i7 9700K RTX 2080S sistemde 2K çözünürlüğe geçmek mantıklı mı?

Hjiterisaky

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar selam,

Mönitör bakıyorum fakat 2K mı baksam 1080p'de yüksek Hz mi baksam bilemedim. Bu tabii ki donanımı etkileyen bir şey fakat sanırım artık konsola döneceğim ve yeni nesil konsolların 4K'da bile 120 Hz vermesi, 2K165 Hz monitör almaya itiyor beni. 2K monitör almak uzun süreli yatırım gibi düşünüyorum, fikirlere açığım. Sistemim şu an 9700K ve 2080S, yetmiyor yani PC için.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci yükünü azaltmak için geçebilirsiniz tabii ki. 2K için 9700K ne durumda, denediniz mi DSR vs. ile ?

DSR ile deneyin. Performansı tatmin ediyorsa alabilirsiniz. 2K çözünürlükte 165Hz'den fazla almazsanız kasma hissedersiniz. Bence 1080p devam edin.

İşlemci yükünü azaltmak için geçebilirsiniz tabii ki. 2K için 9700K ne durumda, denediniz mi DSR vs. ile ?
Hocam tabiki yük düşüyor işlemciye fakat triple A oyunları 1080pde ultrada bile şu an 160fps zar zor alıyorum,165hz ekran var şu an,bir bakıma geleceğe yönelik konsollar falan da işin içine girince sorma gereği duydum.
DSR ile deneyin. Performansı tatmin ediyorsa alabilirsiniz. 2K çözünürlükte 165Hz'den fazla almazsanız kasma hissedersiniz. Bence 1080p devam edin.
Ben de öyle düşünüyorum,özellikle konsola geçersem 240hz çok işime yarayacak gelecek için de,muhtemelen ps5 pro veya ps6 da 200hze kadar özellik gelecek,rekabetçi oyuncu olduğum için önemsiyorum fakat aynı olayı 2kda da yapabiliyorlar kafamı o karıştırıyor.

Hocam tabiki yük düşüyor işlemciye fakat triple A oyunları 1080pde ultrada bile şu an 160fps zar zor alıyorum,165hz ekran var şu an,bir bakıma geleceğe yönelik konsollar falan da işin içine girince sorma gereği duydum.
Şimdi konudan sapmış olacağım ama konsol alma fikriniz varsa o bütçe yerine monitör artı ekran kartı güncellemesi de yapabilirsiniz size uygunsa. Ya da 4K televizyonlara bakılabilir bütçe yetmez ama bir bakın derim.

Şimdi konudan sapmış olacağım ama konsol alma fikriniz varsa o bütçe yerine monitör artı ekran kartı güncellemesi de yapabilirsiniz size uygunsa. Ya da 4K televizyonlara bakılabilir bütçe yetmez ama bir bakın derim.
PC ile devam etmem muhtemelen hocam,triple A oyunlarda 144+hz almak için her sene upgrade yapmam gerekecek gibi duruyor.

PC ile devam etmem muhtemelen hocam,triple A oyunlarda 144+hz almak için her sene upgrade yapmam gerekecek gibi duruyor.
Hocam o zaman en mantıklısı 2K yüksek Hz gibi duruyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı