Rehber i7-7700HQ ve GTX 1050 sistemin oyun performansını nasıl arttırdım?

Verimin iyi gibi ama GPU'n No Load Throttle yani Utilization Throttle yapıyor. O da kart güçlü diye tam güç ayırmıyor Valorant'a.
Voltaj ayarları dışında bütün ayarları sizinkiyle aynı yaptım, sorun olmayacaksa böyle kalabilir çünkü FPS artışı yaşadım. Drop yaşıyorken şu an drop yaşamıyorum.

Voltaj ayarları dışında bütün ayarları sizinkiyle aynı yaptım, sorun olmayacaksa böyle kalabilir çünkü FPS artışı yaşadım. Drop yaşıyorken şu an drop yaşamıyorum.
Hocam anladığım kadarıyla ThrottleStop ayarlarını yaptınız. MSI Afterburner üzerinde de sanırım ayarlama yaptınız. MSI Afterburner'da Curve Editörü kullandınız mı?

Tam olarak neleri yaptınız acaba?

Hocam anladığım kadarıyla ThrottleStop ayarlarını yaptınız. MSI Afterburner üzerinde de sanırım ayarlama yaptınız. MSI Afterburner'da Curve Editörü kullandınız mı?

Tam olarak neleri yaptınız acaba?
Hocam eksik söylemişim, Afterburner üzerinden hiçbir ayar yapmadım. Dediğim gibi mining yaparken oyuna giriyorum o yüzden VRAM zaten %100 kullanılıyor oluyor. Sadece Throttlestop ayarlarını yaptım.

Ben 940MX'in VRAM'lerine nasıl +800 basabiliyorum anlayamadım, 1060'da bile arkadaş en fazla 690 verebilmiş. Gerçi ben +135 Core, +800 Memory yapsam da en fazla 5 FPS artıyor :D.
En iyi durumda yapılan ekran kartı OC'u zaten +5 ila +7 FPS arasında bir kazanç sağlıyor, aslında yabancı forumlarda da gördüğüm kadarıyla Samsung bellekli masaüstü 1060'larda da genelde maksimum +700 MHz bellek OC'u yapılabilmiş, - 10 MHz de büyük bir kayıp değil benim için zaten.

+800 belki 940MX'in yapısı gereği normal karşılanabilir tam olarak bilemeyeceğim ama gördüğün gibi +5 FPS'ten de yukarı çıkaramamış performansı 👍🏻

En iyi durumda yapılan ekran kartı OC'u zaten +5 ila +7 FPS arasında bir kazanç sağlıyor, aslında yabancı forumlarda da gördüğüm kadarıyla Samsung bellekli masaüstü 1060'larda da genelde maksimum +700 MHz bellek OC'u yapılabilmiş, - 10 MHz de büyük bir kayıp değil benim için zaten.

+800 belki 940MX'in yapısı gereği normal karşılanabilir tam olarak bilemeyeceğim ama gördüğün gibi +5 FPS'ten de yukarı çıkaramamış performansı 👍🏻
Giriş seviyesi ev-ofis dizüstü bilgisayarı olunca kart da pek güçlü olmuyor :(. GT 1030'dan bile kötü bir kart sayılır :D.

Hocam merhabalar, cihazımda ısı problemi yok sadece alacağım verimi artırmak istiyorum.

1643301630156.png

1643301654824.png

Cihazda Undervolt kilitli ve BIOS flashlamadan açılmamakta. İşlemci 107W-115W arası gayet stabil (Prime 9 small), 88/92 git gel yapıyor. Ayarları okuduğum bazı bilgilere göre yaptım daha iyi bir ayar mümkün müdür?

@erengore

Hocam merhabalar, cihazımda ısı problemi yok sadece alacağım verimi artırmak istiyorum.

Eki Görüntüle 1284735

Eki Görüntüle 1284736

Cihazda Undervolt kilitli ve BIOS flashlamadan açılmamakta. İşlemci 107W-115W arası gayet stabil (Prime 9 small), 88/92 git gel yapıyor. Ayarları okuduğum bazı bilgilere göre yaptım daha iyi bir ayar mümkün müdür?

@erengore
Hayır mümkün değil. Zaten yapabilmişsiniz. Ancak ki yardımı olabilecek bir şey var elimde.

Denediniz mi bunu?

Hayır mümkün değil. Zaten yapabilmişsiniz. Ancak ki yardımı olabilecek bir şey var elimde.

Denediniz mi bunu?
Evet denedim, maalesef çalışmıyor.

Merhaba, Acer Nitro serisi Gaming laptop kullanıyorum. Yaptığınız ayarlarla birlikte ne kadarlık FPS artışı sağladınız yani FPS değerleriniz kaçtan kaça çıktı ekran görüntüsü var mı ya da bilgi verebilir misiniz? Belirttiğim donanıma sahip laptopta hangi ayarları yapabilirim gözle görülebilir seviyede FPS artışı olur mu?

Ryzen 7 3750h CPU.
GTX 1650 GPU.
1x16 GB DDR4 2666 MHz (işlemci 2400MHz destekliyor)

Geri
Yukarı