i7 işlemci mi Ryzen 7 işlemci mi alınmalı?

Stok sorunu ile fiyatlar uçtu.
"Güya" stok sorunu.
Ben satışlar artınca fiyatların artığını düşünüyorum. Kasıtlı olarak yapılmış bir eylem.

Intel'in çok derdi var şu anda. :)
Z serisini mi söyleyeyim, anakartların fiyatlarını mı?
Belirli bir bütçenin üstüne çıkarsan Intel işlemci 500 TL daha ucuz olsa bile AMD anakartlar daha uygun olduğundan AMD tarafı ağır basıyor.

Fanboy değilim, bu bir gerçek. Intel tek çekirdeğe önem verdiğinden oyunlarda iyiydi ama çok dezavantajı vardı. Intel anakartlar pahalıydı, Intel işlemciye OC yapmak için Z serisi alman zorunluydu vs. Intel yerine AMD almak daha ucuza geliyordu ve hemen hemen aynı performansı alıyordun. Intel 10. nesilde fiyatlarını çok ucuzlattı ayrıca çoklu çekirdeğe de önem vermeye başladı ve şuan i3 10100f her türlü Ryzen 3 3100'den iyi.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Intel zaten 10. nesilde hatasını anladı ve çok güzel işlemciler çıkardı. Intel i3 10100F zaten Ryzen 3 3100'ü eziyor.
"Güya" stok sorunu.
Ben satışlar artınca fiyatların artığını düşünüyorum. Kasıtlı olarak yapılmış bir eylem.

Intel'in çok derdi var şu anda. :)
Z serisini mi söyleyeyim, anakartların fiyatlarını mı?
Belirli bir bütçenin üstüne çıkarsan Intel işlemci 500 TL daha ucuz olsa bile AMD anakartlar daha uygun olduğundan AMD tarafı ağır basıyor.
50 TL fark var aralarında.

Intel zaten 10. nesilde hatasını anladı ve çok güzel işlemciler çıkardı. Intel i3 10100F zaten Ryzen 3 3100'ü eziyor.

100 TL fark var aralarında.

B460M ile OC yapılamıyor olması lazım sanırım. Attığım videoya bakarsanız Amerika'da dolar cinsinden fiyatlarını görebilirsiniz.

Eskiden AMD F/P'nin kralı idi. Ben de diyorum ki 9. nesil şununla eşdeğer diye çıkarılan Intel işlemciler her zaman o AMD rakibinden pahalıydı. Ayrıca bir sürü çilesi vardı. Onun yerine AMD almak ileri vadede daha F/P oluyordu. Şuan Intel de alınabilir AMD de.

Eskiden AMD F/P'nin kralı idi. Ben de diyorum ki 9. nesil şununla eşdeğer diye çıkarılan Intel işlemciler her zaman o AMD rakibinden pahalıydı. Ayrıca bir sürü çilesi vardı. Onun yerine AMD almak ileri vadede daha F/P oluyordu. Şu an Intel'de alınabilir AMD'de.

Evet, ben daha önce de yazdım zaten başka konularda, Intel şahsen tercihim olur Z serisi anakarta 1000₺ vermesek. Yalın olarak bence de Intel daha iyi ama sistem işlemciden ibaret değil. :D

B460M ile OC yapılamıyor olması lazım sanırım. Attığım videoya bakarsanız Amerika'da dolar cinsinden fiyatlarını görebilirsiniz.
Intel i3 10100 şu an 99 dolar. AMD Ryzen 3 3100 ise 180 dolar olarak gözüküyor. Bu kadar uçuk olmaması lazımdı fiyatların. Galiba stok sorunu var.

Yeni konular

Geri
Yukarı