i7 860 ve RX 570 darboğaz yapar mı?

Son bir mesaj yazmak istedim. Bence 850 TL vermek yerine işlemciye uygun olan OEM RX460 ekran kartını alın. Hem daha az para çıkmış olur cebinizden. Hem de darboğaz yapmaz işlemci. İlerde komple sistem değişirsiniz. Ekran kartını zorlayan oyunlarda 720p çekip rahat oynarsınız her oyunu. Sonuçta yeni çıkacak oyunlar işlemciniz yüzünden çalışmayacaktır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videoda da göreceğiniz üzere i7 860 RX 580'e bile darboğaz yapmıyor.
İnsanlar sanıyor ki eski nesil olunca direk darboğaz yapar :) Halbuki i7 3770K'yı O.C yaparak GTX 1080 Tİ ile bile kullanan var. İşlemciniz RX 570'i rahatlıkla kaldırır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
İnsanlar sanıyor ki eski nesil olunca direk darboğaz yapar :) Alırken yenisi alınmalı elbette onu demek istemedim siz anladınız. Halbuki i7 3770K'yı O.C ile GTX 1080 Tİ ile bile kullanan var. İşlemciniz RX 570'i rahatlıkla kaldırır.
Evet haklısınız hocam, malesef yaşadığımız toplum da her konuda bir önyargı olur :)
Bu arada eski diye kötü olmaz hiçbir şey. İ7 3770K hala hayalimdeki bi işlemci ve gayet güçlü :)

Gene de Q serisi işlemciler ile 1050 TI gibi bir ekran kartını kullanmak mantıklı olmayacaktır. Yeterli verim alınamaz diye düşünüyorum.

Elbette işlemci alırken yenisi alınmalı. Ancak sürekli rast geliyorum, 3. veya 4. nesil bir işlemci görünce hemen darboğaz diyorlar. Yok öyle bir şey :) Eski de olsa çok güçlü işlemciler var. Testlerini izleyip karar vermek gerekir. Geçen biri i7 3770K'ya GTX 1060'la darboğaz yapar demişti :D

İnsanlar sanıyor ki eski nesil olunca direk darboğaz yapar :) Alırken yenisi alınmalı elbette onu demek istemedim siz anladınız. Halbuki i7 3770K'yı O.C ile GTX 1080 Tİ ile bile kullanan var. İşlemciniz RX 570'i rahatlıkla kaldırır.
Hay ağzına eline sağlık ya :) Kapitalist düzen bizi böyle yaptı. Yenisi çıkınca eskisi çöp oldu diye düşünüyoruz hep. Ben hala iphone 5S kullanıyorum. Arkadaşlar dalga geçiyor. Ben sadece alo diyorum ve whatsapp kullanıyorum. Onlarda iphone 8 var. Ama onlarda whatsapp ve instagram'dan başka hiçbir şey kullanmıyor. :D Kullandığımız emojiler bile aynı ;)

Gene de Q serisi işlemciler ile 1050 TI gibi bir ekran kartını kullanmak mantıklı olmayacaktır. Yeterli verim alınamaz diye düşünüyorum.

Elbette işlemci alırken yenisi alınmalı. Ancak sürekli rast geliyorum, 3. veya 4. nesil bir işlemci görünce hemen darboğaz diyorlar. Yok öyle bir şey :) Eski de olsa çok güçlü işlemciler var. Testlerini izleyip karar vermek gerekir. Geçen biri i7 3770K'ya GTX 1060'la darboğaz yapar demişti :D
Aynen bana da denk geldi öyle biri. İ7 2700K RX 580 darboğaz olur mu demiş delirdim :)
Quad Core ile o GPU’yu kullanmak biraz saçma olabilir ama besliyor. Eski sistemime yükseltme yapıcak olsam 1050 Ti alırım :)

Hiç merak etme. Seni derde sokacak bir darboğaz çıkarmaz sana. RTX580 tavsiyesi veren gördüm. Eğer işlemcimi ileride değiştiririm diyorsan hiç RTX 580'e bulaşmadan GTX 1070 ya da RTX590 yapar geçersin. Daha mantıklı. Bi kerede 5 yıl ileri götürür seni :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı