Ryzen 5 5600X vs i9 9900K

Neden böyle bir kanıya vardınız? 9900k, 5600X'den daha kaliteli bir işlemci ancak anakart ve soğutma masrafı var sadece 9900k alırsada uzun süre uğraşmasına gerek kalmaz.

DDR5 RAM'lar 7200 MHz'lere kadar varabılıyor işlemciler yeni mimariye geciyor dolayısı ile 1 sene gibi bir süre sonra çoğumuz RAM işlemci ve anakart değişimi yapmak istiycez hal böyle iken %5 bazinda bir FPS farkı için 4bın lıra harcamaya gerek var mı?

Buyurun bu da 8700- 9900 farkı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

DDR5 RAM'lar 7200 MHz'lere kadar varabılıyor işlemciler yeni mimariye geciyor dolayısı ile 1 sene gibi bir süre sonra çoğumuz RAM işlemci ve anakart değişimi yapmak istiycez hal böyle iken %5 bazinda bir FPS farkı için 4bın lıra harcamaya gerek var mı?

Buyurun bu da 8700- 9900 farkı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam dediğiniz şey konusunda haklısınız ama ufak bir şeyi düzeltmek istiyorum bende olan işlemci i7 8700K değil normal i7 8700 o yüzden performans farkı daha fazla var.

Hocam dediğiniz şey konusunda haklısınız ama ufak bir şeyi düzeltmek istiyorum bende olan işlemci i7 8700K değil normal i7 8700 o yüzden performans farkı daha fazla var.
9600K (oyun performansında 8700'den iyi genelde) ile RTX 2070 kullandım. 1080P'de BF5'de çok fena darboğaz yaptı. Warzone'da da biraz yapıyordu. 9700KF'ye geçince darboğaz ortadan kalktı. Çekirdek artışından mı frekans artışından mı bilemiyorum ama yaşadığım durum bu.

Geri
Yukarı