i9 10980XE vs. R9 5950X

Oyun için toplamadığını söylemiş arkadaş.
Yine de;
Ama mesela 5950X 799$ iken 5900X 549$. Aralarındaki performans farkının bu paraya değdiğini zannetmiyorum.
Oyun için toplamadığını söylemiş arkadaş.
Yine de;
Ama mesela 5950X 799$ iken 5900X 549$. Aralarındaki performans farkının bu paraya değdiğini zannetmiyorum.

RX 5700 XT için ikisi de biraz fazla değil mi? Bence işlemciyi düşürüp ekran kartını yükselterek çok daha iyi bir sistem toplanabilir.
Bu bir oyun bilgisayarı değil.

Cevaplar için herkese teşekkürler.
PCI 4.0 kafa takılıyor aslında. Çünkü iyi bir Nvme ssd düşünüyorum uygulamaların hızlı tepki vermesi için dosya okuma konusunda.
Bu noktada da Intel şuan destek vermiyor. Acaba mevcut 10980XE performansı PCI 3.0 nasıldır ? Çünkü nvme ssd en iyi performansı 4.0 da veriyor diye biliyorum

Yazım kurallarına dikkat edin, uyarı alırsanız bir süre mesaj yazamazsınız.
PCIE4.0 bir SSD yüksek hızlı SSD'dir. Uygun bir modelle PCIE 3.0 modellerin 2 katı hıza kadar çıkabilir. Şu anki işlemciler PCIE3.0 destekli, Z490 anakartlar sanırım!! PCIE4.0 destekliyor.
Bu kadar high end sistemde PCIE4 SSD, Samsung 980 gibi, görmek açıkçası harika olur:D Tepkisellik vs çok değişir. Ha PCIE3.0 yetersiz mi, hayır değil.
Ben neden 11. Nesili bekleyin diyorum, Hem PCIE4 için hem de Intel'in ciddi adımları mevcut. Ana sayfada bugün bir makale yayınlandı, okumanızı tavsiye ederim. Intel 11. Nesil Rocket Lake İşlemciler Hakkında Tüm Bilinenler - Technopat
Eğer acil lazımsa 5950X de gayet güzel bir işlemci ve PCIE4 destekliyor.

Android Studio bildiğim kadarıyla AMD'de biraz sıkıntılı. Tavsiyem PCIe 4.0 Intel'leri beklemek veya 10980XE.
Emülatör kurunca çökme sorunu mu? O çözüldü sanırım ya, gerçi bildiğim kadarıyla Genymotion'da sorun olmuyor ama, Android SDK'de cortladığını duymuştum.

Yazım kurallarına dikkat edin, uyarı alırsanız bir süre mesaj yazamazsınız.
PCIE4.0 bir SSD yüksek hızlı SSD'dir. Uygun bir modelle PCIE 3.0 modellerin 2 katı hıza kadar çıkabilir. Şu anki işlemciler PCIE3.0 destekli, Z490 anakartlar sanırım!! PCIE4.0 destekliyor.
Bu kadar high end sistemde PCIE4 SSD, Samsung 980 gibi, görmek açıkçası harika olur:D Tepkisellik vs çok değişir. Ha PCIE3.0 yetersiz mi, hayır değil.
Ben neden 11. Nesili bekleyin diyorum, Hem PCIE4 için hem de Intel'in ciddi adımları mevcut. Ana sayfada bugün bir makale yayınlandı, okumanızı tavsiye ederim. Intel 11. Nesil Rocket Lake İşlemciler Hakkında Tüm Bilinenler - Technopat
Eğer acil lazımsa 5950X de gayet güzel bir işlemci ve PCIE4 destekliyor.
Teşekkürler bilgiler için.

Yeni konular

Geri
Yukarı