i7-7700 ve GTX 1050 anlık donma problemi

İleride PC'ye upgrade yapmayı düşünüyorum 500 veya 600 Watt bir güç kaynağı öneriniz var mıdır acaba?

1,5 senedir Corsair VS 550 kullanıyorum. Gayet kaliteli ve yeterli. Sistem özelliklerim imzada yazmakta zaten. VS550 tavsiye ederim. Ama almışken 600 Watt modelini almanı öneririm.

Bu arada MSI Afterburner'dan değerlere baktım oyunun her takıldığı sırada GPU kullanımı %0 oluyor.
PSU yuda almayı düşünüyorum yakın zamanda ama bunun başka bir bağlantısı, çözümü var mıdır %0 olmasının?

Evet şu an bütün oyunlarda mevcut bu sorun.

Aslında her takıldığında %0 olmuyor. %0 olduğu için takılmalar yaşıyorsun. Dar boğaz olayı olacağını sanmıyorum sisteminde. Senin bilgisayarının sorunu çok yüksek ihtimalle PSU kaynaklı. Güç yetersiz kalıyor.

Önceki yazımda da söylediğim gibi sisteminin minimum 243 W güce ihtiyacı varken, senin güç kaynağın 180 W çıkış veriyor. Kayıplarla beraber 180 W bile veremiyor tabi.

Özür dilerim konuyu hortlatıyorum ama eski kasamı açtım ve sanırım 300 Watt yine pek anlamadım fotoğrafını bırakıyorum. Eğer 180 Watt'dan yüksek ise yeni güç kaynağı alana kadar bunu taksam sorun olur mu ama içini açtığım kasa 8 yıllık bir kasa.

IMG_20200923_205208.jpg

Özür dilerim konuyu hortlatıyorum ama eski kasamı açtım ve sanırım 300 Watt yine pek anlamadım fotoğrafını bırakıyorum. Eğer 180 Watt'dan yüksek ise yeni güç kaynağı alana kadar bunu taksam sorun olur mu ama içini açtığım kasa 8 yıllık bir kasa.

Eki Görüntüle 678808

Evet PSU'nun çıkış gücü 300 W. Kullanılabilir. Eski olması sebebiyle yine de tam güç veremeyecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı