i7 7700K ve GTX 1080 Ti sistem toplama

TğrlK

Hectopat
Daha fazla  
Sistem toplama amacım sadece oyun odaklı olacak. Sistemden görsellik olarak hiçbir beklentim yok zaten cam kasa almayı düşünmüyorum, sadece performans olarak üst düzey donanımları önerirseniz sevinirim. Hayatımda ilk defa kendi sistemi toplayacağım ve donanım bilgim çok fazla olmadığı için yaklaşık 1.5 aylık araştırma yaptım ve sizin de önerdiğiniz birçok farklı siteden toplayıp montaj işlemini kendim yapmayı planlıyorum. Sistemi toplamak için acelem yok 1-1,5 ay gibi bir süreçte indirimleri de takip ederek en uygun fiyatlara ürünleri topladıktan sonra montajlamayı yapabilirim. Ben öncelikle kafamda bir sistem oluşturdum bu sistem içinde değiştirilebilecek parçalara ya da sizin yeni sistem önerilerinize açığım. Ayrıca daha önce belirttiğim gibi görselliğe önem vermediğim için benim için lüzumsuz olabilecek parçaları da belirtirseniz sevinirim.
İşlemci olarak i7 7700K almayı planlıyordum fakat 8.nesilin gelecek olması nedeniyle işlemciye sonradan karar verebilir 8.neslin fiyatlarına göre AMD işlemcilere yönelebilirim. Bu sistem için uygun AMD işlemci ve anakart önerilerinize de açığım.

Topladığım bu sistemin 11.138 lira maliyeti var. Son olarak buraya kadar bu uzun yazıyı okuma zahmeti gösteren ve önerilerde bulunacak olan arkadaşlara çok teşekkür ederim. Herkese tekrardan iyi günler dilerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
8. Nesil işlemcilerde çekirdek sayısının artacak olması önemli bir değişiklik intel için bu yüzden beklemekte yarar var.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı