Rehber i7-7700HQ ve GTX 1050 sistemin oyun performansını nasıl arttırdım?

Çevre detay ve eklentiler VRAM in 3 GB'ını kaplarken asıl grafikleri düşüğe çekmişsin demen komik. Tekrar bak herhalde iyi göremedin.

Neden hocam? Eneste driver performansını gözlemledim. Benimkine kıyasla çok daha iyi Forza'da.
511.23 ile performans sorunları yaşayan çok, adamın 3070'li makinesinde bile yaklaşık %15-20 kaybı olmuş şu videoyu bir izleyebilir misin rica etsem? Sırf bunun yüzünden 471.68'teyim hala, zaten NVIDIA'nın RTX 20/30 serisi dışında diğer kartları güçlendirdiği adam akıllı bir sürücüsü yok.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

511.23 ile performans sorunları yaşayan çok, adamın 3070'li makinesinde bile yaklaşık %15-20 kaybı olmuş şu videoyu bir izleyebilir misin rica etsem? Sırf bunun yüzünden 471.68'teyim hala, zaten NVIDIA'nın RTX 20/30 serisi dışında diğer kartları güçlendirdiği adam akıllı bir sürücüsü yok.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Ben de eski sürücüye dönüp test edeyim bakalım. Bir önceki sürücüyü mü test edeyim yoksa 471.68 sürücüsünü mü?

En son sürücü bende de sıkıntı çıkardı 9000 TimeSpy GPU puanından 8450'ye düştü.

Aynen harici 1050 mediumda 40 zor alıyor sen high-Low karışımında 60+ alıyorsun anladım paşam kolay gelsin.
Buyur izlemeden kavrayamayacaksın herhalde. İzle de gel bana fikrini söyle aslan parçası.

İstersen GTX 1050 olduğunu da kanıtlayayım.
16433167791875073908600085324597.jpg

16433168006343062779934964990370.jpg

Bir önceki de olabilir aslında, alternatif olarak 471.68/472.12 veya 496.76 da olabilir.
Vakit bol, üçünü de test edip buraya atarım.
Geçen sayfadaki 511.23 sürücülü benchmark sonucu yalan oldu. O sonucu arkada başka programlar açıkken denemiştim (Discord, Edge, Spotify vb.), 24 FPS'den 31 FPS'e yükseldi :D. Şimdi arkadaki bütün programları kapattım, sadece Forza Horizon 5 açık olarak test yaptım ve sonuç bunlar:

511.23:
1643323029742.png

496.76:
1643323051858.png

472.12:
1643323065471.png

471.68:
1643323106913.png

Minimum ve maksimum FPS'lere baktığımızda bu 4 sürücü arasından en iyi performans veren sürücü 511.23 gözüküyor.
Tabii bu test 940MX ile yapıldı, her ekran kartında aynı olmayabilir.

Son düzenleme:

Hocam siz bu ayarlara yüksek diyorsanız :D. Kusura bakmayın ama bu ayarlar yüksek ayarlar falan değil. Sorunun kaynağı belli oldu. Sizde bazı ayarlar çok düşükte bazıları düşükte. Bende tüm ayarlar yüksekteydi. Tahmin ettiğim gibi de oldu. Eğer tüm ayarları yükseğe alırsanız 60 FPS hayatta alamazsınız. Üzgünüm ama bu yanlış bilgilendirmeye giriyor.

Aynen harici 1050 mediumda 40 zor alıyor sen high-Low karışımında 60+ alıyorsun anladım paşam kolay gelsin.

Kesinlikle katılıyorum size. Tüm ayarlar yüksekte bile değil. Ama arkadaş yüksek yazmış. Ama lütfen üslubunuza dikkat edin.

Hocam siz bu ayarlara yüksek diyorsanız :D. Kusura bakmayın ama bu ayarlar yüksek ayarlar falan değil. Sorunun kaynağı belli oldu. Sizde bazı ayarlar çok düşükte bazıları düşükte. Bende tüm ayarlar yüksekteydi. Tahmin ettiğim gibi de oldu. Eğer tüm ayarları yükseğe alırsanız 60 FPS hayatta alamazsınız. Üzgünüm ama bu yanlış bilgilendirmeye giriyor.

Kesinlikle katılıyorum size. Tüm ayarlar yüksekte bile değil. Ama arkadaş yüksek yazmış. Ama lütfen üslubunuza dikkat edin.
Afedersin gölge, berraklık düşürdük diye ayarlar yüksekten mi düşüyor? Şu 2 şeyi kapattım diye bana "bu ayarlar yüksek mi? 😃" diyorsun. Bazı şeyleri kısmam gerekti diyorum. Ve evet kıstıklarım da bunlar. VRAM sanal bir birim değil. Kapasitesi var. Kartın görüntü oluşturması için aşırı yüklenmemeli. 3.5GB VRAM Grafik Ağırlığı var ayarlarımın. Sence ayarlar hafif mi yani? 3.5GB VRAM Grafik ağırlığı var, siz diyorsunuz ki bu ayarlar yüksek mi? Şaka falan mısınız yahu siz?
Aklınızı başınıza toplayın, başka insanların başarılarına karşı olan hevesini kırmayın.

Sen konuyu baştan yanlış okumuşsun zaten. Tüm ayarları yükseğe alırsan 60 alamazsın demişsin yine. Yanlış bilgilendirmeye giriyor demişsin.
Yazının başında FH5 parantezini oku.

Bir de adamın dediğinin ne kısmına katılıyorsun? High-Low karışımında 60 alamayacağım kısmına mı? O kısmı video ile hallettik diye düşünüyordum. 😃
Eğer ki tüm ayarlar yüksek değil kısmına katılıyorsan yazı başında da belirtiliyor, nasıl bir destek çıkıyorsun arkadaşa anlamadım?
O arkadaş az önce beni yalancılıkla suçladı. Video attık kanıtladık. Hala adama katılıyorsan yine bir sorunun var.
Neye katılıyorsun yani? 😃
Partikül, Çevre, çevre geometrisi gibi ayarlarının hepsi yüksekken bana tekrar bunu demeniz çok garip. Biri falan görecek silin yorumunuzu. Komik geliyor yani.

Yeni konular

Geri
Yukarı