun. 6700k - 7700k da güzel işlemciler ama 2. El 7700k 2000 lira çok pahalı.

AMD alıp ısınma sorunlarıyla voltaj onu bunu ayarlamayla uğraşmak yerine Intel alıp rahatça oynarsın ki tek çekirdek farkıyla Intel açık ara oyunlarda daha performanslı. Ha ben hem yayın yapar hem oyun oynarım diyenler için AMD öneririm. Çoklu çekirdek performans olarak önde ama ben sadece oyunumu oynarım başka iş yapmam derse kesinlikle Intel öneririm.
3600 trk çekirdekte 8700
AMD alıp ısınma sorunlarıyla voltaj onu bunu ayarlamayla uğraşmak yerine Intel alıp rahatça oynarsın ki tek çekirdek farkıyla Intel açık ara oyunlarda daha performanslı. Ha ben hem yayın yapar hem oyun oynarım diyenler için AMD öneririm. Çoklu çekirdek performans olarak önde ama ben sadece oyunumu oynarım başka iş yapmam derse kesinlikle Intel öneririm.
3600 intel tarafında 8700 ve 7700k dan tek çekirdek de dahil olmak üzre açık ara daha performansliyken bu dediginiz nasıl mümkün oluyor. Atti güncel platform ve 4ghz ram desteği mevcut..

Lehim kullandığı için AMD önde mi ? Intel ne kullanıyor sakız mı ? 😀 AMD ekran kartıda işlemciside ısı problemi yaşıyor bu konu tartışmaya açık değil.

Aynen kardeşim AMD işlemciler ısı problemleri yaşıyor boşuna youtube kanallarda amd ryzen 18 derece ısı düşürme yöntemleri gibi videolarla dolu :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı