I7 7700K 5.0 GHz O.C edememe sorunu

Teknoloji şans işi arkadaşlar. :) Şimdi bu ürünler fabrikasyon yani seri üretim olduğu için biri diğerini tutmayabiliyor. 5 aşağı 5 yukarı oynayabiliyorlar. Bunlar gayet normaldir. Haksızlık değildir.
Mesela bir bilgisayar 1 gün akşamı açılır ama yarın sabahı açılmaz. :) Şans.

Son düzenleyen: Moderatör:
iyi güzelde bize iletildiği değerleri bulmaması bizim işimize yaramaz ki nasıl olurda ön gördükleri değerin bile altında kalabilir kendi turbosu ile 4.5 e çıkan işlemciyi 0.4 ghz ovc yapabilmek için 1.500 tl para vermedik ki az uz bir parada değil bizim ülke için. işin tuhafı benim işlemcim i7 4770 k ama i7 7700k dan çok daha başarılı O.C yapılıyor ve 4.5 Ghz de stabil şekilde çalışıyor. diğer arkadaşım dada 4770 k var oda 4.5 Ghz de stabil çalışıyor. oldukça problem oldu bu bizim için. peki sizde diğer arkadaşın dediği gibi bu konuda ekran kartının hiç katkısı yokmudur sonuçta onboard kullanılıyor 7700 k ?
Ekran kartı kullanmanız daha rahat yapmanızı sağlayabilir, sağlamasa da sıcaklık düşer. Bana göre 7700k zaten sınırda sunulan bir işlemci 4.5ghz gerçekten yüksek bir hız stok olarak.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı